sambor Opublikowano 23 Października 2014 #1 Opublikowano 23 Października 2014 Przeglądając strony dotyczące innego tematu dotyczącego palnika i kotła na pellet prod rosyjskiej https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18093-mini-palnik-na-pellet-kominek-kocio%C5%82/ Znalazłem ciekawe wyroby producenta koreańskiego – KITURAMI. Firma ta chwali się ponad 20 letnią tradycją na rynku i produkcją kotłów na różne paliwa. Ok 10 lat temu ich produkty próbowała sprzedawać firma Cichewicz – najciekawszym produktem oferowanym na polskim rynku był kocioł na olej opałowy i węgiel w sortymencie OII. Poniżej karta z cennika firmy z cenami w 2004r Obecnie ten sam kocioł jest sprzedawany w niektórych krajach UE np. Grecji w cenie ok 2500€ , ale po zmianie unijnych przepisów paliwem jest nie węgiel , tylko drewno. http://www.oikofire.gr/pages/lwood/kituramikrm.php Podobno jak wypali się drewno może automatycznie startować palnik olejowy. Nowa linia kotłów ma ciekawy kształt i jest oferowana na drewno, pellety lub drewno i olej opałowy. W kotłach na pellet producent zastosował fajne rozwiązanie polegające na wbudowaniu w kocioł pompy cyrkulacyjnej ( kotłowej) mieszającej wodę dołem i górą kotła – w celu wiadomo jakim - Przemek pomyśl o takim rozwiązaniu w swoich wyrobach. ;) Pompa załączana jest termostatem. We wszystkich kotłach na paliwo stałe w czopuchu jest kranik spustowy skroplin – bardzo przydatna rzecz. Innym ciekawym kotłem tej firmy jest kocioł KRP-20A z czyszczeniem wymiennika kompresorem oferowany na rynku rosyjskim Najlepsze jest to że kocioł mocy 23kW jest firmowo polecany do ogrzania max 99m2 – ciekawe co na to Kolega @Juzef :) Czyżby nowa pozycja w kalkulatorze czystego ogrzewania - dom z bambusa i papieru? :P :D :lol: Hybrid Firewood Boiler_EN popr.pdf Pellet_boiler KRP 20A.pdf
gondoljerzy Opublikowano 24 Października 2014 #2 Opublikowano 24 Października 2014 Komplikacja konstrukcji odbija się na cenie, a kotły wyglądają na słabo przemyślane. Ten na olej opałowy w swojej części drewnianej wygląda na zwykłego śmieciucha palonego od góry. Z kolei w kotle na pellet co miało by zmusić gorące gazy do krążenia po dolnej komorze? Polecą prosto w górę, do wymiennika. Tam powinien siedzieć palnik rurowy lub rynnowy z ukierunkowaniem płomienia do wnętrza komory.
Andrzej_M_ Opublikowano 24 Października 2014 #3 Opublikowano 24 Października 2014 ,,,, Z kolei w kotle na pellet co miało by zmusić gorące gazy do krążenia po dolnej komorze? Polecą prosto w górę, do wymiennika. Tam powinien siedzieć palnik rurowy lub rynnowy z ukierunkowaniem płomienia do wnętrza komory. Zwężka, pomiędzy komorą spalania a komorą wymiennika.
gondoljerzy Opublikowano 24 Października 2014 #4 Opublikowano 24 Października 2014 Przejście do wymiennika jest bezpośrednio nad paleniskiem. Ciepłe gazy wybierają najkrótszą drogę do góry. Grawitacja jest nieubłagana.
sambor Opublikowano 24 Października 2014 Autor #5 Opublikowano 24 Października 2014 Pewnie dlatego powstała inna konstrukcja kotła na same drewno, ze zwężką, ale chyba bez PW. Nie wiem czy zauważyliście że wylot spalin z kotła jest nie z tyłu lub w górę lecz z boku kotła - dotyczy całej linii kotłów na pellet, drewno lub olej/ drewno temperatura spalin wg danych katalogowych powinna przekraczać 300C !!! a dopuszczane ciśnienie robocze nie powinno przekroczyć 1kg/cm2 lub 1 bar
Andrzej_M_ Opublikowano 25 Października 2014 #6 Opublikowano 25 Października 2014 Przejście do wymiennika jest bezpośrednio nad paleniskiem. Ciepłe gazy wybierają najkrótszą drogę do góry. Grawitacja jest nieubłagana. Tak to była by prawda, gdyby zamiast palnika wstawić w jego miejsce np. świeczkę. Wtenczas mała ilość ciepłych spalin uformowała by sobie "najkrótszą ciepłą drogę".
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.