Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Posiada Ktoś Defro Komfort Eko 12Kw Pz


marvin83

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zmieniaj opcji reg max obrotów wentylatora. Standardowo jest ustawione na 23. Ponieważ te biegi wentylatora dostosowują się do obrotów turbinki.

Jeśli ustawiłeś obroty wentylatora na 35 procent to podnieś obroty max turbinki na np.350(bez zmiany turbinka przekracza swoją fabryczną nastawę obrotów i stąd ten alarm). Ale według mnie to za bardzo zawyzony wentylator. ustawiasz sterownik pod 15kw albo więcej. Standardowo jest bieg max 23 i obroty max 230(to jest pełna moc palnika).

A jakie są standardowo minimalne obroty dla wentylatora i turbinki. Bo widzę, że mam mały bałagan z tymi prędkościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i tych ustawień u mnie nie resetuje. Może mi ktoś podrzucić ustawienia standardowe maksymalnych i minimalnych obrotów wentylatora i turbinki dla komfort eko Pz 15 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawdzę w serwisowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos chodzi ale ciezko z osiagnieciem 62° dzisiaj instalator zamontowal mi zbiorniczek wyrównawczy,wiec instalacje mam juz chyba dobrze.

Jakie macie cisnienie w instalacji?

Wczesniej mialem 1.0-1.2 a teraz mam 0.3-0.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz masz prawidłowo podłączony kociołek i ciśnienie też. Kupiłem 4 worki na próbe ekogroszku rubina z bartexu i porażka. Po nocy spiek wielkości 15cm. Na silverze było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wrzucę.Mam brak awari ale te spieki mnie denerwują i temp.nie dochodzi jak potrzeba.sasiad ma stalmark piecyk ten sam eko i raz w tygodniu chodzi do pieca.Defro to najgorszy piec a tech niech cos zrobi bo straci klientów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam znajomego co musi codziennie do stalmarka chodzić. Ja mam defro i podchodzę co podajnik. Aby wywalić popiół i zasypać.

Przemekj79 jakie masz doświadczenie mówiąc ze defro to nagorszy piec? Ile kotłów przetestowałeś? Co byś radził kupić?

 

Mam wrażenie że co poniektórzy oczekują za idealnego spalania. A odpowiedź jest taka że nigdy idealnie nie będzie. Chcesz idealnie żeby się paliło kup kocioł na gaz lub olej. Będzie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapka w górę kucharz214 tez posiadam Defro Komfort Eko 12kW i nie mam z nim żadnych problemów, to samo do sterownika TECH K1Pv4 działa bezproblemowo, moze Kolega za duzo kombinuje (zamiast zmieniac 1 parametr moc kotla pozniej korekta nadmuchem, to on od razu zmiany w menu serwis i ma kogiel mogiel nie rozumiem takiego chaotycznego dzialania i oczekiwania natychmiastowej poprawy za duzo zmiennych na raz) Jesli posiadasz 4D z silownikiem sprawdz dzialanie procesu spalania z wylaczona ochrona powrotu, ewentualnie pozostawa standardowe 35stopni zobacz co sie bedzie dzialo a nie od razu ingeruj w menu sierwis i zmieniaj parametry mocy kotla??!. Take it easy :-)

Co do wegla o ktorym piszecie Wesoła, to w tym roku jest to najwiekszy SYF! jakim palilem do tej pory, masakra ogromne ilosci popiolu, czesci lotnych ktore w duzych ilosciach odkladaja sie na przewalach, lubi sie spiekac (trzeba dobrac dobrze ilosc powietrza do mocy kotla) krotko mowiac wegiel do du.y! Nie wiem czy to taki poklad w tym sezonie kopalnia wydobyla, czy przeszedl chrzest! Nie polecam, Pieklorz o wiele lepszy, aha robilem maly test (pelny zasobnik Wesolej i Pieklorza, warunki pogodowe takie same, obydwa wegle spalaly sie przy takich samych parametrach sterownika i co? czas wypalenia calego zasobnika wegla taki sam! po Wesolej ogromne ilosci popiolu, czesci lotnych na przewalach i czasami efekt smolenia wymiennika. Pieklorz 50% mniej popiolu, male ilosci popiolu i czesci lotnych na przewalach. Wesola mocno kaloryczna z duza iloscia smieci, Pieklorz mniej kaloryczny, czysty z mala iloscia smieci, czas spalania taki sam ale czystosc wymiennika wzorowa przy spalaniu Pieklorza. Tylko jak trafic na taki czysty i dobry wegiel co by uniknac nerwowki hahahaha szkoda gadac robia nas w bambuko "krolowie wegla" ze skladow. Do diabla z nimi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć foto poprawionej instalacji i

palnika.

