Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe Spalanie Na Retorcie


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy nagrałem filmik jak piecyk pali ale jak wstawić pisze ze  Nie masz uprawnień do wysyłania tego typu plików

Nie ma możliwości wstawiania filmów bezpośrednio na forum. Najlepszą opcją jest wgranie filmu na youtube i podanie linka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że pali się za dużo węgla, duży płomień. Dodatkowo rozłożysty płomień przy otwartych drzwiczkach świadczy o słabym ciągu kominowym. Jak jest dobry ciąg to po otwarciu drzwiczek kocioł zasysa dużo powietrza i płomień staje się jasno żółty i smukły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź komin czy drożny, czopuch czy nie jest przytkany. U mnie taki płomień rozłożysty powstaje jak przymknę szyber w czopuchu i mocno zmniejszę ciąg. Szyber ma być całkowicie otwarty. Są tacy kamikadze którzy przymykają żeby ciepło z kotła nie uciekało a nie ma większej bzdury nie mówiąc o ryzyku zaczadzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dziadowski węgiel, też to przerabiałem i na to nie ma sposobu. Jedynie próbować mieszać z inny groszkiem. U mnie rosły takie kalafiory aż pod deflektor. Każdy węgiel jest jakoś oszukany i mam wrażenie ze czym dalej od Śląska to bardzie orżnięty. Zmienisz opał na lepszy to wszystko wróci do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu miałem to samo. Dwa miesiące spędziłem w kotłowni. Jedyna opcja mieszać z mniej kalorycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Teraz mam mieszanke wesoła-silesia-jaret w jednakowych proporcjach.

Nieco koksuje przy wlotach powietrza ale na środku pali się ładnie. I nie ma niedopalonego węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystkie problemy z kotłami to brak właściwego ekogroszku choć w tym roku kupiłem wzorcowy i pali się że przyjemnie kocioł otworzyć i zerknąć. Na gorsze gatunki węgla lekarstwem miał być Brucer ale z tego co obserwuję to szczęśliwi posiadacze mają zapewnioną wesołą twórczość z zaklejaniem dziurek w palniku. Na dziadowski opał nie pomógł nawet specjalnie kupiony obrotowy Pancerpol i czasem dla rozrywki, skoro już mam dwa zamieniam je i coś tam eksperymentuję z miałem ale gra nie warta świeczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.