Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór trójdrozny i siłownik Honeywell


Zachariasz78

Rekomendowane odpowiedzi

kto mi pomoże

hydraulicy założyli mi taki zawór razem z siłownikiem problem tkwi w tym ze kabel od siłownika nie jest nigdzie podłączony i jak mam na piecu 70 st to w ogrzewaniu podłogowym też jest dużo za dużo tłumaczyli mi że mam tam ręcznie kręcić w prawo lub lewo a podobno to wszystko jest automatyczne (załączam zdjęcie z mojej kotłowni)

proszę o pomoc

post-2-1228900205_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto, abyś podał typ pieca/sterownika, który posiadasz - być może po prostu nie ma on obsługi tego zaworu i potrzebny będzie jeszcze jakiś element/sterownik.

 

Faktycznie dziwni fachowcy co zakładają siłownik i każą nim ręcznie kręcić :)

 

W obecnej sytuacji nazwał bym to wymuszeniem kasy za siłownik. Należy albo poprosić firmę o zastosowanie sterowania tym siłownikiem, albo o jego zdemontowanie (+ zwrot kasy) ew. (ale tutaj to już fachowcy muszą się wypowiedzieć) wymianę zaworu na taki termostatycznie utrzymujący zadaną na wyjściu temperaturę (chyba coś takiego jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto, abyś podał typ pieca/sterownika, który posiadasz - być może po prostu nie ma on obsługi tego zaworu i potrzebny będzie jeszcze jakiś element/sterownik.

 

Faktycznie dziwni fachowcy co zakładają siłownik i każą nim ręcznie kręcić :)

 

W obecnej sytuacji nazwał bym to wymuszeniem kasy za siłownik. Należy albo poprosić firmę o zastosowanie sterowania tym siłownikiem, albo o jego zdemontowanie (+ zwrot kasy) ew. (ale tutaj to już fachowcy muszą się wypowiedzieć) wymianę zaworu na taki termostatycznie utrzymujący zadaną na wyjściu temperaturę (chyba coś takiego jest).

 

 

nie ma możliwości ponieważ ci "fachowcy' wyjechali do UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bez wiedzy na temat typu sterownika, pieca niewiele można pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile znam ten sterownik to siłownika do niego nie podłączysz. Pozostaje albo zakup sterownika do zaworu albo sprzedaż siłownika na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile znam ten sterownik to siłownika do niego nie podłączysz. Pozostaje albo zakup sterownika do zaworu albo sprzedaż siłownika na allegro.

chyba go zdemontuje faktycznie i kupie taka rączkę do sterowania ręcznego hi

a silownik sprxzedam faktycznie na allegro tylko kartonik pozostal w piecu spalony

a pytanko czy mozna w jakis sposob spfrawdzic czy ten silownik dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie z siłownika wychodzą trzy przewody. Niebieski- neutralny (zero), czarny- obrót w jedną stronę, biały- obrót w drugą stronę. Jak już tyle wydałeś na instalację c.o. to kup jeszcze chociaż sterowni takiego siłownika EUROSTER 1100M. Montując go albo zabezpieczysz piec przed zbyt zimnym powrotem albo będziesz mógł regulowac sobie temp. na grzejnikach ( na piecu i bojlerze wyższa a na zasilaniu c.o. niższa ). Piszę "albo" bo nie do końca wiem jak wpięty jest zawór 3-D. Chyba jednak to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzięki za info ja jestem laikiem w tej dziedzinie

ale rozmawiałem hydraulikiem to mówił mi ze faktycznie miałem super fachowców nic tylko rozstrzelać

 

ale jest rozwiązanie na to akumulator z przetwornica lub ups i prądu nie zabraknie

 

dziękuję za info o tym sterowniku do zaworu a zawór to tak na marginesie 3 drożny jest podłączony do podłogówki tylko i wyłącznie

podobno zawory tego typu nie nadają się ale co zrobić przerabiać cala kotłownię

 

mam jeszcze jedno pytanko

ktoś mi mówił że jeśli na piecu jest temp 52 st to wtedy nie ma procesu skraplania i rdzewienia pieca

a u mmnie jest tak że jeśli na piecu miałbym 50 stopni to w domu okolo 32 st wiec nie realne żeby taką temperaturę utzrymywać

może pan coś doradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skraplania to ważne jest żeby woda która wraca do pieca nie miała mniej jak 45st. A kotłownię to proponuję jednak przerobic. Jakbyś zamontował ten sterownik o którym pisałem do tego zaworu z siłownikiem a czujnik dał na rurze zasilającej podłogówkę to mógłbyś podnieśc temp. na piecu żeby było mu cieplej i woda do mycia byłaby cieplejsza a temp. podłogówki regulowałbyś na tym sterowniku. Nawet przy dośc dużych wahaniach temp. pieca podłogówka miała by stabilne zasilanie. Jeśli chodzi o zanik prądu to rzeczywiście UPS załatwi sprawę ale co będzie jak pompa wysiądzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.