Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Górne Spalanie-Dodatkowy Ruszt Sztabkowy?


tom2125

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam Camino 18kW a mieszkanie 76mkw. Mam dwie koncepcje zmniejszenia mocy i być może oszczędności bo kociołek jest raczej przewymiarowany:

1.Wyłożenie tylnej ściany komory szamotem żeby zejść do ok.9kW, czyli na dwie cegły.

2.Postawienie rusztu sztabkowego na dwóch szamotkach na wys.mniej więcej rusztu pionowego.Dałoby to zmniejszenie komory zasypowej i jednocześnie wyeliminowałoby problem z zasłanianiem blachą tegoż rusztu. Cos w stylu rusztu awaryjnego znanego z innych kotłów.

Powietrze PG miałoby idealną drogę pod ruszt bez rozgrzewania zasypu przez nieszczelności rusztu pionowego. Upiekłbym dwie pieczenie na jednym ogniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

2.Postawienie rusztu sztabkowego na dwóch szamotkach na wys.mniej więcej rusztu pionowego. ...

Powietrze PG miałoby idealną drogę pod ruszt bez rozgrzewania zasypu przez nieszczelności rusztu pionowego.

Camino ma specjalnie ukształtowane kanały powietrzne i takie jakby pochylone grzebienie na pionowych elementach. Służą do wietrzenia zasypu po zapopieleniu rusztu. Z rusztem ,,awaryjnym" wyskoczysz ponad te kanaliki powietrzne i kocioł może się zbyt łatwo przytykać popiołem.

czlon-srodkowy-camino-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy paleniu od góry az tak sie chyba nie zapopieli a ,,wyskoczenie poza kanaliki" bedzie chyba dobre.One zostały wykonane chyba pod kątem napowietrzania koksu do którego zostały zaprojektowane. Pominę całkowicie zasysanie powietrza przez ruszt pionowy bez kombinacji z jego zaślepianiem.Powinna wzrosnąc stałopalność i panowanie nad powietrzem PG pod zasypem...tak myslę :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.