Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szczęki Zaciskowe


KubaSko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Nie wiedziałem gdzie zamieścić powyższy temat ale myślę że dział instalacji najbardziej do tego pasuje.

Planuję zakupić zaciskarkę firmy REMS, mam problem z doborem szczęk zaciskowych, a mianowicie z ich modelem (np. TH, U, V). Z opisu wynika ze najpierw powinienem zdecydować się na system którym będę pracował a potem dobrać szczękę. Czyli jeśli planuję w instalacjach wodnych pracować systemem Herz to powinienem wybrać szczękę TH ?. Tak wynika z tabeli (str. 132 prawy górny róg).Jeśli będę wykonywał np. instalację gazową systemem Viega to muszę kupić szczęki VX (str.138 prawy górny róg)? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

REMS-Cegi-zaciskowe-,-tabela-wg-producentow-systemow.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dokładnie taj jest. Ale Sprawdz sobie typy popularnych kształtek zaciskowych ( np TH jest dość popularne i chyba o ile dobrze pamiętam to U) a do stali to bedzie chyba M o ile dobrze pamiętam i takie szczeki sobie kup. Bo jeśli kupisz tylko takie do jednego systemu a tak np ma Viega to umarł w butach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Faktycznie TH by mi pasował do Herza do wody, do gazu Comap też ma TH, do stali Kan-therm ma M.Czyli dwa rodzaje szczęk bym potrzebował. Ale zamieszanie z tym jest, tak jak dawniej z ładowarkami do telefonów. Powinni to znormalizować :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołączę do tematu. Chciałem użyć systemu pex zaciskanego. Mam zaciskarkę REMS ze szczękami V15,M18 i generalnie mogę dokupić M15 lub V18. Do jakiego systemu pex można uzyc szczęk M lub V ? Nie chciałbym dokupywać nowego rodzaju szczęk. Czy Kan-Therm lub Vavin można by zacikać tymi szczękami? Albo ogólnie Alupexy można nimi zaciskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tworzywowy system KAN-therm Press LBP tj. rura PE-RT/Al/PE-RT + kształtki typu "Press" 16-40 mm można zaciskać szczękami typu "U" lub "TH" - kształtka ma uniwersalną konstrukcję.

 

System stalowy KAN-therm Steel i Inox 15-108 mm należy zaciskać szczękami typu "M".

 

Jeśli zależy Ci na jednorazowej robocie polecam opcję wypożyczenia narzędzi u partnerów handlowych.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę do tematu. Chciałem użyć systemu pex zaciskanego. Mam zaciskarkę REMS ze szczękami V15,M18 i generalnie mogę dokupić M15 lub V18. Do jakiego systemu pex można uzyc szczęk M lub V ? Nie chciałbym dokupywać nowego rodzaju szczęk. Czy Kan-Therm lub Vavin można by zacikać tymi szczękami? Albo ogólnie Alupexy można nimi zaciskać?

 

M i V nie używa się do PEX-a

Do PEX to TH, U, B

Kształtki V i M to zaprasowywane: miedź (CO i gaz), stal (CO), inox (woda użytkowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

No właśnie to tak jak z markami samochodów - aby nic nie pasowało do siebie - każdy producent wprowadza swoje normy i niestety jak pisze że potrzeba np.szczęk TH czy M albo U to trzeba takie używać bo kształtki są tak zaprojektowane , żeby w odpowiednich miejscach były zaciśnięte i nie niszczyły oringów  , a już widziałem jak po roku przez zaprasowanie  kształtki U szczęką TH  połączenie puściło na pex-ie , a już największą GŁUPOTOM jest mieszać różnych producentów rur i kształtek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć co to za typ szczęki o nazwie Rems B26? to otrzymałem do kształtki od sprzedającego mi w sklepie sprzedawcy do pexów, rur itd (w ramach współpracy).

Naszukałem się w internecie i nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi czy kształtkę prandelli 26x20x20 opisaną U + TH można zaciskać B26? Jakieś ochłapy informacji że szczęka B26 niewiele różni się od TH26, posiada tylko wycięcie na ten plastik kontrolny na kształtce i można uznać że B = TH, czy to prawda? bo zacisnąłem już i zacisk ten wizualnie całkiem inaczej wygląda niżeli U.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.