Skocz do zawartości

Bufor C.o Z Bojlera 220L ?,jak Najlepiej Podlączyć ?

munior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów ,może ktoś ma doświadczenie i robił coś podobnego .Pytanie jak najefektywniej go podłaczyć ? ...wiem ze trochę mało te 220 l ,ale wpadł mi w ręce praktycznie za free i chciałbym go wykorzystać jako gromadzący nadmiar ciepła .Przy mojej bardzo małej instalacji  powinien się sprawdzić .W kotle jest  ok.40-50 litrów ,w rurach i grzejnikach  jest ok.30 litrów .Temperatura na instalacji w zasadzie w zupełności wystarcza ok.40 stopni .Zasobnik który chcę wykorzystać jako bufor ,to biawar 220l z dwiema wężownicami .Teraz pytanie ,czy lepiej podłaczyć go tak ,ze kocioł grzeje zasobnik "bufor" ,poprzez dwie spięte razem wężownice ,a woda na instalację C.O będzie pobierana z samej góry zasobnika ,tam gdzie normalnie jest wkręcona anoda ,czy może lepiej będzie grzać bezpośrednio wodę ,jak to jest w normalnych buforach ,bez pośrednictwa wężownicy? Wiadomo że w tym przypadku nie za bardzo da się tak podłaczyć jak w ori buforach ,bo muszę skorzystać z ori króćców ,a  one nie są wyprowadzone jak to powinno być w prawdziwym buforze .Ma ktoś pomysł jak to najefektywniej podłaczyć ,bez wspawywania dodatkowych króćców ?

Edytowane przez munior
Odnośnik do odpowiedzi

Podłącz to jak bufor, może nie będziesz miał jakiejś mega akumulacji ale ustabilizuje to pracę kotła. Najlepiej by było wspawać króćce i zrobić to jak powinno być. Chociaż z drugiej strony jak zrobisz to na wężownicy i dasz dużą pompę kotłową to ochronę powrotu poprzez termostata czy laddomat możesz sobie darować a to duża oszczędność. Podaj moc kotła i trzeba by jakiś schemat zrobić. 

Odnośnik do odpowiedzi