Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rura Do Naczynia Wzbiorczego 1" A Króćce 3/4


awiator

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

w trakcie aranżacji poddasza chciałem przenieść naczynie wyrównawcze. Chciałem za jednym zamachem wymienić rurę do naczynia na Cu28 tak jak radziliście w innym moim poście. Tym razem mam innego instalatora który zauważył, że naczynie ma króćce 3/4 i nie ma uzasadnienia aby ciągnąć Cu28. Czy muszę wymienić naczynie na takie z króćcem 1"? Większość naczyń jakie widziałem w sieci mają króćce 3/4"

 

Za szybką odpowiedź z góry dziękuję.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinienem wymienić moje naczynie na nowe?

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulik nie mówi bzdur. On jedynie zwrócił mi uwagę, że podłączenie 1" rury do naczynia z wejściem 3/4 przez zwyżkę niczego nie zmieni i może zostać tak jak jest. Zaproponował mi wymianę naczynia oraz tak jak Digimax wspomniał obciecie i w spawanie nowych wyjść (to rozwiązanie mi się nie podoba). Pytanie moje brzmi: do czego są te naczynia 3/4 bo w DTR kotłów na paliwo stałe jest zawsze napisane, że rura wzbiorcza musi być >= 1" pod rygorem utraty gwarancji?

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Pytanie moje brzmi: do czego są te naczynia 3/4 bo w DTR kotłów na paliwo stałe jest zawsze napisane, że rura wzbiorcza musi być >= 1" pod rygorem utraty gwarancji?

 

 

Tego to nie wiedzą nawet najstarsi górale,

Jak raz sprawdziłem normy to od początku lat 50-tych ubiegłego wieku w normie jak byk stoi minimalna średnica rury do naczynia 25 mm lub 1".

Więc niech nikt nie mówi , że dawniej tak robiono, gdyż w starszych instalacjach ta rura miała przeważnie więcej niż 1".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy są wyrazne i mówią jakie srednice mają być zastosowane w przypadku naczynia wzbiorczego otwartego ,mówią tez jak ma być zabezpieczony przepływ wody do naczynia.  

cytat :

Zabezpieczenie przepustowości rur. Na rurach: bezpieczeństwa, wzbiorczej, przelewowej i odpowietrzającej nie można umieszczać armatury umożliwiającej całkowite lub częściowe zamknięcie
przepływu, ani urządzeń i armatury zmniejszających pole ich przekroju wewnętrznego.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryku, ależ ja dokładnie znam ten cytat dlatego przy okazji aranżacji postanowiłem to naprawić. Jak widać przepisy sobie a życie sobie. Gdyby nikt nie kupował naczyń 3/4 to by ich nie było na rynku. W takim razie czeka mnie dodatkowy i nie planowany wydatek. Dzięki za pomoc

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy jednoznacznie określają jak ma wyglądać i jakie ,oraz ile otworów i jakiej średnicy ma mieć zbiornik wyrównawczy do centralnego ogrzewania.Z twojego opisu  wynika że kupiłeś jakiś zbiornik. Na pewno nie jest to zbiornik wyrównawczy do centralnego ogrzewania. Masz prawo u sprzedawcy do wymiany tego zbiornika na prawidłowy ,lub odstąpienie od kupna tego urządzenia i zwrotu pieniędzy. Wydaje mi się ze to sprzedawca wcisną ci to "urządzenie"Jezeli tak było to walnij mu normę.A swoja drogą jesteś konsumentem i też masz swoje prawa.Sprzedawca nie moze wprowadzać cię w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.