Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin systemowy - wymiana popękanego wkładu ceramicznego


Janusz79

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem trochę inny niż opisywany na różnych stronkach forach itd. Szukam pomocy ale nie bardzo mogę znaleźć więc może znajdzie się tutaj jakiś specjalista który zechciałby mi poradzić co robić. Mianowicie jakiś czas temu (ok2-3tyg) przełączyłem piec na grzanie wody (ekogroszek z zasobnikiem) po tym piec kilka razy dziennie sobie "kichał". Specjalnie się tym nie przejmowałem ponieważ to nie pierwszy raz. Jednak jakoś w zeszłym tygodniu huk (wybuch) był nieco większy zatem poszedłem zobaczyć co się stało. Ujrzałem że wlot spalin do komina (czopuch trójnika ceramiki) jest popękany. Odsunąłem więc piec aby zobaczyć jak daleko poszło pęknięcie. Niestety tutaj okazało się że w górę kilka metrów (tak jak sięga aparat na kijku) i do samego dołu jest pęknięty komin. Domyślam się że wybuch gazów w piecu spowodował że piec się pewnie "puknął" w trójnik i stąd pęknięcie ponieważ tu błąd nr 1 (czopuch pieca wsunięty w komin około 5-8cm i uszczelniony sznurem ok 2cm dookoła - dość ciasno) , błąd nr 2 piec nie przymocowany do posadzki. Bład nr 3 za dobry ekogroszek w stosunku do ustawień pieca (częstsze przedmuchy pieca aby nie dochodziło nagromadzenia gazów i wybuchów). Czy mam rację?

Efekt finalny: pęknięty wkład ceramiczny LEIER 200mm trójwarstwowy (pustak, wełna, wkład ceramiczny). To co mi przychodzi do głowy to rozciąć przednią ścianę na całej długości komina i wymienić ceramikę i zamurować z powrotem. Jednak nigdzie nie znalazłem podobnie szalonego pomysłu dlatego prośba o radę czy to ma sens? jeśli nie to jak to inaczej naprawić? a może macie jakiś inny pomysł ?

Druga sprawa jeśli wymiana ceramiki to na ta samą czy polecacie coś lepszego niż wspomniany przeze mnie powyżej dla węgla ekogroszku (mieszkam na wsi więc pewnie długo się nic nie zmieni)?

(4570 zdjęcie w górę, 4572 zdjęcie w dół komina)

IMG_4570.jpg

IMG_4572.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sambor napisał:

To niestety jedyne prawidłowe rozwiązanie tego problemu.

No właśnie nie zamierzam żadnej prowizorki wyczyniać stąd taki pomysł tylko nie spotkałem się z takim rozwiązaniem i nie byłem pewny czy droga jest właściwa 

4 godziny temu, Szczypiorr napisał:

A włożyć wkład jakiś nie prościej?

Niby prościej - myślałem o tym tylko że wkład po całości to jakieś 2500zł (ok 10m) a jeszcze robocizna ja tego nigdy nie robiłem więc pewnie drugie tyle a ceramika trochę bałaganu poza tym 1000-1500zł no i jeszcze właściwie zamontowana to kilkukrotnie trwalsza niż wkład. Jeśli się mylę to proszę o korektę bo to tylko informację które gdzieś w internecie zebrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie- skąd to kichanie? Wymienisz wkład, znowu kichnie, znowu pęknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.