Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lepszy Tryb Letni Czy Pompy Rownolegle


pawkaras

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się co jest bardziej ekonomiczne dla portfela, czy przełączanie pieca w tryb letni gdzie pracuje tylko pompa cwu czy pozostawić go w trybie pomp równoległych gdzie wyłączenie pompy co następuje poprzez regulator pokojowy. Dodam iż dysponuje piecem DDU z zapalarka i 300 litrowy zbiornikiem cwu na 6 dorosłych osób. Za pozostawieniem pomp równoległych przemawia fakt iż można wtedy kocioł prowadzić niezależnie od cwu czyli na obiegu kotła trzymać 70 st. a na cwu 65 st z histerezą 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Puść jeden miesiąc tak a następny miesiąc inaczej .Porównaj zużycie opalu w obu przypadkach i zużycie cieplej wody czy jest podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego porównania, bo z nowym kotłem "dogaduję się" od dwóch tygodni. W trybie "lato" nie dało się palić bo kocioł nie osiągał temperatury minimalnej wymaganej przez producenta. Poza tym prażył węgiel, koksował, a z czopucha kapała woda w barwie smoły, słowem kompletna porażka. Serwisant z Techa poprowadził mnie przy sterowniku i przełączyłem na tryb "pomp równoległych" z wyłączeniem pompy obiegowej przy wykorzystaniu regulatora pokojowego i odcięciu instalacji zaworem czterodrogowym. Grzeje CWU i minimalnie podłogi w łazienkach. Kocioł odżył, spalanie opału coraz lepsze, żadnego kapania. Bieżąca temperatura kotła nie przekracza 70 stopni. O spalaniu będę mógł coś powiedzieć za miesiąc. Kocioł firmy FIREECO(Dziubarczyk) typ FARGO 19kW palnik Ekoenergia, sterownik ST-580 z PID. Bojler 140 litrów z podwójną wężownicą. Próbuję spalać miał. 23 Mj.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.