Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepływowy Podgrzewacz Jako Kocioł Elektryczny


Rekomendowane odpowiedzi

mozna bez problemu ,a kocioł elektryczny jest drogi bo ma wbudowaną pompe automatyke pogodowa i sterowanie pwm zzazwyczaj takie bajery żeby było drozej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no te tanie to na raz a masz tylko funkcje eco co powoduje odciecie jednej grzałki o mocy 3,5kW .Uruchom pompe nad nią pogrzewacz i jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

może działać ja mam przepływkę jako awaryjne źródełko do pompy wrazie potrzeby ,działa bez problemu ,kupiłem 18kW za 50zl heh nową   przerobiona na 230V i chodzi an 6kW max  w razie potrzeby na dzien dzisiejszy sie nie uruchamia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo możesz mi dokładnie opisać jak to działa , ile pobiera kw ? Ja mam bufor 1000l i piec stało plany mam też grzałki ale zastanawiam się po co grzać tonę wody w II taryfie do 80 C jak grzanie do 30 C w ciągu dnia nie wyjdzie taniej ? Zwłaszcza ze potrzebuje 26 C na zasilaniu w ciągu dnia jak jest coś około 0C da rade to tak wysterować ? Mój dom potrzebuje tyle energi

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

http://cloud.tapatalk.com/s/581f0690816d6/Screenshot_2016-11-03-22-34-48.png?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz bufor to bez zensu gonic przepływkę ,lepiej włozyc grzałki jedne do góry i drugie na dole ale łaczna moc grzałek musiałby byc około 15kW zeby zagrzać od 30 do 80st bufor tylko w taniej taryfie zakładajac taryfe 12R czyli 13-16 i 22-7 rano natomiast to moc chyba dla drakońskich mrozów jaki dom chcesz ogrzewać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja to widze tak

grzałki o mocy 10kW dla taryfy 12R czyli 13-16 i 22-7 oraz około 15kW dla taryfy 12W lub 12 czyli 13-15 22-6 i masz 100% w taniej taryfie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.