Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wychładzanie Bojlera


panczo88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie.Mam problem z wychładzaniem bojlera.Instalacja starego typu włączona pompa co.Powiem tak pompa ustawiona na 45 stopni załączenie i po wygaśnięciu pieca wodę w zasobniku również schłodzi do45Stopni czyli bojler działa jako zasobnik ciepła.Jak tego uniknąć jak najmniejszym kosztem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzać bojler i zamknąć zaworem kulowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy tanio czy wygodnie. Tanio tak jak kolega wyżej napisał. Wygodnie: rozdzielić obiegi co i cwu i do każdego osobna pompa i sterowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominając o montażu zaworu zwrotnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzać bojler i zamknąć zaworem kulowym.

Czyli wieczorem po nagrzaniu bojlera zasuwam do piwnicy i zamykam zawór :) Tak będzie najtaniej,a czy nie ma zaworów,które po spadku temp np do 60st.same się zamkną?Przepraszam mieszkam na wsi i nie jestem najmłodszy :D a technika idzie naprzód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pompę ustawić np 60* i wtedy po jej wyłączeniu się na grawitacji wolniej rozładuje bojler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wieczorem po nagrzaniu bojlera zasuwam do piwnicy i zamykam zawór :) Tak będzie najtaniej,a czy nie ma zaworów,które po spadku temp np do 60st.same się zamkną?Przepraszam mieszkam na wsi i nie jestem najmłodszy :D a technika idzie naprzód.

Są- ale czy to tanio wyjdzie to nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.