Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybuchy Z Pieca


cris1503

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, ale KDS z Per Eko jest podobno przeznaczony do palenia miałem, jako jednym z paliw podstawowych.

Wielu producentów podaje miał jako paliwo ale dopiero po dłuższej lekturze dtr -ek można się dowiedzieć że stosować jako domieszki . To samo jest w kotłach SAS, SEKO itp.

Pozostaje jeszcze zdrowy rozsądek palacza . No i inna sprawa że miał miałowi nie równy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, to jest dolniak Gejzer produkcji Pana Kapelana z Dobrego Miasta. Przymierzałem się do takiego kotła, ale sobie odpuściłem wynalazek. Jego specyfiką jest to, że ma dwa palniki na prawo i lewo od komory zasypowej, skąd idą proste kanały do czopucha z zawirowaczami jedynie. Jednym z powodów odpuszczenia sobie tego kotła był fakt, że facet podawał, iż chodzi na wszystko, łącznie z koksem (he, he, w dolniaku). Tak jak pisali inni - przejście z miału na inne paliwo powinno problem rozwiązać. Ja bym natomiast zadzwonił do producenta i wrednie zapytał się, co z tym zrobić. Rozwiązanie tego kotła jest chronione przez patent, więc skoro ma chodzić na miał, to niech konstruktor i producent w jednej osobie się wykażą i rozwiążą problem  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Koks koksowi nierówny i przestańcie w końcu porównywać koks powstały z niedopalenia węgla, nawet 34.2 i koks powstały w bateriach koksowniczych, bo nawet wizualnie jest między nimi przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.