Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Domu Z Sieci Ciepłowniczej Pec


bartek0707

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś czas temu kupiłem dom w zabudowie szeregowej powierzchnia domu to ok. 110m2 plus poddasze na którym również są grzejniki. Poddasze stanowi powierzchnie około 45m2. Dom wyposażony jest w grzejniki płytowe, parę lat temu została wymieniona instalacja centralnego ogrzewania na miedzianą, zostały zainstalowane nowe okna, dom nie jest ocieplony . Zabudowa ogrzewana jest z sieci ciepłowniczej PEC, każdy grzejnik wyposażony jest w zawory termostatyczne a także w domu zainstalowany został radiowy programator temperatury. Właśnie w tym miejscu rodzą się moje pytania ponieważ koszta związane z ogrzewanie PEC nie są zaliczane do najmniejszych, a sam nie dysponuje taką wiedzą chciałbym się poradzić w zakresie oszczędnego ogrzewania mojego domu. 

1- Jakie temperatury powinny być utrzymywane w nocy a jakie w dzień ?? 

2- na jakim zakresie otwarte powinny być zawory przy grzejnikach i jak się to ma do temperatury jaką ustawie na programatorze 

(tzn, czy zużycie GJ przy ustawionej temp. na programatorze ok 21C będzie uzależnione od tego czy zawory będą otwarte na pozycje 3, czy maksymalnie na 5. Jeśli tak to jaka konfiguracja jest najlepsza)

3- Czy ogrzewać wszystkie pomieszczenia nie zależnie od tego czy ktoś je używa (wydaje mi się, że ma to znaczenie ponieważ salon, kuchnia przedpokój i klatka schodowa są pomieszczeniami otwartymi i miesza się w nich powietrze to ogrzane z chłodnym)

 

Jeśli nasuwa wam się więcej uwag niż te o które pytam to również proszę o ich wskazanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtansze ogrzewanie to ogrzewanie 24H w jednej temp jesli chcesz sobie obnizyc temp w nocy to twoja sprawa a ustawienie głowic to twoja sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.