Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Nwt 23. Problem - Smoła W Kotle


Patryk1995

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam z kotłowni po 30 min. Cały uwędzony. Nie wiem czy dysza od powietrza zatkana czy ki pieron. Mam dość . Jutro to chyba wszystko wywalam w pierony bo tylko nerwy stracone a na piecu 70 jak nie było tak nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No łatwo to nie mają nawet właściciele fabrycznych dolniaków, początkowo mieli wiele problemów aby opanować kociołek, trzeba cierpliwości. Musisz chyba zdecydować czym będziesz palił, bo do tego i tego to może być do niczego. Ten cienki palnik węgiel szybko zatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem dół, wyłączyłem pompkę, na czopuchu 200, temp idzie w góre, 72 obecnie. Może na palniku powininna być warstwa żaru która dopala ulatniające się dziadostwo?

 

@ Sadownik12

 tylko drewna i węgiel, ewentualnie kilka worków trotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z kotłowni po 30 min. Cały uwędzony. Nie wiem czy dysza od powietrza zatkana czy ki pieron. Mam dość . Jutro to chyba wszystko wywalam w pierony bo tylko nerwy stracone a na piecu 70 jak nie było tak nie ma

Podstawowa rada taka jak dla wszystkich przerabiających GS-y, czyli najpierw robimy palnik z dużym przekrojem. Potem w miarę potrzeby zmniejszamy. A większość porywa się na jakieś małe szczeliny, dostanie parę razy dymem w oczy i ma dosyć dolniaków, chociaż tak naprawdę jeszcze ich nie widzieli w akcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nałykało się tego dymu początkowo, może więcej niż tego smogu obecnie, zanim człowiek załapał o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rtqex a to nie było warstwy żaru?

Tyle co samo podciąga ewentualnie podczas tego ruszania hakiem, bo jak inaczej tam żar dostarczyć przy zawalonym piecu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek ładuj 1/3 komory suchego drewna i jak to wytworzy żar (0,5 godz ) to dopiero ładuj co tam masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek ładuj 1/3 komory suchego drewna i jak to wytworzy żar (0,5 godz ) to dopiero ładuj co tam masz.

Teraz ładnie trzyma 75'C na pompce i skręconej klapce. Może rąbać drewno na mniejsze kawałki? Czasami wrzucam nawet półokrąglaki d=25cm, to może zamiast się palić to wszystko wydmuchuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobniejsze drewno gazuje mocniej i odwrotnie, myślisz w dobrym kierunku. Masz już upragnione 70*, nawet więcej, hhuraaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dwóch tygodniach kombinowania doszedłem do takiego ustawienia. Proszę o wskazania czy tak może być czy jeszcze coś zmodyfikować albo inaczej zrobic. 

Może pokrótce opisze bo zdjęcia może tego nie oddadzą. Na bokach cegły 6cm. Te dwie z przodu są dla stabilizacji środkowej sfazowanej. Na środku sfazowana płytka 6cm, zanią jeszcze jedna położona na płasko az do tylniej ściany. Na to polozone dwie 3cm płytki po to aby zmniejszyć jeszcze prześwit. Jako ostatnia płytka to sfazowana 3cm dołozona do tylniej ściany. Dzięki takiemu ustawieniu mam ok 23 cm szerokości i 4-5 cm wysokości( w zależnosci jak mierzyc od tej sfazowanej)

post-75961-0-85538900-1517493386_thumb.jpg

post-75961-0-64985300-1517493397_thumb.jpg

post-75961-0-97797100-1517493406_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.