Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja włączyłem dzisiaj PID, zobaczymy jakie będzie zużycie eko  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,

mam prośbę o sugestie jak rozwiązać sterowanie cwu w lato w moim przypadku - sterownik K1PV2. Mam zrobioną instalację ze sprzęgłem wodnym, gdzie pompa przy piecu podaje wodę na bojler i na sprzęgło a za sprzęgłem jest rozdzielenie na dwie pompy gdzie jedna podaje wodę na grzejniki a druga na podłogówkę. Pomiędzy nimi jest zawór trójdrogowy.  W instalacji nie mam pompy obiegowej cwu którą sterownik kontrolowałby temp wody cwu. Mam taki pomysł żeby wyłączyć w lato pompy za sprzęgłem a zostawić włączona pompę C.O. przy piecu i ustawić na piecu temp. powiedzmy 45 st i taka byłaby temp cwu. Czy to dobry pomysł?

Edytowane przez wodzuwolomin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wodzuwolomin zapytaj kolegi sambora on czai bardzo dobrze te tematy. :)
 

Witam dzisiaj skończył mi się groszek w podajniku zasypane miałem 75kg groszku wystarczyło na 22 dni  czyli 3,5kg doba na grzanie wody 300l w tym podłogówka prace pompki mam ustawioną cyklicznie 1min co 10min.

Kociołek ustawiony mam na 50%.

post-62167-0-07894000-1461001508_thumb.jpg

post-62167-0-77171600-1461001672_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo ładny wynik. A jak masz ustawioną ta prace cykliczna na sterowniku czy inaczej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem na początku zimy ale miałem wrażenie, że gdy pompa podłogowa pracuję cyklicznie to więcej mi spala kocioł. Palę pierwszy sezon, a więc mogę nie mieć racji. Po tym co kolega audilhr napisał: 

 

@wodzuwolomin zapytaj kolegi sambora on czai bardzo dobrze te tematy. :)
 

Witam dzisiaj skończył mi się groszek w podajniku zasypane miałem 75kg groszku wystarczyło na 22 dni  czyli 3,5kg doba na grzanie wody 300l w tym podłogówka prace pompki mam ustawioną cyklicznie 1min co 10min.

Kociołek ustawiony mam na 50%.

 

znowu zamieniłem podłączenie pompy i mam tak, że jak sterownik pokojowy zgłosi do sterownika kotła, że pokój jest dogrzany to pompa pracuję cyklicznie, a jak temperatura w pokoju jest niższa niż zadana to pompa chodzi na stałe czyli sterownik pokojowy steruję pompą podłogową. Wiem, że lepiej by było mieć siłownik do zaworu od podłogówki i on by sterował temperaturą zasilania podłogi ale jeszcze go nie mam  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja tak mam i u mnie sprawdza się elegancko pompka większość czasu w ciągu zimy działa cyklicznie tylko zmieniam czasy u mnie znowuż  sytuacja była odwrotna kocioł pochłaniał ogromne ilości jak pompa pracowała cały czas ale już wiem gdzie leży błąd :)

Muszę lekko zmodernizować zasilanie i powrót i myślę ze będzie elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak pompa podłogowa pracowała cały czas tez dużo brał Eko. Pomyśle nad tym rozwiązaniem. Powinni w tech zrobić opcje pracy cyklicznej na podłogówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak mam. Nie wiem jak to zrobić i jak wpiąć powrót. Teraz mam powrót od podłogówki zaraz przy kotle a dopiero potem od grzejników i cwu. Nie wiem czy to coś da bo i tak z podłogi wraca ok 28st. Myślałem zeby zrobić jakieś podmieszanie z op ale jak? Albo wpiąć powrót od op. w zawór 4d ale nie wiem czy to by działało? Najgorsze jest to ze jakby nie chodziła pompa od grzejników to powrót masakra hmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ja zasilanie mam przed zaworem 4d tak tez myślałem żeby podłączyć w powrót w zawór. Pomyślę nad tym.

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz to daj foto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - odpaliłem wczoraj kocioł po raz pierwszy (mam jeszcze nieocieplony dom i poddasze także nieocieplone). Chce wygrzać wylewkę - odpaliłem kocioł na ustawieniach podanych przez tech (110% mocy, wentylator na 7%). Niestety dziś rano około 6.30 piec się wygasił i wywalił mi na palenisko 3 wiadra ekogroszku.

