Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Popękana Ceramika Wkładu Schiedlowskiego


Gość konwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

Temat zakladam w imieniu rodzicow (a ja mieszkam w wielkiej plycie :( )

Cóz od jakiegos roku mieli problem z poprawnym paleniem sie opalu w piecu, tj. zawsze po otwarciu drzwiczek pieca, dym buchal na kotlownie - nie bylo cugu. Jakis czas temu wzieli sie za wyczyszczenie, pchali jakies druty w piec, siegali az do komina i dlubali ta sadze. Niby bylo lepiej i piec w koncu zaczal 'ciagnac'  ALE... (znam to tylko z opowiesci mnie przy tym nie bylo) ...

Jak rano wstali komin byl caly goracy i slyszeli jakies trzaski w kominie (poderzewaja popekane wklady ceramiczne)  Ojciec wyszedl na zewnatrz i spostrzegl, ze cala CZAPKA betonowa sie uniosla na jakies 2cm i spod niej sie dymilo. Wlazl wiec szybko na dach i nasypal piachu do komina aby to zagasic (prawdopodobnie zapalila sie sadza we wkladzie kominowym)  Dodam iz dom i komin maja ok 3 lata.

Pytacie dlaczego cala czapka sie uniosal, a mianowicie budowlancy sie nie popisali i nie zostawili dylatacji miedzy ceramika a czapka tylko zalali geramike betonem. Po tym incydencie czapka wrocila na swoje miejsce i komin niby dziala,tj. 'ciagnie'

Moje pytanie do Was zacni forumowicze co dalej...

Planowalem kupic kamerke endoskopowa na kablu 10m i zajrzec do komina, nastepnie moze jakos ostroznie odkuc ta ostatnia ceramike wystajaca nad czapke i zostawic tam troszke luzu aby moglo wszystko sie poprawnie rozszerzac termicznie. W ostatecznosci juz czytalem troszke o wkladaniu calych rur metalowych do wkladu, z tym ze to bedzie jakies 8;.

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim sprawdz czy wkłady popękały,możesz to zrobić jakimś starym telefonem posiadającym latarkę i kamerę,moze super jakosci nie ma ale zawsze cos zobaczysz wpusc ten telefon na jakimś sznurku.jezeli bedzie ok,to spróboj delikatnie odkuc tą ostatnią kształtkę a przed deszczem mozesz uszczelnic ja np. elastycznym "rudokitem",który pracuje razem z ceramiką w kominie.to takie rozwiązania bezkosztowe,bo zawsze mozesz wezwac kominiarza z specjalistycznym sprzętem,ale to kosztuje,więc  spróbuj tych sposobów,i mam nadzieje ze bedzie ok.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku sztywnego komina ceramicznego należy obciąć tarczą diamentową koniec wkładu aby pozostał luz ok 2-3cm i dodatkowo wykonać luźną przejściówkę z blachy ponad czapką komina aby pomiędzy wkład a obudowę nie wpadała woda .

Ewentualne popękania komina można naprawić wg rysunku poniżej - jako cementu najlepiej zastosować lepszej jakości gotową zaprawę do płytek ceramicznych np Atles+ lub Ceresit CM17.

Wsuwana do komina zatyczka musi był dobrze dopasowana aby zaprawa nie spływała poniżej niej.

Pomysłodawcy tej metody radzą 2-3 przejścia z jednoczesnym obrotem narzędzia.

Pozdr.

 

PS

Oczywiście metoda może być stosowana do kwadratowych i prostokątnych kanałów kominowych ale już bez obracania narzędzia.

post-18578-0-93435200-1391240732_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz...

Tak jest najpierw musze sie upewnic czy komin jest faktycznie popekany od srodka, ale telefonu z kamerka nie mam (posiadam nokie 5110 i bardzo sobie chwale!!) Koszt kamerki endoskopowej to ok 150 pln na alledrogo, ewentualnie zweryfikuje ile kosztuje taka usluga kominiarska, moze nie warto kupowac...

Nastepnie stworze miejsce miedzy wkladem ceramicznym a czapka komina (na betonowej czapce jest przytwierdzona czapka z blachy) a pozniej kto wie... moze bede korzystal z metody P. Sambora

Dziekuje raz jeszcze i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.