Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknący Komin


rafaltd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z kominem jak na załączonym zdjęciu. Problem powstał kilka lat temu jak zachciało mi się wymienić górę komina na klinkier (cegła pełna) . Od tego czasu problemem jest z cieknącą smolistą wodą do domu ale tylko przy padającym deszczu. Poprzedni komin działał prawidłowo i był wybudowany w identyczny sposób jak obecny. Stary był rozebrany do wysokości obróbki blacharskiej, obróbka pozostawiona stara i nowy postawiony na tej samej zasadzie jak stary. Początkowo problem był tylko przy zacinającym deszczu. Obecnie nawet całodniowa mżawka powoduje powstawanie brązowych smolistych zacieków na ścianie w domu w miejscu wskazanym na zdjęciu (nie wykwitów). Jeden dekarz był i twierdzi, że obróbką przy dachu raczej nie powinno zaciekać tak jak w tym przypadku. Stawia na nieszczelne spoiny i dostawanie się wody najpierw do komina a następnie już pod obróbką z komina na zewnątrz. Dodam że nad kanałem spalinowym mam założony daszek, także nie jest to raczej wina wody wpadającej bezpośrednio do komina. Spotkał się ktoś z czymś takim?

post-22699-0-60797600-1458899124_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zlokalizować miejsce przecieku i go zabezpieczyć. Zapewne cieknie na łączeniu nowego komina ze starym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin przebudowany jest od dachu. Tak był wybudowany poprzedni i nowy murarz postawił taki sam. Właśnie myślę, że ta półka może sprawiać takie problemy, tylko nie bardzo mam jak tam dostać się żeby to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tego co sam widzę na strychu na moim kominie to moim zdaniem wygląda to tak ( do rozważenia):

- masz za niską temperaturę spalin

- na wewnętrznej ściance komina na zimnym klinkierze skrapla się woda ze spalin ale w niewielkiej ilości

-  ponieważ klinkier jest nienasiąkliwy to spływa to w dół do komina ze zwykłej cegły,

- cegły sa coraz bardziej napite woda, im bliżej końca sezonu grzewczego

- jak przyjdzie deszcz ( a pod koniec sezonu nawet mżawka) gdzieś przez fugi, może na tym uskoku, albo pod daszkiem (ja go na zdjęciu nie widzę chyba jest bardzo mały) podcieka do środka trochę wody, cegła nie może tego wypić bo jest już mokra i wychodzi na zewnątrz.

 

Tak mniej więcej u mnie to wyglądało tylko, że mi doradzono aby nadmurować cegłą silikatową i na niej też nie było żadnych wykwitów, wszystkie wykwity poniżej już na zwykłej cegle.

Ważne będzie też u ciebie to przejście z klinkieru na zwykłą cegłę tam między te cegły powinna wchodzić tak warga z blachy ją trzeba dobrze uszczelnić. Swoją droga to okucie komina bardzo niskie, więc deszcz odbija się od dachu i chlapie na cegły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak palisz, czysto czy po staremu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dolniaka KDS 9 kw na 140 m2 od Przemka. Palę w nim węglem. Czy palę czysto? Nie wiem, specjalnych badań nie robiłem, czasami trochę dymek idzie. Wcześniej miałem typowego górniaka i paliłem od góry- efekt był ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

ja mam to samo , też z klinkieru nadbudowa , palę kotłem GS i też nie wiem co z tym zrobić , komin mam duży podobno nazywa się sierżant czy jakoś tak średnica chyba 30x30cm lub ciut mniej , myślałem już aby wstawić od góry 1,5 metra rury 200mm i resztę od góry wypełnić wełną skalną i dołożyć daszek ,  pewnie kiepsko kombinuję co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.