 

 

Wiecie co może być nie tak?

 

Edit - czy podczas palenia PIDem klapka na drzwiczkach od popiołu ma być otwarta czy zamknięta?

Edytowane przez kammill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmylił mnie fakt - że DEFRO mówi, że ma być zamknięte a na forum piszą, że ma być otwarte (drzwiczki). Otwarłem na ten moment i zobaczymy - ogolnie mam problem z wejściem na zadaną temperaturę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - odpaliłem wczoraj kocioł po raz pierwszy (mam jeszcze nieocieplony dom i poddasze także nieocieplone). Chce wygrzać wylewkę - odpaliłem kocioł na ustawieniach podanych przez tech (110% mocy, wentylator na 7%). Niestety dziś rano około 6.30 piec się wygasił i wywalił mi na palenisko 3 wiadra ekogroszku.

 

 

Wiecie co może być nie tak?

 

Edit - czy podczas palenia PIDem klapka na drzwiczkach od popiołu ma być otwarta czy zamknięta?

Witam.

Drzwiczki zostaw w spokoju ;) Jak palisz z PID klapka w DMUCHAWIE MA BYĆ OTWATA I ZABLOKOWANA. Jaki masz piec i sterownik?

Pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort EKO 12 - KIPV3 z PID. Otwarłem klapkę przy drzwiach (tych pierwszych na dole pieca) i zostawiłem na maxa otwartą. Generalnie kocioł się teraz nagrzał do 44/42 stopni i więcej jak by nie dawał rady.

Mam też problem bo chyba groszek się nie spala całkiem i prawą stroną leci na dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapkę w drzwiach ZAMKNIJ. Zobacz jaką masz moc palnika ustawioną. W sterowniku UAKTYWNIJ PRACĘ W PID. KLAPKĘ W DMUCHAWIE MA BYĆ OTWARTA I ZABLOKOWANA.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamykam klapkę w drzwiach to mi piec jak by udychał. Gdzie tu mogę coś otworzyć? ksy64a.png

 

Zdjęcie jest tutaj gdyby sie nie otwarło: http://vlep.pl/ksy64a.png

Edytowane przez kammill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, sterownik K1Pv3 bez turbinki (przepływomierza) ?

Czy sprawdziłeś jaka moc palnika ustawiony ma  sterownik ? Powinien być taki jak na tabliczce na piecu czyli 12kW RET.

jak to będzie ok, to:

sprawdź czy masz aktywowany PID w sterowniku, jak nie to go aktywuj

potem w sterowniku wejdź i aktywuj pracę w automacie

Co do klapki w dmuchawie: z boku (na twoim zdjęciu będzie to z prawej strony) są takie nakrętki (dwie) nakręcone na taką śrubę. To powinno być zablokowane w pozycji OTWARTEJ. Zobacz w swoich papierach od sterownika powinna być taka ulotka jak powinna być klapka przy pracy w PID.

post-53390-0-22883600-1461858006_thumb.png

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione 12 KW. Ustawiałem to przy pierwszym rozpaleniu. W sterowniku mam zaznaczone ze pali się z PIDem. Wygląda na to, że klapkę w dmuchawie mam też OK:

ndivbh.png

 

 

Czy jak otwieracie palenisko (środkowe drzwiczki) to też przez kilka sekund leci Wam mocny dym? Później on się uspokaja - ale mam wrażenie, że jak się pali to jest gorszy ogień aniżeli jak otworzę drzwi. Mam tak gdy klapka na drzwiach jest zamknięta. Gdy ją otworze to wszystko jest OK (nie leci dym). 

 

Czy dmuchawa też wam działa tak cicho? Gdy zmienię jej ustawienie (teraz mam +8) i zapisuję to znacznie głośniej i mocniej chodzi niż przy stałym paleniu. Dmuchawa cały jest 100% (ikonka na głównym wyświetlaczu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czopuch ? Masz otwarty ?

a zobacz jaką masz wersję oprogramowania?

Zobacz w menu instalatora jaką masz ustawioną moc kotła, ustaw na 100% i nic więcej nie ruszaj.

Aktywować pracę w auto i cierpliwie czekać aż się unormuje. Teraz przy takich temp. na zewnątrz to i tak będzie piec nisko pracował. Ja mam inny piec, ale pracuje teraz na 70% i to też zbyt wiele.

Jakie masz nastawy CO i CWU?

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.