Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze że kol. bietka nie została sama, ale to generalnie nie jest istotą sprawy.

Po 1 kocioł opuścił fabrykę wraz z podajnikiem i nikt tego nie sprawdza? czyli nie ma kontroli ?

Po 2 producent kotła i sterownika sami wydali sobie NEGATYWNĄ opinię, ponieważ serwis jest na b. niskim poziomie, w czarnej du...pie, zostawiając użytkownika samemu sobie przez cały weekend. A co by się stało jak byłaby zima z temp na zewnątrz -20

Jak sobie wyobrażasz taką kontrolę?

Uruchomić każdy kocioł i palić w nim? Jak długo?

 

To nie podajnik jest wadliwy, tylko sterownik. W tym przypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bietka 

Nie kupuj na razie tego polskiego węgla jak masz dużo tej czarnej perły. Serwis niech operuje na tej ruskiej perle bo może się okazać, że ona też będzie bardzo dobrze się spalać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu pali się ładnie i stabilnie. Kocioł dąży do zadanej, temp. spalin też "zdrowa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy w automacie mozna wydłuzyc przerwę między podaniem groszku?Miałam podawanie 8 a przerwa wynosiła ok 20-21 sek licząc przy kotle potem przerwa zmniejszyła się do 12 samoczynnie.

Zmieniłam podawanie na 5 to przerwa wynosi 7.Boję się że znowu zasypie palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba z lekka coś popsułaś, temp. leci do dołu. Chyba, że znowu powtórki z rozrywka i niedziałającego poprawnie wentylatora. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zadałam pytanie j.w. o czas między podaniem który na poczatku po odpaleniu wynosił ok 21 sek a potem gdy zrobiło się ciepło samo zmniejszyło się na 12.Jak zaczął się sypać groch w nadmiarze to i idzie go duzo i kalafior się juz wyprodukował.Zmniejszyłam podawanie na 5 sek to przerwa wynosi 7.Znowu się groszek nie zdąży wypalić i produkuje kalafior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dmuchawa źle dmucha, jak głupia stoi na tych 54% zamiast się modulować itd. Nie adekwatnie do podawanego paliwa. Przemęcz się do jutra jakoś. Miejmy nadzieje, że do jutra i deklaracje poniedziałku były poważne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zadałam pytanie j.w. o czas między podaniem który na poczatku po odpaleniu wynosił ok 21 sek a potem gdy zrobiło się ciepło samo zmniejszyło się na 12.Jak zaczął się sypać groch w nadmiarze to i idzie go duzo i kalafior się juz wyprodukował.Zmniejszyłam podawanie na 5 sek to przerwa wynosi 7.Znowu się groszek nie zdąży wypalić i produkuje kalafior

 

B o w automacie tak jest - im dasz większy czas podawania tym dłuższa przerwa pomiędzy podaniami. Zwiększ podawanie tak jak  było przedtem - na 8 albo i na 10 sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie mu mocy brakowało i skrócił przerwę żeby zwiększyć moc, no ale jak nie ma prawidłowej komunikacji pomiędzy dmuchawą a sterem to kto wie co sterownik wyczynia  :D

Edytowane przez bodziasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzio ale przynajmniej na schemacie pownnio pokazac ze obroty podbil, nie ? a on tego nie robi, a to czy ona dmucha z tymi obrotami to juz inna bajka. Dostal bardziej klopotliwy opal i zeswirowal. Taki urok automatu, napisalem Betce na PW ale cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze wczorajsze diagnozowanie wykazało jednoznacznie, że nie ma właściwej komunikacji pomiędzy sterownikiem a dmuchawą. Nie tylko w opcji automatu, ale nawet w opcji sterowania ręcznego. Podejrzewamy, z dużym prawdopodobieństwem, że nie ma również właściwej komunikacji sterownika z podajnikiem, że praca podajnika pokazywana na ekranie sterownika nie była zgodna z rzeczywistością. Tego, niestety, nie da się sprawdzić zdalnie.

Właśnie tak napisali Makog - brak komunikacji - *** wie co wyświetla ster. Do jutra nie zamarznie - przyjadą serwisy to naprawią  :D Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostal bardziej klopotliwy opal i zeswirowal. 

 

Miałem ja też kłopoty na automacie z jednym opałem - jakiś miał to był - badziewie. Grupowe załatwiło sprawę.

