Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośny Grzejnik Łazienkowy - Drabinkowy.


lapawwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich na forum!

W okresie letnim wymieniłem grzejnik w łazience na aluminiowy drabinkowy. Zaczęli grzać i jego praca jest bardzo głośna. Charakteryzuje się dzwiękiem zbliżonym do przelewania wody więc odpowietrzyłem go poprzez zaworek. Z zaworka tryska woda nieprzerwanie jednak dzwięk pozostał. Na zaworze wstępnym przekręcam do minimum oraz zakręcam termostat i dzwięk jest najgłośniejszy natomiast gdy otworzę zawór wstępny na maxa (w skali do 8 jednostek) dzwięk jest dużo cichszy ale pozostaje. I teraz moje pytania:
1) czy zawór jest uszkodzony, że na zakręconym termostacie oraz zaworze wstępnym słychać przepływ wody pod większym ciśnieniem a powinien zamknąć przepływ?

2) czy może można odpowietrzyć jeszcze na śrubach przy termostacie?

3) czuć na grzejniku drgania jak zlokalizować miejsce gdzie może być powietrze?

Przesyłam zdjęcie magicznej instalacji stworzonej przez "fachowca" :)

Pozdrawiam

post-64543-0-66049300-1443547075_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściąg termostat, zawór główny  też ma regulację przepływu, ja miałem taki problem. Przestaw 1/6 obrotu w prawo, zmniejszy przepływ i powinno ustać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za odpowiedzi. Sprawa wygląda następująco:
Gdy otworzę na maxa jeden i drugi zawór słychać przelewanie ale ciszej, gdy zmniejszam slychac głośno. Co do zaworu pod termostatem tak jak pisalem wcześniej gdy go przykręcę na 1 (w skali do 8) jest głośniej, natomiast przy zwiększeniu ma maxa słychać mniej. Gdy zmniejszam przepływ do min na jednym i drugim słychać bardziej (a to powinno zamknąć obwód całkowicie?)
Napływ wydaje mi się że jest od góry (zgodnie ze strzałką na zaworze termostatu) a po drugie rura z której idzie podłączenie jest gorąca, druga podłączona do dolnego zaworu chłodniejsza.
Możliwe jest że grzejnik dalej jest zapowietrzony? Dodam że był nowy wiec nie miałem okazji go sprawdzić. :wacko: Moim zdaniem musi gdzieś być powietrze ponieważ nie jest to szum wody spowodowany oporem ruchu oraz lepkością cieczy a przelewanie płynu. Tylko jak to zlokalizować? Może jest jakoś źle konstrukcyjnie zrobione??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dobrze odpowietrzyć grzejnik należałoby wyłaczyć pompę, jeśli jest wykonana nastawa w zaworze termostatycznym otworzyć nas maksa (tj. N lub nawiększa cyfra w zależności od zaworu). grzejnik powinien sie odpowietrzyć przez zawór (ku górze) jak i przez ręczny odpowietrznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.