Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Iryd Pid+S Czujnik Spalin


gilal

Rekomendowane odpowiedzi

Cobra nie sprawdza się latem , jest kłopotliwa w przypadku konieczności mocnego wydłużenia trybu praca - problem jest w tedy ze zbyt rzadkimi przedmuchami w podtrzymaniu . Przy obecnym opale tryb pracy trwa u mnie 530 sek , aby nie wygasł w podtrzymaniu musiałem zmienić głębokość modulacji w trybie serwisowym . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iryd PID do tłoka ma coś, czego Titanic nie posiada, bo miejsca w procku tam już nie starczyło.

Jest ustawiane podbicie i czas podbicia po dawce paliwa, to ważne w tłoku dla bardziej czystego spalania....

Możesz pid-a całkowicie wyłączyć, znikną parametry dla 1%mocy i będzie typisz dwustan

 

Jest mądry tryb podtrzymania z przeliczaniem wykorzystania mocy w danym trybie pracy (podtrzymanie-grzanie), co pozwala lepiej zapanować nad palnikiem i kłopotami z jego wygaszaniem.

 

Wreszcie można go skonfigurować z czujnikiem spalin, choć w tłoku to średni pomysł, bo łatwiej go uszkodzić... mówiąc dyplomatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz czyli do tłoka polecasz lepiej bez czujnika spalin ? Czy będzie on bezproblemowo współpracował z kotłem grobelnego Ekt zamiast cobry ? W Sekomie montowaliście w skamie cobrę jak i iryda . Element odpowiedzialny za pozycjonowanie tłoka w moim kotle to zwykły czujnik zwarty/rozwarty - wiadomość z elektromizu z którego podzespoły bierze grobelny . W grobelnym  o temacie nie mają pojęcia , twierdzą że nawet sterownik jest ustawiony a nie był rzecz jasna . Powiedz mi jeszcze czy iryd rozwiąże problem wygasania kotła latem . Wszystko rozgrzane na maxa , kocioł , zasobnik z wodą  , opał jest podawany , sterownik działa w dwu stanie , jednak już nie dmucha . W irydzie można wymusić częstotliwość przedmuchów w podtrzymaniu ? Cały czas zastanawia mnie dlaczego iryda nie ma stronie firmy prond ? Wiesz coś na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz czyli do tłoka polecasz lepiej bez czujnika spalin ?. W irydzie można wymusić częstotliwość przedmuchów w podtrzymaniu ? Cały czas zastanawia mnie dlaczego iryda nie ma stronie firmy prond ? Wiesz coś na ten temat ?

Nie wiem jaki poziom spalin generuje Twój tłok, jak <350st.C po podaniu nowej dawki przy pracy na wyższych mocach, to można się bawić w spaliny, trochę pomagają w ogarnięciu nastaw.

 

Ustawiasz tryb podtrzymania w/g:

1. Co ile minut dmuchnąć

2. Jak długo dmuchnąć

3. Co które dmuchnięcie podać porcję paliwa

 

parametr 1 x parametr 3 = dawka paliwa w podtrzymaniu. Jest ona korygowana przy wejściu w podtrzymanie oraz przy powrocie do grzania algorytmem przeliczającym, ile %mocy wykorzystamy w danym trybie pracy... czyli dla przykładu jak masz pauze podtrzymania 8minut a krotność/cykle podajnika na wartość np.5, to wychodzi dawka co 40minut, ale jak wchodzisz w podtrzymanie pod koniec cyklu grzania, zanim poda paliwo, to algorytm skoryguje i poda na pierwszym dmuchnięciu a dopiero kolejne pójdzie sztywno z nastawy....

 

w serwisowym masz natomiast coś takiego jak podbicie dmuchawki po podaniu świeżej porcji i czas na jaki podbić obroty.

Wyjściowo dać 3biegi podbicia i czas ustawić na 1/3 czasu pauzy ustawionego dla 100%mocy... bardziej po ludzku jak masz pauzę dla 100%mocy 3minuty, to czas podbicia robisz 60sekund...