Teraz testuje automat na miale z Piasta 23-ce no i idzie nawet nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzio, automat uznal ze skoro dosc ostro dmucha (teoretycznie) a temperatura i spalina nie rosnie, tzn ze mu paliwa brakuje i zaczyna skracac przerwe jeszcze bardziej zasypujac palnik paliwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bietka

Coś rusztowałaś bo znowu kocioł wyskoczył z temperaturami w górę? Nawet dmuchawa wskoczył o jeden stopień mniej z 54 na 53.

 

Może to nie wina sterownika tylko dmuchawa jest wadliwa. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ster walnięty to co tu diagnozować, u mnie jak dałem na palnik dziadostwo  to go automat nie spalił/ żaden tryb go nie spalił/  i się wygasił ale nic ster nie świrował. pierwszy sezon 2013/14 szukałem trybu który byłby dla mnie najlepszy i już wiem że dla mnie najlepszy jest automat. to nie ja jestem dla kotła a kocioł dla mnie. opał kupuje do przodu na 2-3 zimy i nie muszę nic kręcić. jakiś czas temu włączyłem grupowe ale żadnych oszczędności nie zaobserwowałem i jest z powrotem jak było ale ja mam instalacje prostą stabilną i automat nie musi robić jakiś ostrych poczynań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo niezłej temperatury spalin kocioł się męczy żeby te 50 stopni utrzymać. Ewidentnie brakuje mocy nadmuchu. Zamiast zwiększać i dobić do zadanej to on jeszcze obniżył o 1%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tu biedka podgląd m-ki /chyba założyciela tego wątku/ która pracuje w automacie bez problemów https://esterownik.pl/device/8150

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skad stwierdzenie ze dmuchawa zle dmucha skoro w kotle halny, mozesz zrobic fote tego spieku ? czy to spieki zuzlowe czy koksowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak autorzy tak twierdzą to jak się nie zgodzić

Prawda jest prosta.

Ten sterownik jest spieprzony........

Nasze wczorajsze diagnozowanie wykazało jednoznacznie, że nie ma właściwej komunikacji pomiędzy sterownikiem a dmuchawą. Nie tylko w opcji automatu, ale nawet w opcji sterowania ręcznego. Podejrzewamy, z dużym prawdopodobieństwem, że nie ma również właściwej komunikacji sterownika z podajnikiem, że praca podajnika pokazywana na ekranie sterownika nie była zgodna z rzeczywistością. Tego, niestety, nie da się sprawdzić zdalnie..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa jest głośna i zmieniając jej obroty to słychać na przykład skacząc z 40% na 80%. Skoro w nastawach ręcznych dmuchawa nie reagowała na zmiany to wszystko jest oczywiste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest prosta.

Ten sterownik jest spieprzony. Zarówno Elektro-System, jak i karoka zataili ten fakt przed nami wszystkimi. Także przed firmą OGNIWO. Bietka poinformowała mnie o tym dopiero wczoraj, pod koniec naszych prac. Wszystkie nasze wczorajsze boje były z góry skazane na niepowodzenie. A karoka siedział sobie w Kutnie... i nie wiem, co tam robili.

Nasze wczorajsze diagnozowanie .........................

post 198

 

Witam. jestem z Bietką w kontakcie, mówiła mi że "plotkujecie" na info :)

Nie wiem czy uda się zapanować dzisiaj nad "bestią" bo mam pewne podejrzenia co do czegoś że tak tajemniczo napiszę.

Zobaczymy co będzie dzisiaj dalej.

Kontaktowałem się kilka razy z Bietką a Tobie z niczego nie muszę się tłumaczyć ani o niczym Cię informować.

Co robiłem z Kutnie też moja sprawa, trzeba było przyjechać to byś wiedział.

Jak na głównego konstruktora kotła i współ sterownika to długo Ci a nawet Wam z tą diagnozą zeszło :)

ale jak w słowa ubrane, iście po duktorsku :)

Wyjaśniłem Bietce już w piątek w czym jest problem.

Rozmawiałem i z E-S tego wieczora a także z Ogniwem także nie pitol waść jak nie wiesz.

Rozmawiałem o tym że może udałoby się podjechać w sobotę jakiemuś dystrybutorowi z okolicy gdzie mieszka Bietka i podmienić ster ale otrzymałem oddzwonił do mnie po sprawdzeniu i nie mają tam M-ek na stanie dlatego sprawa odwlekła się do po niedzieli.

Bietka czyta i wie czy prawdę piszę czy nie i czy coś zataiłem czy też nie.

Przeczytaj ten post, ile karoka stawiał diagnozę :)

Mniej czasu poświeć marketingowi a więcej temu co podobno stworzyłeś.

Pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.