 

Wsumie tylko na górze wstawil zbiorniczek z przelewem do kanalizacji.Bo mialem juz wyprowadzone rury do rozdzielki jak podniose gore

 

W kotlowni nic nie zmieniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapka w górę kucharz214 tez posiadam Defro Komfort Eko 12kW i nie mam z nim żadnych problemów, to samo do sterownika TECH K1Pv4 działa bezproblemowo, moze Kolega za duzo kombinuje (zamiast zmieniac 1 parametr moc kotla pozniej korekta nadmuchem, to on od razu zmiany w menu serwis i ma kogiel mogiel nie rozumiem takiego chaotycznego dzialania i oczekiwania natychmiastowej poprawy za duzo zmiennych na raz) Jesli posiadasz 4D z silownikiem sprawdz dzialanie procesu spalania z wylaczona ochrona powrotu, ewentualnie pozostawa standardowe 35stopni zobacz co sie bedzie dzialo a nie od razu ingeruj w menu sierwis i zmieniaj parametry mocy kotla??!. Take it easy :-)

Co do wegla o ktorym piszecie Wesoła, to w tym roku jest to najwiekszy SYF! jakim palilem do tej pory, masakra ogromne ilosci popiolu, czesci lotnych ktore w duzych ilosciach odkladaja sie na przewalach, lubi sie spiekac (trzeba dobrac dobrze ilosc powietrza do mocy kotla) krotko mowiac wegiel do du.y! Nie wiem czy to taki poklad w tym sezonie kopalnia wydobyla, czy przeszedl chrzest! Nie polecam, Pieklorz o wiele lepszy, aha robilem maly test (pelny zasobnik Wesolej i Pieklorza, warunki pogodowe takie same, obydwa wegle spalaly sie przy takich samych parametrach sterownika i co? czas wypalenia calego zasobnika wegla taki sam! po Wesolej ogromne ilosci popiolu, czesci lotnych na przewalach i czasami efekt smolenia wymiennika. Pieklorz 50% mniej popiolu, male ilosci popiolu i czesci lotnych na przewalach. Wesola mocno kaloryczna z duza iloscia smieci, Pieklorz mniej kaloryczny, czysty z mala iloscia smieci, czas spalania taki sam ale czystosc wymiennika wzorowa przy spalaniu Pieklorza. Tylko jak trafic na taki czysty i dobry wegiel co by uniknac nerwowki hahahaha szkoda gadac robia nas w bambuko "krolowie wegla" ze skladow. Do diabla z nimi ;-)

Wesola ekogroszkiem palilem tylko w grudniu teraz i w wrzesniu do grudnia pale pieklorzem .Masz racje ze wesola to syf.jezeli chodzi o ustawienia serwisowe no to kombinowalem przyznaje sie bez bicia.ale odkad wgralem nowa aktualizacje o której pisalem wczesniej czyli okolo 2tygodni kombinuje jedynie moca i korekta nadmuchu.jedyne co przestawilem to min.podawania na 3 bo nie osiagal temp.57 ° teraz mam moc na 70% i korekte -5 jest calkiem calkiem ale wegiel się dalej spieka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz pale ekogroszkiem z lokalnego składu niby piast o kalorycznosci 26. Spala się nawet przyzwoicie. Są delikatne spieki ale nie zapychają retorty.Moc 60%, korekta nadmuchu -4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz zadana? I czy robiles juz ta nowa aktualizacje sterownika?

Bo odkad ją zrobiłem nie potrafie wyregolowac nie osiaga zadanej zadana 60 a 54na piecu masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.