Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z Gorąco W Domu - Warmet 200 Ceramik


dkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam w domu z lat 70  180 m2 bez piwnicy ocieplony 10 cm styropiany + dach 15 cm wełny piec Warmet 200 Ceramik, grzejniki żeliwne. Problem w tym, że na piecu można ustawić temperaturę min 60 st C, a hydraulik zainstalował go bez żadnych zaworów mieszających "bo po co dodatkowe 1000 zł wydawać" - mnie nie było przy instalacji, załawtiwała to inna osoba.

 

Problem jest taki, że piec szybko spala paliwo - węgiel, w domu jest gorąco jak się go zasypie, za gorąco, bo piec ciągle dąży do 60 st. a więc i grzejniki tyle mają. Mam pytanie czy zainstalowanie zaworu mieszającego pozwoli na oszczędnosci paliwa i pozwoli na załadunek pieca na np 10 godzin? Bo w tej chwili to albo jest gorąco w domu, albo trzeba latać do pieca co 2-3 godziny dosypywać, żeby nie było za gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwór 4D i nie trzymaj 60 stopni na Ceramiku bo Ci zgnije. Widocznie olałeś gwarancję na kocioł bo gwarancja wymusza zamontowanie zaworu 4D, bez niego serwis nie odbierze instalacji do gwarancji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem pewny, że hydraulik zamontuje ten zawór, ale mnie przy tym nie było, była moja ciocia. Jak przyjechałem już było zrobione. Mam nadzieję, że zawór 4 drogowy pozwoli załadować piec na full, bez częstego schodzenia do piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiesz już obsługiwać sterownik Luxus 4? To mogę podać optymalne ustawienia. Ale musisz mieć zawór 4D. Kocioł też został kupiony za duży, bo Warmety są od 18kW, a do tego domku Ceramik 14kW by starczył przy paleniu tylko węglem. W Warmecie będziesz kisić węgiel zamiast go spalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4D koniecznie, tylko dopytaj przed montażem jaki kupić i jak zamontować, żebyś potem nie narzekał. Jeśli masz kocioł w okolicach 20 kW lub większy to niestety za duży na Twój dom, jak coś to pytaj, ja mam 23 kW w takim samym domu z zaworem 4D, przed ociepleniem był ok teraz jest z 40 % za mocny, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.