 

 na stronie więcej nowszych rzeczy nie mają, bo zwyczajnie brak czasu i zarobieni są.

 

Co do pozycjonowania, są 2rozwiązania, nie wiem jakie montuje Twój producent

Jak masz plastikowe kółko z magnesikiem i w czarnej puszce magnesik z przewodem.. to identycznie jest w Irydzie, tyle,że końcówka podłączana do stera jest inna.... w irydzie jest to jack..... oczywiście do ogarnięcia na własną rękę bez większego bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że palę miałem muszę dmuchać bardzo delikatnie aby nie wydmuchiwało go z palnika do popielnika , musiałem zastosować przysłonę z powodu dużego spadku wydajności mojej dmuchawy wpa120 poniżej 43% . Temperaturę spalin utrzymuję poniżej 200 stopni . 200 stopni mam jak wymiennik zarośnie sadzą . Dzięki za informacje Pieklorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie, a czy da się w irydzie ustawić "dezynfekcję CWU" raz w tygodniu ? Bo tak przeglądałem i chyba nie :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak ale czy można jednego dnia np. sobota wieczorem CWU na  gogdz 75°?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, też nastawa na CO. Ale czy można tak zrobić jednego nia? Z tego co wyczytałem są 3 możliwości: "dni wolne", "dni robocze" i "co dzień" no i chyba inwidualnie jednego dnia nie można ustawić.Kurde, może czegoś nie łapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, spoko :) Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gilal

tzw lagionella powstaje głównie w zbiornikach wody stojącej i zimnej...

bojler takim czymś ciężko nazwać.

 

Możesz jednak, jeżeli masz np. stałą nastawę CWU 45st.C zrobić sobie w nocy w strefach czasowych 1godzinę z wyższym podbiciem temp. np od 2 do 3, ustaw to na dni wolne, to podgrzeje tylko w sobotę i niedzielę, pod 65st.C w zupełności wystarczy.

Wcześniej zrób test w dzień jak do takiego podbicia zachowa się twój tłok i Twoja instalacja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

miałem 3  strefy na CWU : nastwę główną mam 50°, a potem od 19.30-10°, 10.30 -5° i 14.00 0° Tak jest na "dni robocze" , a w "dni wolne" jest podobnie tylko czasy trochę inne. Teraz dodałem jeszczę jedną strefę w "dni wolne" od 19,30 do 21.30 +22°, czyli CWU 72°. I dodałem jedną strefę dla kotła od 19.20 do 21.30 +8°. Zadaną na kotle mam 64° PID 3

Może kurde za dużo ? Jak myślisz?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak u Ciebie wychodzi z wykorzystaniem mocy (w sensie tego ile Twój tłok przebija powyżej nastawy)

 

Nie wiem też jak grzejesz CWU, tj czy korzystasz z priorytetu CWU... jak nie, to nie nagrzejesz wyżej jak nastawa kotła

Jak korzystasz to rodzi się pytanie jaką masz ustawioną nadwyżkę.... np. normalnie masz nastawę 64st.C a nastawa CWU jest od tego niższa....

jak odwrócisz proporcje, czyli będziesz chciał mieć wyższe CWU od C.O. to dobierasz nadwyżkę grzania np. zadane CWU 65 a nadwyżka 3st.C, czyli fizycznie kocioł goni do 68st.C, aby nagrzac bojler do zadanych 65.... dalej po nagrzaniu dmuchawa stop, podajnik stop i zostaje sam dobieg pompy CWU dla stabilizacji układu bojler-kocioł..... np. 5minut.... a póxniej wsio stoi a temp. na kotle/sterowniku ma schodzić do wartości ustawionej dla C.O.. Tutaj rodzi się pytanie jak to wyjdzie u Ciebie jak pompy przestaną chodzić po nagrzaniu bojlera, o ile wówczas w pierwszej fazie przebije się nastawa...

