Cichewicz Opublikowano 27 Czerwca 2014 #1 Opublikowano 27 Czerwca 2014 Witam jako producent kotłów mamy dostęp do wielu nowych projektów w tym też alternatyw do popularnych paliw stałych. Ostatnio mamy ofertę aby zaprojektować kocioł na pellet z węgla - to jest pellet trocinowo - węglowy ( więcej tam pyłu i miału niż węgla). Jak uważacie , bo wiem że sporo fachowców jest na forum - takie paliwo ma sens? Prośba o konsultacje
CooleR Opublikowano 27 Czerwca 2014 #2 Opublikowano 27 Czerwca 2014 ( więcej tam pyłu i miału niż węgla). Jak uważacie , bo wiem że sporo fachowców jest na forum - takie paliwo ma sens? Prośba o konsultacje Wszystko ma sens, pod jednym warunkiem, że klientowi się opłaca. Natomiast jeśli wszyscy są zadowolenie a klient czuje się oszukany to sam wiesz...... Już jedno podobne paliwo jest na rynku, ale kariery chyba nie zrobi.
sambor Opublikowano 28 Czerwca 2014 #3 Opublikowano 28 Czerwca 2014 Witam kocioł na pellet z węgla - to jest pellet trocinowo - węglowy ( więcej tam pyłu i miału niż węgla). Ciekawe stwierdzenie z tym pyłem i miałem - przecież to też węgiel! Jakbyś wiedział że pył i miał to już nie węgiel, ciekawe skąd czyżby z własnego doświadczenia ;) Jak np wyobrażasz sobie pellet z ekogroszku lub orzecha I i trocin drewna? Pozdr. PS Jak już piszę na temat "cichewiczowskich" pomysłów i wyrobów to wyjaśnij dlaczego kocioł " Vespa" waszej produkcji sprzedawany standardowo z wentylatorem i sterownikiem ma dodatkowo klapkę na drzwiach popielnika przystosowaną do miarkownika - fajny zaczep :) , a jednocześnie nie ma miejsca na wkręcenie miarkownika?
Animus Opublikowano 29 Czerwca 2014 #4 Opublikowano 29 Czerwca 2014 Witam jako producent kotłów mamy dostęp do wielu nowych projektów w tym też alternatyw do popularnych paliw stałych. Ostatnio mamy ofertę aby zaprojektować kocioł na pellet z węgla - to jest pellet trocinowo - węglowy ( więcej tam pyłu i miału niż węgla). Jak uważacie , bo wiem że sporo fachowców jest na forum - takie paliwo ma sens? Prośba o konsultacje Pellet trocinowo-węglowy pewnie z węgla brunatnego ,niskokaloryczna mieszanka ,spowoduje spory odpad ,dużo popiołu, taki pellet da się spalać w istniejących kotłach automatycznych.
sambor Opublikowano 30 Czerwca 2014 #5 Opublikowano 30 Czerwca 2014 Tak, da się spalać ale czy to ma sens ? Jeżeli kaloryczność jest porównywalna z pelletem z czystego drewna a popiołu więcej to wymagane jest częstsze czyszczenie kotła, dodatkowo kwestia ceny - jak porównywalna to taka nowość się nie przyjmie. Dodatkowym elementem jest sam kocioł - w pelletowym mogą być problemy z zapaleniem , w retorcie lub tłokowych też raczej nie będzie się palić jak trzeba - patrz problemy ze spalaniem zwykłego pelletu w tych kotłach. Czyli mamy specjalne paliwo i dedykowany do niego kocioł - ja myślę że to się nie przyjmie. W Polsce jakość pelletu jest raczej kiepska , utrzymuje się tylko dzięki eksportowi na zachód, jakby nie było tego eksportu to strach pomyśleć jak wyglądałby pellet z Barlinka lub Stelmetu. Pozdr.
