Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viadrus Do Kotłowni


ghost320i

Rekomendowane odpowiedzi

;)

 

Co sądzicie szanowni koledzy o viadrusach z nadmuchami??

Słyszałem opinie że przy starszych typach kominów nadmuchy więcej szkody niz pożytku dają.

Kolega neo wspomniał o Viadrusie U22.

Korzysta ktoś z Was z viadrusa u24 lub u 26??

CZym tak naprawde różnią się ten modele.

Serdecznie zapraszam do dyskusji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam viadrusa u22 3lata ichodzi na kominie 25 letnim jak narazie nic śię nie dzieje .zależy czym też palisz bo jeśli miał i jest mocno zwilżonym to możesz mieć problem /ja pale węglem z domieszkom miału i jest ok '

viadrus jest wydajniejszy na węglu a umnie miał jest kieoski jakościowo

 

co do nadmuchu to praktycznie zasuwam klapke na dmuchawie na max tzn .na minimum ciągu

komin u mnie jest 10 metrów to ciągnie nieżle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U22 - model wycofany z oferty w Czechach. Przez wielu instalatorów uważany za lepszy niż U26. Moim zdaniem może jest trochę lepszy do spalania drewna niż U26. Ma też grubsze żeliwo.

 

U26 - następca U22, nowe żeliwo, powiększony otwór załadunkowy.

 

U24 - najnowsze "dziecko" Viadrusa. Modelowe spalanie dolne, praktycznie bezdymne, tylko na wysokiej jakości opał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie szanowni koledzy o viadrusach z nadmuchami??

Słyszałem opinie że przy starszych typach kominów nadmuchy więcej szkody niz pożytku dają.

Kolega neo wspomniał o Viadrusie U22.

Korzysta ktoś z Was z viadrusa u24 lub u 26??

CZym tak naprawde różnią się ten modele.

Serdecznie zapraszam do dyskusji.

 

Pozdrawiam

 

Witam. Zaposiadam U26 37,5kW. Jestem zadowolony. Sprawuje się nieźle (wcześniej był Camino też żeliwny).Drobne mankamenty wykonania: klapka wylotu spalin się czasem przyblokuje i luz ma jak cholera (dziura prowadnic za duża czy co, już za póxno bo rura pomontowana i nie ma jak sprawdzić), dolna z kolei jak się przesunie na boczek to z 5% otwarcia zostaje, wskaźnik temperatury made in italiani pokazuje 10 st.C więcej niż w rzeczywistości. Ale w sumie tańsze od Camino i ogólnie OK. Problem mam raczej z zatrzymaniem kociołka niż brakiem ciągu więc jak masz porządny komin to sobie daruj nadmuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszce jedno nie daje mi spokoju.

Jak z mocą. Mój poprzedni a raczej jeszcze teraźniejszy piec ma moc 20 kw. Pełen zasyp starcza na 5-6 godzin.

O ile mogę zwiększyć moc pieca. Myslę że 25 kw śmiało mogę montować, ale czy jest jakaś zależność o któej trzeba pamietać?

 

pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, rozważać to sobie mogą,podnosić też, na razie to wychodzi tylko monopolom typu energetyka, raczej zaczną ciąć koszty,czyli krótko mówiąc produkować g...o z g.....a :P ewentualnie chińczyki jeszcze z "klonami "wyskoczą, więkoszość rynku już opanowali, zwykły użytkownik nie jest w stanie odróżnić z czym ma do czynienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodze sie Tobą a-w. Zgodze ale nie do końca. Wydaje mi się że np. taki Viadrus nie zdecyduje się na fuszerke. Sporo czasu zajęło mu wprowadzenie marki, jeszcze więcej jej utrzymanie na rynku. Zaczną robić chłam to ludzicha przestaną kupować.

Chociaż jak zobacze na kotle ,gdzieś z tyłu napis "made in china" to nie ma bata zwracam gada do sklepu nawet jeśli to pan Viadrus. :D

Większośc na żydów najeżdza ale prawdziwe niebezpieczeństwo czai sięgdzie indziej....w azji :D

A U mnie wokoło wszyscy palą Viadrusami.

I wokół moich sądziadów jeszcze ich sąsiedzi ;)

Nigdzie sasa czy r-eco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ghost320i przy dobieraniu mocy musisz sie zastanowic czym bedziesz palił,mam u siebie U26 Viadrusa i nastawiony byłem na palenie drewnem z racji tego dobierałem kociołek o troszkę większej mocy,gdyż jak wiadomo kalorycznosc czyli wartośc drzewa jest słabsza jak węgla.w przypadku jeśli masz słaby ciąg kominowy tak jak ja,to wtedy proponuję nadmuch.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o buderusa to jedynym modelem który chodzi mi po głowie jest Logano G211 D.

