Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wygrzewanie Wylewek Przy Ogrzewaniu Podłogowym


odpowietrznik

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Forumowiczów

 

Chciałbym spytać bardziej doświadczonych kolegów czy do procesu wygrzewania wylewek przy ogrzewaniu podłogowym konieczna jest regulacja przepływów na rotametrach czy po prostu można

wszystkie rotametry otworzyć na full?

 

Dzięki za doradę

Opublikowano

Uwaga także na początkowe temp. zasilania OP.

 

Startujemy stosunkowo nisko, wstępne wygrzewanie to około 20-25st. C, dopiero po kilku dniach zwiększamy do temp. max. projektowanej/zakładanej (po wstępnym wygrzaniu, można zwiększać temp. o 1st. C każdego dnia, aż do osiągniecia wartości projektowanej).

Opublikowano

Uwaga także na początkowe temp. zasilania OP.

 

Startujemy stosunkowo nisko, wstępne wygrzewanie to około 20-25st. C, dopiero po kilku dniach zwiększamy do temp. max. projektowanej/zakładanej (po wstępnym wygrzaniu, można zwiększać temp. o 1st. C każdego dnia, aż do osiągniecia wartości projektowanej).

Troszku nie rozumiem stwierdzenia "zwiększać temp.o 1st." To chyba za delikatnie(musiałbym wygrzewać do końca roku;)

Zamierzam uruchomić w kotle program automatycznego wygrzewania jastrychu polegający na tym że przez pierwsze dwa dni temp.jest utrzymywana na poziomie 25st.po czym każdego dnia jest ona automatycznie podnoszona o 5st do osiągniecia temp.50st która jest utrzymywana przez dwa dni. Potem temp.każdego dnia spada o 5st by w końcu powrócić do wyjsciowej 25st.

Cały proces trwa 15dni.

Problem jaki mam na chwilę obecną to jak wyregulować przepływy na rotametrach.Jakoś nikt nie chce pomóc:(

Opublikowano

Do wygrzewania ustaw jednakowo, ale w sezonie grzewczym potrzebna będzie korekta aby w pomieszczeniach była zadana temperatura.

Oczywiście w łazienkach wyższa niż w pokojach

Opublikowano

Kontynuując moje zagadnienie chciałbym spytać o następujący motyw:

W instalacji w obiegu podłogowym jest zamontowana pompa Grundfos Alfa 2 która posiada 8 trybów pracy (w tym Autoadapt-nastawa fabryczna)

1)Czy do regulacji przepływu na rotametrach należy wybrać tryb-charakterystyka stała bieg II ewentualnie jak IIka nie da wymaganego przepływu to bieg III?

2)Czy może tak być ze jeżeli nastawa na II biegu nie da rady i jest konieczne przełączenie na III bieg pompy to funkcja Autoadapt nie będzie działąć

 

Dziękuje za komentarze

Opublikowano

Do podłogówki wg zaleceń Grundfosa powinno się używać pompy pracującej z charakterystyką ciśnienia stałego CP1- CP2.

Poniżej charakterystyka pompy

A jak się ma charakterystyka ciśnienia stałego CP1-CP2 do regulacji ogrzewania z zastosowaniem termostatów pokojowych + siłowniki na belkach powrotnych(bo w moim przypadku tak będzie)Z tego co wiem powinno się używać funkcji Autoadapt pompy gdy w instalacji OP są siłowniki lub na grzejnikach zawory termostatyczne.
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Jak wygląda wygrzewanie w latem w temperaturach powyżej 30 stopni?. Posadzka nagrzana od słońca, woda w rurkach też.

Opublikowano

Ciekawe spostrzeżenie)Nie wiem jak to będzie.Zamierzam uruchomić wygrzewanie wylewek za niespełna 2 tygodnie bo chyba mimo tak wysokich temp.zewnętrznych woda  jest chyba uwięziona w wylewkach i niezbędny jest proces wygrzewania?sama nie wyjdzie?) (wylewki robione jakieś 3 miesiące temu,anhydryt) a czas nagli:(

Opublikowano

jak już można pozwolić sobie na wygrzewanie wylewek to bym to robił, wilgoć jest w środku pomiędzy folią a syro, tam utrzymuje się najdłużej. jeśli ktoś teraz wygrzewa dom z wilgoci technologicznej to powinien się ciszyć, grzać i wietrzyć i wietrzyć, dzień i noc. zimą doceni.

codziennie mijam dom w budowie, po tynkach i wylewkach, tylko inwestor ma okna nieotwieralne, jedynie drzwi wejściowe i taras, widok zaparowanych okien bezcenny :D , a może grzybki będzie hodował, kto tam go wie?

Opublikowano

U mnie wylewki wylane 2 miesiące temu. Nawet w trakcie wylewania i dzień po szyby nie parowały. Dach nie ocieplony. Szpary nad murłatami.

 

U mnie sterowniki będzie trzeba ustawić na chłodzenie, żeby załączyły pompy. przewodowe ERT30 jeszcze da ustawić na 35C, ale bezprzewodowego 091FLRT na 30C to chyba w w trzy woreczki strunowe i do wiadra z zimną wodą

Opublikowano

Te sterowniki są do regulacji temp w pomieszczeniu, a ty masz regulować temp wody w instalacji, odłącz tą automatykę pokojową, jeszcze masz czas do jej uruchomienia.

Tylko mieszacz i pompa+ kocioł.

Opublikowano

Nie mam mieszaczy. 100% podłogówki. Za sprzęgłem dwie strefy i dwie pompy CO. Przed sprzęgłem kocioł Vaillant ecoTec.

Z tego co zrozumiałem kocioł będzie się wyłączać na podstawie sygnału z czujnik temperatury zainstalowanego w sprzęgle.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.