Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Weryfikacja Projektu Ogrzewania Podłogowego


Sitepres

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś by wspomógł i zweryfikował poprawność poczynionego prze zemnie schematu rozłożenia rurek ogrzewania podłogowego. Ogrzewanie podłogowe tylko na parterze. 

Założenia:

- wszystkie rozdzielacze z siłownikami sterowane termostatami z pokoi (w salonie jeden termostat obsługujący cały rozdzielacz z siłownikami)

- jedna pompa Autoadapt 25/40 na całą podłogówkę. Pytanie czy wystarczy?

- rurki pex 16x2

 

Rysunek w załączniku.

post-64206-0-35862300-1454243264_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyliczenia te są dla temp. zasilania 35 stopni także jak coś mogę zmniejszyć ją do np. 30 stopni. Nie wiem jak będą umeblowane pomieszczenia, jakaś część grzejnika zapewne zostanie przysłonięta. Grzejniki będą na głowicach termostatycznych więc jeśli grzejnik nawet jest większy niż powinien to i tak nie będzie przegrzewał pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że zapotrzebowanie na ciepło oblicza się przy warunkach brzegowych jakie mogą zaistnieć czyli -20 na zewnątrz +20 w wewnątrz. A takie mogą być przez tydzień reszto to już loteria. Więc uznawanie podłogówki jako samostabilizujące się jest wg. mnie błędem. Musi być jakiś termostat który będzie to kontrolował inaczej nie ma sensu. Więc nawet większy grzejnik nie robi problemy po prostu cała powierzchnia posadzki będzie grzana równomiernie co może zniwelować ewentualne nierównomierne naprężenia w posadzce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobić to wystarczy poszukać np tu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/12948-ogrzewanie-plaszczyznowe/

Lub program Purmo SDG-2

 

Dodatkowo potrzebna jest regulacja temp wody zasilającej podłogę wg krzywej pogodowej.

 

PS

Pomogłem ci w tym temacie co założyłeś poprzednio  https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19897-sprawdzenie-prawid%C5%82owo%C5%9Bci-schematu-co/page-2 

 

Ale jak widzę nic się nie nauczyłeś i nadal masz jakieś dziwne wizje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za info. Muszę w takim razie dołączyć do swojego projektu sterownik z krzywą grzania obsługujący jednocześnie termostaty pokojowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.