Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Do Zrębki Kołton


maciekmako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Potrzebuję rady. Szukałem ale nie znalazłem wielu informacji. Potrzebuję piec do spalania głównie zrębki, ale też drewna kawałkowego, groszku czy węglą. Interesuje mnie piec z powiększonym koszem (zeby utrzymać stałopalność przy zrębce). Czym różnią się piece firmy kołton: trox, trotex, trot?? Czy warto zakupić taki piec czy może są jakieś lepsze/tańsze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaki masz obecnie kocioł i w jakim jest stanie.

Osobiście skłaniałbym się do zastosowania podajnika na zrębki,będzie wygodnie i ekonomicznie.

Nie trzeba ciągle pilnować kotła i martwić się,jest opał czy nie ma,czy się nie zawiesił albo za mało pow. innym razem za dużo.

Problem,bo przy dokładaniu dymi się na kotłownię albo komora zasypowa jest zawalona smołą,kondesat w kotle i kominie itp.

Jeżeli masz kocioł w dobrym stanie,szamotem wyłożyć komorę dopalającą i podłączyć coś takiego:

 

http://sprzedajemy.pl/podajnik-na-zrebki-trociny-witkowski-uklad-z-mieszadlem-nowo,25222992

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeżeli posiadasz bufor to MPM DS z dużą komorą na zrębki będzie idealny. Może trzeba zadzwonić do producenta i jakiś na zamówienie dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosz zasypowy ? Taka nadstawka żeby więcej opału weszło ?

 

Ładnie to wygląda tylko zastanawia mnie jak to będzie miało przełożenie do większej ilości odgazowanego opału na raz. Czy może będąc po za piecem się nie odgazuje górna część. Trzeba by zaczerpnąć języka u posiadacza takiego cuda. Prawdę mówiąc do każdego pieca można takie coś dołożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Użytkuje ktoś właśnie taki piec (trotex) z nadstawką? często paliłbym właśnie jakieś trociny/zrębki lub drobne odpady drewniane (suche ale często z drewna miękkiego, iglastego) więc pasowałoby żeby pojemność zasypu była spora. Czy lepiej w tych pieniądzach kupić inny piec dolnego spalania? dodam że piec docelowo będzie raczej pracować z buforem ciepła. Nie wiem czy w takim piecu jest potrzeba nawiewu? do tej pory mam dolniaka(za mały) z miarownikeim ciągu i jak dla mnie nawiew jest zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Dakona Buderusa  koledzy z forum podorabiali takie kosze i im się to sprawdza  ale palą węglem i kociołki mają zasyp górą B) https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/352-junkers-supraclass-lub-dakon-dor12-buderus-logano-s111/page-45 post 887 jest pokazany taki kosz na Junkersie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.