Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nastawy ogrzewania


fantasta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam w mieszkaniu piec 2-funkcyjny Vaillant VUW 202-5 Turbo

Mieszkanie 3 pokoje (jeden na poddaszu), 54m2 uzytkowych , w kazdym pokoju grzejnik alu 10 zeber, kuchnia niski 2-plytowy (kolo 1500W katalogowo) i łazienka 500W. Mieszkanie w starej kamienicy, nieocieplona, okna nowe, mieszkanie na ostatniej kondygnacji.

Juz domyslam sie ze w lato trzeba bedzie dokupic troche zeber do grznikow.

 

Teraz w grudniu mialem zuzycie 170m3, dla mnie to troche duzo. W jednym pokoju grzejnik praktycznie zamkniety (pokoj uzywany moze godz dziennie, stoi tam komputer), sypialnia na poddaszu tez malo ogrzewana (18 stopni), salon kaloryfer srednio na 5 (20 stopni w pokoju) kuchnia nastawiona na 3

 

Grzeje na piecu 55 stopni, pokrecam na 60 gdy temp spada ponizej zera lub blisko niego.

 

Nie wiem czy grzeje dobrze, moze powinienem miec 70 stopni aby uzyskac pelna moc z grzenikow (katalogowo cos kolo 1500W przy zasilaniu 75) Na powrocie mam srednio temp 5 stopni nizsza niz na wyjsciu.

 

Dziwne tez bo w listopadzie mialem zuzycie 100m3 a temp rozni sie srednio moze o 1-2 stopni na zewnatrz.

 

Czy duzo wzrosnie zuzycie gdy nastawie piec na 65 ?? Czy jak dostawie do kazdego grzejnika po 5 zeber i bede grzal jak teraz na 55 to czy duzo mi sie zwiekszy zuzycie i czy bedzie cieplej w mieszkaniu ??

Jak poprawnie ustawic piec ? Teraz mam piec skrecony na min czyli 7kW, wybieg pompy na 2 min i blokade palnika na 5 min. Praktycznie gdy temp na piecu dojcie do zadanej kolo 60 (bo ustawienia sa wzgledem powrotu) to gdy wylaczy sie palnik, podczas wybiegu pompy temp szybko spada przez pol min do okolo 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzejników to za mało napewno jak chcesz miec dobrze to wg starej szkoly 1zeberko 0,56 wysokosci na jeden metr mieszkania ,po drugie załusz termostat pokojowy jakis euroster a spalanie powinno spasc o jakies 30-40 m gazu przy stałej temp w pomieszczeniach tzn 22 w dzien i 21 w nocy a pzry tego typu pieca masz bardzo duze straty kominowe i postojowe wiec sterownik załoczy dogrzeje piec i poł godziny przerwy np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak bedzieszz miał juz grzejniki ok to mniej wiecej 10 /40,0/50,-10/68

a na dzis to tak troszeczke wiecej zeby poł dnia nie grzało a jak załozysz ten sterownik i podnies na jeden dzien na 70 i codziennie obnizajo piec zeby zobaczyc czy ten zakres co podałem sie sprawdzi

woda tak na 47 ustaw max 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.