Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Kotła


BartekCh001

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tutaj nowym ostatnio kupiliśmy dom 120m2 użytkowej + 60 metrów piwnica z garażem instalator ostatnio zamontował mi kocioł z podajnikiem drew met eko prim compakt 16kv zasobnikiem na wodę ciepła 120 L z sterownikiem st 480 zamontował także zawór 4 d z siłownikiem womixu oraz czujnik pogodowy proszę was jako doświadczonych forumowiczów o pomoc w ustawieniu kotła dodam jeszcze ze dom jest jeszcze ńie ocieplony posiada 12 grzejńikow nowego typu oraz 12 m2 podłogówki w łazience proszę o pomoc w ustawieniu bo jestem zielony teraz mam ustawione na 10 s podawanie 50 s wentylator 40% w podtrzymaniu 20 minut a co 10 minut przedmuchanie 20 s proszę pomóżcie .Swierzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co? zawinął kasiutę i sobie poszedł?

Skoro poleca, niejednokrotnie i sprzedaje, montuje to powinien to tez jakoś ustawić i wytłumaczyć co ewentualnie jak zmienić żeby użytkownik choć trochę "liznął", chociaż jakieś podstawy co z czym się je, resztę doczytacć w instrukcji sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim instalatorem było podobnie zrobił, kasę zabrał i poszedł a ja zostałem goły i wesoły , wiele godzin w kotłowni i na tym forum i jakiś efekt jest przynajmniej wiem co i jak ale jeszcze trochę brakuje do prawie idealnej pracy mojej instalacji oraz pieca :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator jakich wielu u mnie podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale czy Panowie sa w stanie mi jąkos pomoc w nastawie kotła jutro rano wygasze go i muszę przykleić rektoratem bo nawet tego nie zrobił proszę pomóżcie mini nastawach no i jak używać tego zaworu 4d z tym siłownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieków ? to zmniejsz siłę wentylatora i czekaj z godzinkę może więcej i zobaczysz co się będzie działo , zmieniaj każde nastawy stopniowo i pojedynczo  i czekać na rezultaty :) metoda prób i błędów nic więcej tu ci nikt nie napisze złotego środka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartekCh001  jak czytam Twoje wypowiedzi to także nie bardzo rozumie co chcesz, o co Ci chodzi ??  A może ty faktycznie masz dużo "spisków" i to jest powodem zdenerwowania???

Zastanawiam się czy aby Ty w rzeczywistości masz ten piec i w nim palisz  -  czy przypadkiem nie robisz tutaj jako "KRET" ???

Ale jak moje podejrzenia są bezpodstawne i chodzi Ci o te jak podpowiada kwinto30  "spieki" to podpowiedź już masz ale chciałbym Ci doradzić abyś poczytał na tym forum o dobrym opale jakim chcesz palić (ekogroszek) !!!  Ale dopisz czym teraz palisz - czy znasz jego parametry???  Takie podstawowe to wartość opałowa (kaloryczność), SPIEKALNOŚĆ (czym mniejsza liczba tym lepszy), ilość siarki (czym mniej tym lepiej dla kotła, komina i środowiska - czyli w sumie i Tobie oraz najbliższych); popiół (im mniej tym rzadziej czyścisz piec); wilgotność (abyś za wodę nie płacił po 700zł/T) o innch parametrach już nie będę pisał bo to wynikać będzie gdy poczytasz forum. 

Pozdrowienia i wytrwałości oraz spokoju życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec ten posiadam ale pewnie moja pisownia wynika z tego ze jestem zielony i sa to moje początki pale Retopalem z Piasta 24-25 kj 10% popiołu siarki Mac 1% jak to mówią inni tworzą mi sie takie popkorny i nie wiem czy to złe ustawienia czy moze zły węgiel.Pozdrawiam

 

A po za tym instalator założył mi zawór 4d z siłownikiem i nie wiem jak go ustawić by było dobrze bo gdy ustawiam na sterowniku ochronę powrotu to w domu sa zimne grzejniki a powrót jest gorący i piec trzyma wysoka temp zastanawiam sie nad kupnem sterownika pokojowego st-290 v2 czy to bedzie wogole działało ?Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o montażu siłownika na zaworze 4d bo gdzieś tutaj czytałem że był nieprawidłowo zamontowany i problem był z ustawieniem pieca było wręcz fatalnie nie można było ogarnąć pieca. Ale po radach forumowiczów okazało się że jak prawidłowo zamontował siłownik na zawór to problemy znikły jak ręką odjął. Pomimo zadowolenia właściciela z palenia w kotle oraz utrzymywania zadanej temp. w pomieszczeniach oraz kotle - właściciel rozważał chyba jeszcze zainstalowanie czujnika pogodowego z myślą o jeszcze lepszym paleniu.  A co do sterownika pokojowego to także nieraz było już wałkowane - poszukaj i poczytaj jak najwięcej tematów w tym temacie a wiedza pozwoli Ci wybrać i podjąć odpowiednią decyzję. Może nie warto zawracać sobie głowy?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.