Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tryb letni


Mati1987

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się seson letni a ja pale dopiero od października ekogroszkiem i będzie to mój pierwszy sezon letni zastanawiam się nad tym jakie macie ustawienia na lato pod samo CWO. Ostatnio gdy zawór 4d skrecilem na 3 w skali od 1 do 10 piec wygasł. Chodzi mi o tryb nadzoru jakie macie czasy podawania, przerwę, siłę nadmuchu i co ile ma dmuchać i przez jaki czas. Może kilka propozycji się znajdzie i trochę wyprubuje waszych zanim zniknięcie na czas letni z forum
Dodam że piec to stalmark eko vegas ze sterownikiem tech St755 z pid.
 
Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb letni jest ale wiadomo jakie są nastawy. Tak samo jak paliłem z pid na oryginalnych nastawach to spiekow tyle że masakra. Dopiero jak ustawiłem w menu serwisowym wszystko po swojemu piec działa jak należy. Dlatego domyślam się że i w trybie letnim będzie to samo. Chciałbym poprostu zobaczyć parę ustawień waszych żeby sobie w razie czego pokombinować tak jak to w zimę robiłem i prawie do złotego środka doszedłem

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym momencie w trybie zimowym na dwie pompy ruwnolegle też nie narzekam. Spiekow też już nie mam fajnie się wypala. No ale tak jak mówię bawiłem się z ustawieniami z 2 miesiące i w końcu doszedłem do dobrych ustawień. W w trybie letnim nie paliłem jeszcze i zastanawia mnie jakie nastawy do nadzoru są najlepsze bo teraz pale w pid i nie chodzi mi w ogóle w tryb nadzoru no ale w czasie wakacji na pewno będzie i dlatego pytam o ustawienia

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś kto nie pali w pid zaraz ci napisze jednak nie wiem czy coś Ci to da. Każdy pali innym węglem, w różnych kotłach, w różnych instalacjach przy różnych odbiorach cwu. Ustawienia dobre u kogoś u ciebie niekoniecznie się sprawdzą. Chyba że chcesz tylko jakieś ustawienia wyjściowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zamierzam palić w pid w wakacje tylko wiem że piec i tak w tryb nadzoru będzie wchodził i chciałbym właśnie jakieś ustawienia wyjściowe miec

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to się zaczęło. Piecyk poszedł w tryb letni.
Mam pytanie jednak do was odnośnie zaworu 4d i zbiornika wyruwnawczego.
Czy zawór 4d powinien być zakręcony w trybie letnim? Jedynie grzeje w tym okresie bojler więc pompa od CO nie działa.
I czy dolewac do zbiornika wyruwnawczego wodę tak samo często jak w zimie albo czy w ogóle?

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ja od 2 lat nie sprawdzałem dolewania wody do układu i przed wymianą kotła sprawdzałem i nie ubyło nic , od roku mam nowy piec i też nic nie ubyło bo sprawdzałem dwa dni temu. też już jadę w trybie letnim , ustawień nie zmieniałem i trzyma , zeszłego lata szło ok 2,8kg/doba a ciekawi mnie ten sezon bo palnik uległ zdecydowanemu modzeniu czyli zostało zwiekszenie napowietrzeniu o ok 50 % bez zwiększaniu nawiewu tylko  dołożenie otworków napowietrzających od dołu koronki oraz w połowie koronki co zdecydowanie zmniejszyło wytwarzanie sadzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o zawór 4d to zamknięty czy otwarty? Ja pale w PID więc ustawień też nie zmieniałem i jak na razie jest ok

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.