Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Posiada Ktoś Defro Komfort Eko 12Kw Pz


marvin83

Rekomendowane odpowiedzi

Zadana cały czas 65stopni. Aktualizacje zrobiłem, według mnie żadnych zmian. Zmniejsz przerwę w podawaniach, min 35sec, max 50sec. Powinno być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie zrobilem i po calym dniu powiem ze rewelacja.nie ma spiekow i zadana temperatura zostala osiagnieta.

Narazie dzieki wejde tu za pare dni powiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci że teraz na próbę kupiłem na składzie orginalny retopal w workach foliowych na próbę. Węgiel się nie spiekaw bryły. Tworzy sie tylko lekka i krucha szlaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno wiadro. Mysle ze ok. 10kg wagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile macie popiolu z pelnego zbiornika tak jak u mnie 4*25kg ?

Powiem ci że na tych naszych palnikach to jak palę od pażdziernika różnymi ekogroszkami to na żadnym nie było popiołu  jak z tz. papierosa. Niewiem czy któryś z włascicieli kotłów defro komfort eko ze zwykłym palnikiem ma taki popiół ale i tak uważam że ekoenergia jest gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowy brak obrotow .Co to jest? Mial to ktos? Przestawilem wenu serwisowym max powietrza na 20 i obroty na 200 i po 10 godzinach piec wygasal i yaka wlasnie awaria.

Zmniejszylem bo dalej walcze z spiekami wielkosci sloika 0,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A daj zdjecie palnika. Takie z lampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być wina ekogroszku ze tak spieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snoopi21898 tak tu moze byc przyczyna, sam do tej pory palilem "Wesola" i masakra spiekajacy sie i zawierajacy duze ilosci smieci, czesci lotnych mocno brudzacych wymiennik i wymagajacy/ potrzebujacy zastosowania odpowiednich korekt powietrza co by sie jako tako spalal i co... skonczyl sie kupiony na ten sezon, wiec zaczalem palic tez "Wesola" tylko tym co pozostal mi z zeszlego sezonu i roznica kolosalna wegiel spala sie calkowicie inaczej, fakt kalorycznosc taka sama tylko juz tak nie zasmieca wymiennika i nie spieka sie tak jak z tego sezonu. Roznica kolosalna a wegiel z tej samej kopalnii. Pisze z tej samej, bo wyglada na to, ze zostal "wzbogacony" o inny tylko skad?.. a po co, to juz chyba Kazdy sie domysli. Masakra!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój. Dwie tony miałem z wesołej i palił sie super. Kupiłem jeszcze jedną i masakra czarno w wymienniku i kalafior za kalafiorem w popielniku. Teraz żeby spalić to mieszam z innym. Masakra z tym węglem ostatnio. Dajesz kupę kasy za kota w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu awaria chwilowy brak obrotow.wyczyscilem piec i rozpalilem

Skad ta awaria? Jakie moga byc najmniejsze obroty i sila nadmuchu bo jak daje na 20 to wychodzi wlasnie ta awaria?

post-72138-0-39217700-1487525013_thumb.jpg

post-72138-0-06602200-1487525026_thumb.jpg

post-72138-0-65542100-1487525047_thumb.jpg

post-72138-0-85036300-1487525064_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu awaria chwilowy brak obrotow.wyczyscilem piec i rozpalilem

Skad ta awaria? Jakie moga byc najmniejsze obroty i sila nadmuchu bo jak daje na 20 to wychodzi wlasnie ta awaria?

Widze że żar też ci schodzi w dol retorty jak u mnie. Trzeba dać min 3sekundy podawania. Jakoś im nie wyszedł ten sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie mam min.4sek.Zdjecie zrobione po awari.ratorte zawsze mialem na full.zmienolem wegiel jest ok nie ma tych spiekow,no i awarii.powiedzcie mi skad ta awaria chwilowy brzk obrotów?Mieliscie cos takiego kiedys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grzebales w ustawieniach serwisowych mocy kotla :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.