Żeliwna bestia do palenia każdym paliwem stałym.

Szukam pieca do mojej kotłowni- następcy stalowego dakona który ledwo zipie- na tego dakona komin sprawuje się znakomicie- a muszę powiedzieć że mój dom ma ponad 50 lat.

Cenowo Buderus i viadrus wypadają podobnie- fakt w viadrusie jest spory wybór...

Jeśli chodzi o moc- obecny piec na koło 20 kw i myśle że śmiało o 5 kw mogę zwiększyć moc kotła.

Czy ktoś pokusi się o krótką charakterystykę buderusa??

 

Pozdrawiam.

 

P.s -dlaczego przeniesiono mój temat?? :D

w tak odludne miejsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad p.s. - Temat trafił do odpowiedniego działu forum. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
U22 - model wycofany z oferty w Czechach. Przez wielu instalatorów uważany za lepszy niż U26. Moim zdaniem może jest trochę lepszy do spalania drewna niż U26. Ma też grubsze żeliwo.

 

U26 - następca U22, nowe żeliwo, powiększony otwór załadunkowy.

 

U24 - najnowsze "dziecko" Viadrusa. Modelowe spalanie dolne, praktycznie bezdymne, tylko na wysokiej jakości opał.

 

Pozdrawiam

 

witam,zmuszony jestem wymienić SDS ceramika 25KW na mniejszy,mocno się zastanawiam czy brać kostrzewę czy viadrusa U24 16KW i wtedy wywalić 4d, zostawić pompę uruchamianą tylko w duże mrozy ( instalację mam przystosowaną pod grawitację)

U24 to jedyny żeliwny kocioł dolnospalający na rynku w dodatku z miarkownikiem i słabych wymogach kominowych ,nigdzie jednak nie ma szczegółowych informacji na jego temat,również wśród użytkowników

oglądałem go z bliska w hurtowni ale w instrukcji niewiele (to samo w necie)

czy może ktoś go użytkuje z forum? lub może powiedzieć coś więcej,

dodam,iż jest obecnie nowsza wersja,poprawili solidnie regulację drzwiczek i dostęp do wyczystki oraz wygląd,bardzo proszę o wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem z przewymiarowanym kotłem 25 KW. Rozważam zakup KWKD Zębiec 15KW. Prosta obsługa, łatwe czyszczenie, łatwy rozruch. Widziałem te kotły w sklepie fabrycznym w Zębcu. Miałem kiedyś Camino z żeliwa, ale stwierdzam, że kotły stalowe są bardziej sprawne.

Sądzę, że w codziennej eksploatacji kocioł musi być mało kłopotliwy, tak by nawet nasze panie były w stanie ich obsługiwać.

Pozdrawiam z okolic Czarnolasu.

post-1029-1234545872_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie też mam na uwadze :angry: 13 zime jade tutaj na trzecim kotle,żona nerwowa jak wspomniałem o zmianie, nie chciałbym, znowu dać plamy a obsługa warmeta nie dla kobiety, chcę żeliwny żeby starczył na lata, z energetyką też różnie, nie dość że coraz drożej to jeszcze awarie jak powieje ( właśnie tak miałem i sie wściekłem bo kocioł był pełen i nieciekawie wszystko wywalać i od nowa rozpalać)

poprzednie żeliwne górniaki bez problemu kobieta obsługiwała, ja tylko czyściłem ze smoły <_< odpalanie od góry też mnie interesuje, pozostał tylko U24 i nic innego nie widze, może tak dobry, że właścicele nie zaglądają na fora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,radze się streszczać,od marca idą w górę a :) teraz jeszcze pare stów taniej jak katalogowo, kupiłem U24 16kw i właśnie za nim czekam, cieszy mnie,że ktoś jeszcze będzie w nim palił i to węglem :) upewnij się też,że kupujesz nowy model (stary ma paskudny dostęp do wymiennika !!! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Też poważnie myśle nad kupnem u24 jak ty a-w ale troche mocniejszego. Moich dwóch sąsiadów na takim piecu pracuje i żadnych złych opini od nich nie słyszałem. Też tak jak Ty szukam pieca o dolnym spalaniu.

Hej panowie każdy piec jest prosty w obsłudze dla każdej kobiety :D

Tylko najpiew musi troche przy nim posiedzieć i co najważniejsze palić w nim :D

Zmuszony byłem wyjechać i mojej mamie-któa ma już swoje lata opanowanie dakona dor 20 zajęło niespełna tydzień- złota kobieta!! Ale jakie ona patenty stosuje: rodem z prl-u :D

I powiem wam że nei raz jestem w cieżkim szoku jak jej to sprawnie idzie!! wstyd sięprzyznać ale czasem lepiej odemnie :D

kazek: genialne zdjęcie- widze żę prawdziwa zima Cię odwiedziła ;) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.