 

Stąd moja sugestia, abyś to sprawdził pod nadzorem..... moim zdaniem ustaw sobie max. to 64-65st.C na CWU, bo kocioł i tak wyżej przeciągnie a dając dłuższą stabilizację pracy pompy CWU np. 7minut podgrzejesz chwilowo bojler wyżej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zaraz się pobawię :)

Czy CWU 65° na dezynfekcję wystarczy? I na jaki czas tak podgrzewać?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pieklorz czy twoim zdaniem tłok + iryd ogrzewający latem tylko zasobnik z wodą nie wygaśnie , zużycie wody małe / średnie . W kobrze ratowałem się wysyłając wodę na dwa grzejniki . Wolałbym jednak ogrzewać tylko zasobnik .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak u Ciebie wychodzi z wykorzystaniem mocy (w sensie tego ile Twój tłok przebija powyżej nastawy)

 

Nie wiem też jak grzejesz CWU, tj czy korzystasz z priorytetu CWU... jak nie, to nie nagrzejesz wyżej jak nastawa kotła

Jak korzystasz to rodzi się pytanie jaką masz ustawioną nadwyżkę.... np. normalnie masz nastawę 64st.C a nastawa CWU jest od tego niższa....

jak odwrócisz proporcje, czyli będziesz chciał mieć wyższe CWU od C.O. to dobierasz nadwyżkę grzania np. zadane CWU 65 a nadwyżka 3st.C, czyli fizycznie kocioł goni do 68st.C, aby nagrzac bojler do zadanych 65.... dalej po nagrzaniu dmuchawa stop, podajnik stop i zostaje sam dobieg pompy CWU dla stabilizacji układu bojler-kocioł..... np. 5minut.... a póxniej wsio stoi a temp. na kotle/sterowniku ma schodzić do wartości ustawionej dla C.O.. Tutaj rodzi się pytanie jak to wyjdzie u Ciebie jak pompy przestaną chodzić po nagrzaniu bojlera, o ile wówczas w pierwszej fazie przebije się nastawa...

 

Stąd moja sugestia, abyś to sprawdził pod nadzorem..... moim zdaniem ustaw sobie max. to 64-65st.C na CWU, bo kocioł i tak wyżej przeciągnie a dając dłuższą stabilizację pracy pompy CWU np. 7minut podgrzejesz chwilowo bojler wyżej....

ustawiłem w strefach podbicie dezynfekcję CWU 65° na godzinkę (nie będzie za krótko?), a kociołek w strefach podbicie +2°. Dojdzie jeszcze PID 3, to i tak mi podbije temperaturę.Na kociołku mam teraz nastawę 63°, bo wczoraj testowałem i sporo przebijało mi (pewnie przez PID3 bo wcześniej miałem PID1 :) tak dla sprawdzenia)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz czy twoim zdaniem tłok + iryd ogrzewający latem tylko zasobnik z wodą nie wygaśnie , zużycie wody małe / średnie . W kobrze ratowałem się wysyłając wodę na dwa grzejniki . Wolałbym jednak ogrzewać tylko zasobnik .

 

Swego czasu robiąc jeszcze tłoki sporo posiedzieliśmy z producentem sterownika wówczas jeszcze przy początkach titanica.

Stąd ten jak ja to sam określam algorytm przejścia. W innych sterach bywa,że jest podział co ile dmuchnąć, jak długo i co które załączenie podać, ale nie jest to powiązane z procesem wypalania dawki między przejściami z trybu grzania do przedmuchu, stąd bywało np. na sterach Fostera typu tango,że mi wygasało.

 

W Irydzie dodatkowo doszły rzeczy, których nie udało się upchnąć do procka titanica.

 

Dobrze ustawione podtrzymanie z odpowiednim opałem dają spore szanse na to,że uda się uniknąć wygaszania przy trybie letnim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pieklorz"

Nie bedzie przymała temp CWU do dezynfekcji i nie zbyt krótko? Teraz tak czytałem o tej dezynfekcji i różnie piszą: nie trzeba, 60°, 65°,70° i 72° :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i taka odpowiedź mnie interesowała :) WIELKIE DZIĘKI :) Będe tępić bakterie na zaś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.