Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki To Piec Defro Optima Komfort Ds Czy Gs


mateuszfutory

Rekomendowane odpowiedzi

To Ty napisałeś, ja nic takiego nie napisałem. Ale gratuluje dedukcji i czytania między wierszami - tak powstają plotki.

 

Chodziło mi o to że łatwiej powietrze nagrzać jak beton i długi czas musi ciepła woda płynąć przez obieg podłogówki żeby wróciła na końcu obiegu ciepła woda powrotem. To samo w drugą stronę łatwiej ochłodzić powietrze jak beton. Dlatego napisałem że tyle samo lub więcej na pewno nie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energii albo tyle samo, albo więcej, raczej nie mniej. Żeby nagrzać tyle ton betonu to trzeba dużo mocy. Faktem jest że beton akumuluje ciepło, co daje skumulowanie tej mocy i wolne oddawanie.

Drugie zdanie. Nie wiedziałem że to ja napisałem. ktoś shakował i podpiął ciebie pode mnie. Już nie komentuj więcej tego, bo mój czas jest cenny i nie będę więcej uczestniczył w wywodach. Po drugie robi się off-topic, a tego nie nawidzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,masz rację, tylko nie ma to znaczenia czy będzie kocioł 20kw czy 30kw. Jedyne co to mocniejszy kocioł szybciej wyrówna straty, pracując z nominalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.