Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Temat z ktorym mam spory problem od dwóch sezonów. Mianowicie podczas prac związanych z kotlem (czyszczenie, zasyp, przesypywanie popiołu) tworzy die zwykle lekka mgla z pyłu węglowego. Po paru oddechach pelno sadzy w nosie i gardle. Pomimo używania maseczki ( takiej białej po 2zl) i tak sie znajdzie to w nosie o kacikach oczu nie wspomne. Jak sobie z tym radzicie. Ubiegam ewantualne rady -typu gaz rozwiąże wszystko; nie mam gazu :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć pod ręką jakiś zraszacz np. ogrodniczy, lub wodę w butelce, taką po płynie do naczyń- z otworem w nakrętce.

 

Popiół zawsze warto polać porcją wody, same korzyści- nie pyli przy dalszych operacjach i zmniejsza się jego objętość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol Landcaster należy kupić trochę droższe maseczki mają zaworek lub dwa zaworki do wypuszczania powietrza, mocną strunę do ukształtowania na nosie (bardzo ważne) i niekiedy dodatkową membranę od środka przylegająca do twarzy - koszt ok 6zł, najlepiej takie kupić w sklepie z art. BHP.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zakup maski silikonowej lub gumowej z mocowanymi z boku filtrami, sama maska droga ale wkłady filtrujące później wychodzą taniej.

np cos takiego http://kwasek.pl/pl/p/Maska-przeciwpylowa-Polmaska-SECURA-DUST-P1/253

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska z linku to niezła propozycja,, czy ktoś z Was używa takiego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem podobnej maski ( z okrągłymi pochłaniaczami) do pyłów miedzi, w takiej masce pracuje się dobrze, bez porównania do masek jednorazowych. W tej która używałem był wkład filtrujący wstępny i właściwy, wstępny wymienia się częściej przez co ogranicza się koszty wkładów a także poprawia komfort pracy - mniejsze opory powietrza.

Dla osób noszących okulary, tak jak ja,  to chyba jedyna sensowna propozycja.

Najlepiej podejść do sklepu BHP, tam wszystko pokażą i sam ocenisz czy to jest dla ciebie dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.