Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne. Coś jest nie tak chyba z wentylatorem z PIDem. Wyłączyłem PID i piec od razu się grzeje i wentylator chodzi tak jak trzeba.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy v3 powinien być taki wiatraczek z boku dmuchawy, on mierzy  rzeczywisty nadmuch
Przy pracy z PID nie powinno być raptownych skoków temp. na piecu, tylko spokojnie do góry i potem ma się utrzymywać przy zadanej. Jak przywalisz mocno z dmuchawy to za jakiś czas zapadnie ci się opał i będzie przebijać często temp. na piecu.

post-53390-0-91498200-1461861786_thumb.jpg

post-53390-0-75220200-1461861797_thumb.jpg

Edytowane przez gilal
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, że u mnie go nie ma - z tego co wiem w fabryce coś w nim zmieniali, żeby sterownik zadziałał - nie pamiętam już co. Bo musiałem na piec czekać 3 tygodnie.

 

Bez PIDa wentylator chodzi dość ładnie i utrzymuje temperaturę - jak dla mnie istotne, żeby wygrzać posadzki. I teraz piszę na ile np. jest % wentylator. W przypadku gdy chodził na PIDzie to tak jak by wentylator tylko się obracał ale bez nadumchy - był znacznie cichszy. Jak zmieniłem ręcznie to uruchamiał się głośniej - ale po chwili już wracał do tego trybu. No i nie spalał mi groszku - 1/3 groszku spadała na dół. Być może z PIDem nie dawał rady nagrzać się odpowiednio bo dom jest nieocieplony z zewnątrz i od środka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką masz wersje oprogramowania?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujac oba zdjęcia to u mnie to podobnie wygląda - więc chyba też mam przepływomierz. Pytanie czy jest dobrze połączony. Masz może zdjecie/schemat połączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tu masz najnowsze, jak na razie   http://www.defro.pl/pliki,8,sterowniki-tech-aktualizacje.html

Tylko jak będziesz robić aktualizacje to pospisuj swoje ustawienia, bo wszystko wróci do ustawień fabrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujac oba zdjęcia to u mnie to podobnie wygląda - więc chyba też mam przepływomierz. Pytanie czy jest dobrze połączony. Masz może zdjecie/schemat połączenia?

ja u Ciebie "turbinki" nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze masz v3 bez turbinki i kabel halla podłączony do wentylatora i dlatego tak działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja tak to widzę. Dmuchawa m plus m z czujnikiem hall (tak to widzę na fotce)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co muszę zrobić? Mam dokupić tą turbinkę? Możecie pokazać jak to u Was wygląda? 

Edytowane przez kammill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega gilal pokazał Ci na zdjęciach (post #1277) to ten mały dodatkowy wiatraczek  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki - zamówię zatem go jutro. Trochę się dziwie, że w Defro od razu go nie dali - szybkie pytanie czy podłączenie tego jest jakoś skomplikowane? 

 

Mam jeszcze pytanie - mam do sterowania pompą CO system Auraton 8000 - czy łączyć go z piecem? Bo teraz działa niezależnie (wyłącznie z podłogówką). 

Edytowane przez kammill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak wszystkie pompki, zawory 3d i 4d są podpięte pod jeden ster. W Twoim przypadku pod K1Pv3.

Jeżeli chodzi o "turbinkę" to możesz zadzwonić do defro i zapytać czemu nie ma przy twojej dmuchawie. Może to jakaś inna dmuchawa. Mi się wydaje, że to powinno być w zestawie jak jest ster v3.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gilal - a możesz mi zaznaczyć na moim foto - który to jest ten kabel Halla? Czy dało by radę na ten moment gdyby go odłączył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przewodzie masz naklejkę "czujnik dmuchawy/wentylatora" taki szary. Przypięty do tej czarnej puszki zasilającej dmuchawę. Wyłączyć można, w menu serwisowym czujnik dmuchawy. Ale to mija się z celem. Po to masz taki ster aby dmuchawa płynnie dobierała powietrze do dawki paliwa.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ten przepływomierz - faktycznie musi być dla tego sterownika. Wychodzi na to, że ktoś się zapomniał przy zmianie sterownika do tego pieca. Ma ktoś instrukcję montażu turbinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj chłopaków, robili takie modernizacje (patrz kilka stron wcześniej)

Ja kupiłem taką dmuchawę z turbinką. Myślę, że raczej nic trudnego ;)

Potem przepinasz ten szary kabelek czujnika hall do turbinki i hula :)

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby :) Piec pali dość fajnie ale straszne spieki się robią - tak duże, że wywaliło błąd podawania paliwa (spiek ledwo się zmieścił na palniku - a był twardy i w całości nie chciał upaść). Zmniejszyłem siłę nadmuchu i zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przesadziłeś z nadmuchem. Ustaw pracę w pid i moc na 90%, ale nadmuchu nic nie ruszaj. Bądź cierpliwy ;) i za kilka godzin zobacz. Może tak być, że i to będzie za wiele. I ten kabelek od hall podłącz z powrotem. Choć jakiś odczyt będzie miał sterownik.

Na zmany trochę musisz poczekać. Sterownik stopniowo dobiera sobie nadmuch.

I zmień soft na nowszy

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jadę bez PID - bo PID mi nie wyrabia (nadmuch się nie włącza) i się wypala. Gdzie mogę przeczytać jak się aktualizuje sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej stronce co Ci podałem jest do zassania opis "jak aktualizować sterownik"

Jak zaktualizujesz ustaw jeszcze raz z PID automat i nie zmieniaj mocy i nadmuchu. I odczekaj kilka godzin, daj szanse na zmiany :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może ten starszy sterownik (ten co mam teraz)? Chce się zabezpieczyć w przypadku gdyby się nie powiodło. Druga sprawa czy mogę aktualizować sterownik w momencie jak się w piecu pali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, ja mam inny piec. Ale można śmiało instalować. Tylko nastawy swoje pospisuj bo wszystko będzie fabryczne. Nastawy CO, podłogówka, ustawienia zaworów, krzywa grzewcza, itd...

Jak zainstalujesz, moc kotła (jaki palnik) ,wszystkie nastawy, pid-auto i start.  Po kolei wchodź i pospisuj sobie ustawienia, potem zainstaluj nowy soft, wklep tak jak miałeś i startuj :)

Tylko bądź cierpliwy :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na ten wentylator. Na razie chce wygrzać posadzkę trochę. I nie jestem w stanie na bieżąco monitorować pieca. Testować będę na zimę to zobaczymy wszystko jak będzie działać - obym musiał być tylko tu gościem :) Serdecznie dziękuje za porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.