snow1 Opublikowano 30 Października 2015 #1 Opublikowano 30 Października 2015 Witam wszystkich potrzebuje pomocy w zeszłym roku nawet po odpowietrzniu zaczął szumieć grzejnik na dole w salonie odpowietrzałem kryzowałem zawór po głowicą (herz) w tym roku po odkręcaniu głowic na pozycje 3 4 5 szumia mi już wszystkie grzjniki (aluminiowe ) piec mam firmy defro duo 25 kw pompka to halm 3 biegowa (zmiana biegu na niższy nie pomaga) przy odpowietrzniu wylączałem piec i pompe co w niektórych grzejnikach od razu lleciala woda lecz było słychac dziwny szum (zakęcałem głowice do odpowietrzannia) instalacja wykonana w miedzi Co jeszcze moge zrobić lub co robie zle bardzo prosze o pomoc
sambor Opublikowano 30 Października 2015 #2 Opublikowano 30 Października 2015 Instalacja miedziana + aluminiowe grzejniki = wodór w instalacji! Odpowietrzanie mało co pomoże.
MariuszP Opublikowano 30 Października 2015 #3 Opublikowano 30 Października 2015 Witam, z tego co wiem to są grzejniki aluminiowe ptzystosowane do pracy z instalacją miedzianą trzeba sprawdzić czy producent danego grzejnika dopuszcza taką możliwość. Kolego Snow1 czy nastawe wstępną ustawiałeś tylko na tym jednym grzejniku? Nastawy powinno się wykonać na wszystkich grzejnikach.
snow1 Opublikowano 31 Października 2015 Autor #4 Opublikowano 31 Października 2015 rozumiem że nastawa wstępna to kryzowanie robiłem to na trzech grzejnilach w salonie i na górze w sypialni (efekt marny) dzisiaj odkręciłem grzjnik w garazu i taka sama sytuacja może to kwestia cisnienia w instalacji ma 1,2 bara zaczeło się to wszystko rok temu miałem awaria w kotłowni zawór przed pompą co zaczął przeciekać nie mogłem kupic takich samych założyłem mniejsze (awaria w mrozy) i wtedy zaczęło sie szumienie myslałem że to kwestia średnicy zmieniłem na taki który był wczesniej ale niewiele to pomogło teraz każdy grzejnik w domu w nastawach 3 4 5 szumi
rumunn9r Opublikowano 31 Października 2015 #5 Opublikowano 31 Października 2015 Witam, z tego co wiem to są grzejniki aluminiowe ptzystosowane do pracy z instalacją miedzianą trzeba sprawdzić czy producent danego grzejnika dopuszcza taką możliwość. Kolego Snow1 czy nastawe wstępną ustawiałeś tylko na tym jednym grzejniku? Nastawy powinno się wykonać na wszystkich grzejnikach. w dzisiejszych czasach papier wszystko przyjmie ,ja mam grzejniki z krakowa (wedlug producenta przystosowane do miedzi) , miedz hutmena i raz na tydzien odpowietrzam poddasze inhibitor korozji plus automatyczne odpowietrzniki zalatwia sprawe. Snow1 jaka masz ta pompe i instalacje mozliwe ze nawet na 1 biegu jest za duza .
MariuszP Opublikowano 31 Października 2015 #6 Opublikowano 31 Października 2015 Jeśli po odpowietrzeniu instalacji dalej szumi to chyba nie ma znaczenia że masz instalacje z miedzi a grzejniki aluminiowe, też mam taką instalacje. Sprawdź czy dolne zawory przy grzejnikach masz całkowicie otwarte i próbuj jeszcze różnych ustawień z nastawami wstępnymi , im dalej grzejnik od kotła tym daj większy przepływ.
sybiga Opublikowano 31 Października 2015 #7 Opublikowano 31 Października 2015 Według mnie szumy w instalacji nie są spowodowane zapowietrzeniem... Tylko złymi nastawami wstępnymi. Jednym prostym słowem za szybko płynie czynnik w miejscach kryzowania . Ciesz Się że nie gwizda :D Moja RADA. ustaw wszystkie grzejniki na max. (kryzowanie) i zacznij wszystko od nowa.
Hermogenes Opublikowano 31 Października 2015 #8 Opublikowano 31 Października 2015 Może się coś przytkało po stronie ssącej pompy i nie dostaje minimalnego ciśnienia napływu "kawitacja" będą szumy będzie też powietrze.[ poz Hermogenes Dokładnie tak jest jak napisał kol sybiga gdy są zbyt małe przeloty na kryzach
sybiga Opublikowano 31 Października 2015 #9 Opublikowano 31 Października 2015 Układ nawet bez powietrza , i przy zbyt dużym przepływie na kryzie (przewężeniu ) będzie szumiał. Zasada rozprężania czynnika. wystarczy 0,3 bar. i jeszcze jak się na to nałoży rezonans instalacji ... Wtedy szumi a nawet gwizda :)
snow1 Opublikowano 2 Listopada 2015 Autor #10 Opublikowano 2 Listopada 2015 czytałem na innych forach żeby zastosować pompe alpha 2 czy to miało by sens pisali tam że pomaga (pisać można wszystko)
stefan123julian Opublikowano 2 Listopada 2015 #11 Opublikowano 2 Listopada 2015 Ciekawy jestem jednego,czy na grzejnikach masz może zainstalowane zawory termostatyczne,bo jeżeli tak to one właśnie mają takę specyfikę ,że przy spadku temperatury zawór się otwiera i przechodząca przez niego woda do grzejników szumi.Mówię to z własnego doświadczenia. U mnie po instalacji zaworów termostatycznych słychać szumy w momencie przepływu wody na grzejnik.Taka jest zasada tych zaworów.
snow1 Opublikowano 2 Listopada 2015 Autor #12 Opublikowano 2 Listopada 2015 zawory mam firmy herz na nienakręcona jest głowica jest na nich nastawa wstępna (5 pozycji regulacji) lecz szumy zaczęły się w zeszłym roku wczesnie jnie miało znaczenia jaką wybiore nastawe na głowicy było cicho
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.