Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Powinien Prawidłowo Pracować Piec Z Podajnikiem


conrdd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam prośbę do użytkowników piecy na ekogroszek z podajnikiem i sterowaniem elektronicznym: jak u was wygląda prawidłowa praca takiego pieca przy obecnych mrozach? Czy rzeczywiście większosć czasu piec spędza w pracy w podtrzymaniu? Np nastawiona temp 60st. Przez 30 minut piec trzyma tę temperaturę (z pewną tolerancją: 63 - 59st) po czym spada na 55, ząłącza się dmuchawa i przez 10 minut nabija temperaturę do nastawionej 60.

 

Pytanie wynika z faktu iż na razie 90% czasu mój piec spędza na dmuchawie stąd nie wiem do czego powinienem dążyć - jaka jest prawidłowa - i co ważne w praktyce do uzyskania - praca pieca CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

chciałbym Was się poradzić bo mam taką sytaucję

 

mam piec zębiec kp 30 i dom 230 m2, woda ogrzewana z pieca

teraz w te mrozy co były miałem ustawioną temp 70 st nie mogłem ogrzać domu bo kiedy rozkręcałem zawór trójdrożny to przez chwile szła ciepła woda na kaloryfery ale spadała temp na piecu

przez to nie mogłem ogrzać wody w bojlerze i woda która wracała nie była podgrzewana bo temp na piecu spadała mi do 45 st

a kiedy przykręcałem zawór to piec osiągał temp zadaną ale ta temp nie szła na kaloryfery bo zawór był przykręcony

próbowałem nawet ustawić zawód na 5 (skala 1-10, zawór danfossa) ale to nie dawało efektów jakich bym chciał

co może się dziać?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa gdzie takie mieszacze 4d sprzedaja co moc kotła podnosza?????????

kolego odnosnie pieca i braku mocy to musisz czesciej i na dłuzej podawac paliwo i dmuchawa na maks czyli podawanie np 10s przerwa 28s i dmuchawa na maks pozniej bedziesz mogł korygowac zeby sie spalał do konca czyli twoj problem polega na brakumocy z powodu braku opału w retordzie i powietrza do spalania mysl pod tym kątem to dojdziesz do mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kolego otóż kolega automatyk ma rację, ponieważ gdy faktycznie kocioł tyle czasu pracuję to jak masz kocioł 30 KW sądzę po opisie kotła to z tych 30 KW niewiele mocy grzewczej wykorzystujesz, może to być spowodowane złym opałem czyli jego słabą kalorycznością, jak też złymi ustawieniami kotła choć jedno drugiego nie wyklucza, a nawet ma pełny związek, tu powinieneś szukać błędu w sztuce. A dla pocieszenia powiem Ci że podobne korekty będziesz robił, przy każdej zmianie opału lub zmianie kaloryczności takowego eko groszku, niestety tak to już jest ale spokojnie, dużo cierpliwości a wszystko będzie chulać.

 

 

Pozdrawiam Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że użytkowanie tych pieców polega na metodzie prób i błędów, praktycznie przez cały tydzień zmieniałem ustawienia i mam efekty

czas podawania mam aktualnie na 7 s i przerwa 65s, zawór mam teraz przykręcony na 3, przez co piec osiąga temp zadaną ciepło idzie na kaloryfery i mam ciepłą wodę, węgiel jaki stosuje to Retopal workowany

ale stało się tak tylko dlatego że przestawiłem współczynnik pogodowy na 100%, było 80%

o co chodzi z tym współczynnikiem?

aha i jeszcze dodatkowo się dowiedziałem że tam gdzie wybiera się popiół odkręca się dwie śrubki i wywala się popiół który zalega

przez to teraz mi lepiej dmuchawa chodzi

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witajcie po lecie

powoli rusza sezon na palenie i mam taki problem że zacina mi się podajnik a na wyświetlaczu wyskakuje awaria sprzęgła

wiecie o co chodzi?

po sezonie na grzanie podajnik trochę mi się zapiekł ale kluczem go ruszyłem

myślicie że przez ten ruch kluczem mogłem popsuć to sprzęgło?

 

dodam jeszcze że praktycznie od maja piec u mnie nie chodzi bo wodę w tym czasie biorę z termy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.