Animus Opublikowano 30 Czerwca 2014 #6 Opublikowano 30 Czerwca 2014 Jeżeli to pellet PELLET Z WĘGLA BRUNATNEGO.Wartość energetyczna: 16,5 – 18 GJ/tWilgotność: 15-18%Cena: 480,00 zł brutto/tona to można spalać jako domieszkę do mocniejszego ekogroszku w okresach przejściowych . Mam palnik trio i nie mam problemów ze spalaniem pelletu a nawet trocin w domieszce . Ten jest drogi i nie wiadomo do końca co tam zmieszali "kompozytowe paliwo węglowe o zmodyfikowanej kinetyce spalania i wyraźnie poprawionych parametrach użytkowych i ekologicznych, pozwalająca na poprawę warunków środowiskowych w aglomeracjach miejskich i turystycznych.Formowane w postaci peletu paliwo jest wytwarzane na bazie flotokoncentratu wraz z biomodyfikatorami, przy czym skład ilościowy jest podporządkowany wymogom ekologicznym" PELET WĘGLOWY Cena: 790,00 zł – wartość opałowa: min 26 MJ/kg– wilgotność: STAŁA – zawartość popiołu: do 11 % http://www.anmag.pl/opal/pellet/pelet_weglowy_varmo_-_najnowsza_technologia.html
Cichewicz Opublikowano 15 Lipca 2014 Autor #7 Opublikowano 15 Lipca 2014 Dzieki , no właśnie z naszych obserwacji Pellet z węgla brunatnego jest tańszy i to znacznie, pellet Varmo z węgla jest relatywnie drogi - prawie jak pellet trocinowy oraz eko groszek i tu nasuwa się pytanie czy warto
Cichewicz Opublikowano 15 Lipca 2014 Autor #8 Opublikowano 15 Lipca 2014 Varmo chwali się na stronie poprawieniem emisji, my sprawdziliśmy paliwo w labolatorium na kotłach z paleniskiem retortowym do eko groszku - typ Futura econo z palnikiem żeliwnym z przeciwzwojem. Wynik:
AndrzejZniepołomic Opublikowano 15 Lipca 2014 #9 Opublikowano 15 Lipca 2014 Jestem absolutnie niewtajemniczony w temat, więc sorry za głupie pytanie, ale czym ten pellet ma różnić się od "normalnego"? Myślimy z żoną o budowie domu, jesteśmy co prawda na początkowym etapie, ale już rozglądamy się za potencjalnymi rozwiązaniami. Nie chcemy dać sobie wcisnąć kitu przez np. instalatorów, więc może tutaj znajdę odpowiedź, które paliwo jest najlepsze i dlaczego. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
Cichewicz Opublikowano 18 Lipca 2014 Autor #10 Opublikowano 18 Lipca 2014 to nowy rodzaj paliwa - pellet z węgla, zernij na stronę producenta: http://www.varmo.com.pl/ tam wszystko jest napisane.
Animus Opublikowano 18 Lipca 2014 #11 Opublikowano 18 Lipca 2014 to nowy rodzaj paliwa - pellet z węgla, zernij na stronę producenta: http://www.varmo.com.pl/ tam wszystko jest napisane. Samo wydobycie i transport do klienta już na starcie zwiększa cenę produktu , a każda ingerencja w paliwo czyli chodzi tu o miał czy trociny i powstające z nich nowe paliwa pellety różnej maści , generuje dodatkowe koszty podraża nam paliwo to pociąga większe koszty ogrzewania . Kotły automatyczne takie,które spalą tak samo profesjonalnie te paliwa przed ich przetworzeniem w pellet zawsze będą konkurencyjne i będzie popyt na nie na rynku .
Cichewicz Opublikowano 25 Lipca 2014 Autor #12 Opublikowano 25 Lipca 2014 U nas w firmie sporo się pojawiło zapytań o kotły na to paliwo. Ciekawym motywem przy spalaniu pelletu z węgla jest fakt, że łatwo się go rozpala i palnik może być wyposażony w zapalarkę - pracuje wtedy system podawania paliwa nie na podtrzymaniu ale można na zasadzie on/off podawać paliwo i modulować lepiej moc. Powinien zatem kocioł na pelecie węglowym być oszczędniejszy od zwykłego z podajnikiem na podtrzymaniu ....
TIMON120777 Opublikowano 25 Lipca 2014 #13 Opublikowano 25 Lipca 2014 a jak duża to będzie oszczędność? ile energii pochłonie zapalarka? o ile wzrośnie cena kotła w opcji z zapalarką?
sambor Opublikowano 25 Lipca 2014 #14 Opublikowano 25 Lipca 2014 Kolega Andrzej w marcu sprawdzał to paliwo pod kątem spalania w swoim kotle z podajnikiem ślimakowym . Jak wyszła ta próba można przeczytać na stronie 13 i 16 tematu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17129-czy-w%C4%99giel-i-kot%C5%82y-w%C4%99glowe-maj%C4%85-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87/page-13 Z opisu wynika że potrzebny jest podajnik tłokowy lub wrzutkowy, gdyż typowy podajnik ślimakowy na ekogroszek nie sprawdził się. Czyli nowe paliwo + nowy kocioł z innowacjami = dużo wyższa cena kotła + dyktatura ceny paliwa przez producenta monopolistę. pozdr.
AndrzejZniepołomic Opublikowano 22 Września 2014 #15 Opublikowano 22 Września 2014 Czyli nowe paliwo + nowy kocioł z innowacjami = dużo wyższa cena kotła + dyktatura ceny paliwa przez producenta monopolistę. pozdr. Ostre stwierdzenie Sambor. Rozumiem, że polecasz kotły standardowej konstrukcji, tak? Możesz napisać jaki rodzaj? Nie chodzi mi o producentów, bardziej o kategorię kotła.
Cichewicz Opublikowano 24 Września 2014 Autor #16 Opublikowano 24 Września 2014 ok, dzięki - na razie po sporym zainteresowaniu - liczba zapytań o pelet Varmo spadła. Więc zobaczymy po zimie
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.