Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciągle Zapowietrzona Instalacja Co(Otwarta)


nowikzdw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Muszę zwrócić się do Was  prośbą bo ręce mi już opadają, a i nerwy powoli puszczają na tych wszystkich "fachowców"...

 

Ale od początku.

W 2004 roku była kompletnie wymieniania instalacja CO. Zrobiona jest z miedzi, kocioł był miałowy bez podajnika. Jedna pompa na cały dom i CWU. Zasilanie górne, naczynie wyrównawcze na strychu. Nigdy nie musiałem odpowietrzać pompy, grzejników....Nigdy nie było ŻADNYCH problemów...

 

2 miesiące temu wymieniłem kocioł na ekogroszek z podajnikiem. Przyszedł hydraulik, wszystko podłączył, no i teraz mam rozdzielone. Osobna pompa na CWU i osobna na resztę domu. Do tego zawór trójdrożny i sterowanie pogodowe.

Od samego początku mam hece z instalacją. Pompa jest CIĄGLE zapowietrzona. W grzejnikach tak wszystko hałasuje, że spać się nie da!

Dodatkowo, na grzejnikach miałem zwykłe zawory, na tą chwilę są założone termostatyczne.

Hydrulik twierdzi, że pompa musi wyciągnąć powietrze z instalacji, ale na Boga skąd to powietrze się tam bierze? Bo nie idzie tej instalacji odpowietrzyć! A on dokłada tylko odpowietrzniki, które według mnie bardzie przeszkadzają niż pomagają, bo wcześniej ich nie było i nic sie nie zapowierzało...

 

Umieszczam zdjęcia jak mam to zrobione, może ktoś coś wyłapie, bo przecież przyjdzie zima i zostane z ręką w nocniku...

Czy może wziąć innego hydrualika, który poprawi to co ten pierwszy spartolił?

 

Pozdrawiam, Kamil.

post-63508-0-35182600-1435049454_thumb.jpg

post-63508-0-58305700-1435049462_thumb.jpg

post-63508-0-50859100-1435049470_thumb.jpg

post-63508-0-58688100-1435049480_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiać, że jest źle podłączone. Na wyjściu z kotła zawory z filtrami i zawór 3D, który odcina naczynie otwarte ...

Przy rozdziale górnym to pompa CO winna być na powrocie. Zawór 3D zbędny bo są termostaty na grzejnikach.

Zamiast zaworu 3D zainstalowałbym na powrocie TZM z pompą CO i układ staje się bezpieczny i sam się odpowietrzy (bo wcześniej tak robił).

Wołaj tego partacza bo hydraulikiem go nazwać nie można i niechaj poprawia co spieprzył.

Niechaj też się zapozna z obowiązującym prawem jak należy podłączać kotły na paliwo stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi!

 

W zalaczniku zamieszczam schemat, ktory na szybko narysowalem. Przepraszam za oznaczenia, ale nie jestem hydraulikiem, mam nadzieje ze jest w miare czytelny....

Do tej pory mialem jedna pompe na zasialaniu bez zaworu 3D i nie bylo zadnych problemow. Teraz cyrk na kolkach....

 

Przepraszam za brak polskich znakow....

post-63508-0-78186800-1435060189_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu niestety jest błąd "instalatora" , który wstawił na rurę do naczynia wzbiorczego  zaw 3-D i pompę.

Jak przeniesiesz ten zawór i pompę na powrót do kotła będzie OK.

Wtedy na zaworze 3-D możesz ustawić temp powrotu na kocioł, najlepiej jakby to był zawór termostatyczny

do kotłów na paliwo stałe np ESBE VTC 511/55C

 

Pozwoliłem sobie poprawić na kolanie twój schemat - tak powinno być, oczywiście filtry, zawory odcinające itp armatura pominięta.

Ten odpowietrznik na zasilaniu CO możesz zdemontować.

post-18578-0-94083700-1435061489_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale na tą chwilę sterowanie zaworem 3D wyłączyłem, dlatego, że puszczam na grzejnik w łazience, a sterownik pieca by mi to uniemożliwił...

Zawór jest wyłączony i ustawiony w pozycji 9 tak jak na zdjęciu w pierwszym poście.

Czy może to nie ma znaczenia i po prostu trzeba ten zawór przenieść na powrót?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucisz zawór 3d na powrót to będzie działał jako ochrona kotła (zawór działa na obiegu kotłowym)i wtedy nie regulujesz temp. na CO tym zaworem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dziękuję za wszystkie sugestie. Przynajmniej teraz wiem, że instalacja jest zrobiona źle. "Fachowiec" zostanie przeze mnie wezwany na poprawki.

A problem z zapowietrzaniem chyba rozwiązałem. Zamieniłem pompy miejscami. I jest lux. Nic nie hałasuje, nie ma powietrza w instalacji, jednym słowem jest wporzo :)

Na dzien dobry po uruchomieniu tej instalacji pompa EuroTerm była wadliwa. W ogóle nie miała mocy, nie można było jej odpowietrzyć. Po wymianie pompy na kolejną EuroTerm(się fachura uparł na tą firmę) było ciut lepiej, ale nadal źle. Dla mnie wniosek oczywisty. Pompa szmelc. A w zasadzie firma co robi te pompy.

Na tą chwilę na CO mam pompę Gosha i jest tak jak byc powinno.

Tą EuroTerm mu oddam, niech to zabiera, a na ładowanie CWU kupie sobie chyba też Gosha bo jestem z niej zadowolony albo LFP.

 

Wszystkim dziękuję za cenne informację, których od fachowca w życiu bym nie wyciągnął.

 

Pozdrawiam, Kamil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.