Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Ekoenergia - Brucer


robsonsw

Rekomendowane odpowiedzi

Noel podziwiam że w tym wieku bawisz się kompem ,ale tak na poważnie to może skontaktuj się z naszym forumowym kolegą Przemysławem udziela się w wątkach o kotłach zasypowych powinien pomóc tym bardziej że sam produkuje kotły  i może skroi jakiś na miarę  

Witam Amber36 morze podsuniesz jak trafić do przemysława a pozatem szukam producentów bliżej Śląska.Pozddrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta kotłownia rzeczywiście strasznie mała. Proponuje żeby producent przyjechał zrobił pomiar, wycenę i zgodzić się oczywiście z montażem. Miałem to samo kotłownia za niska i za mała zgodziłem miejscowego producenta ok. 40km przyjechał (nawet dwa razy). Skułem posadzkę i zagłębiłem 40cm, skułem ścianę poszerzyłem metr nie dało zrobić się mniejszego pieca też mam 350m do ogrzania. Sumując lepiej opłacało by się postawić kotłownie na zewnątrz z kominem systemowym - proste w montażu, w stary i tak musiałem włożyć kwasiak. I może spytać się o radę Przemysława niech doradzi.

Witam Cię robsonsw to wszystko jest trudniejsze jak się wydaje. W 1953r przebudowałem budynek z 1936r z jednym podiwniczyniem. Wowczas dobudowałem dodatkową część do budynku z jedną piwnicą na hydroforownię.W 1965r dla co wyrzucilem piach z wąskich pomiszczeń i podmurowałem fundamenty i przeznaclem na kotłownię i polączylem to otworami dzwiwymi. W hydroforowni było dużo miejscai tam zamierzałem zainstalowac Ponara żywiec 38kw ale stało się inaczej pod dłuższą moją nieobecnosc curka dała się przekonac montera solarów i wpakowali na samym kominie z dwoma ciągami zbiornik 300l. Ściny nośne orozbiórce niema co myśleć. Pozostaje jedno na nowo przebudować solary albo dopasować kocioł do obecnej kotłowni. Ztych wszytkich kotło nitypowych to najbardzej pasowałby Z EKOenergi tylko czy warto się pokusić na ceramika czy bez ceramiki. Do obsługi pozostałoby maksymalnie 85cm. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Noel poniżej wstawiam stopkę Przemka , zawsze można się spytać a w obecnych czasach odległość nie gra większej roli

 

Projektowanie i budowa kotłów centralnego ogrzewania. Usługi cięcia plazmowego CNC.

http://www.p2ar.pl tel. +48 602 447 862 e-mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam amber36 dziekuje za link postaram się dodzwonić. Tak na marginesie czy udalo się Tobie dwalata temu zmodernizować kocioł z palnikiem rennowym z Łańcuta bo mnie nie wogóle nikt nieodpowiedział na meile a jak dzwoniłen to nieuzyskałem połączenia. w ubieglym roku spotkałem się z ich reklamą na żywo na jokotube ale dalem się spolo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noel, marzec-kwiecień, to okres, gdzie coś na zamówienie można stworzyć.

Coś kojarzę rok temu temat robienia dla kogoś podajnika na bazie takiego niskiego kotła, wymiarowo byłby zblizony do tego, co podałeś wyżej.

 

Jak zmieści się Tobie kocioł z ekoenergii i masz blisko - to podjedź, dogadaj szczegóły.. i montuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam amber36 Jak pisalem w pierwszym poście niemogę otrzymackonkretnej odpowiedzi z autorytatywnych zrudeł o jakości kotła z ceramiką. Czy warto wylozyć wiencej kasy na ceramika czy praca jest efektywniejsza bardziej wydajna i oszczędna. Czy w przyszłości niebendzie kłopotów z wykładzinami ceramicznymi. Takiej odpowiedzi szukam i niemogę znalezć. Szukałem kontaktu z Panem jareckim co ma większe rozeznanie ale sie nieudało. Myślę czy nieskontaktować się z Panem ZAWIJANEM może on pomorze. Jest kilka firm co robią takie kotły bez ceramiki z Brucerem i EKOenergia produkuje z ceramiką i bez tylko co wybrać.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie innych kotłów z płytami ceramicznymi - bywały problemy,że takie płyty pękały.

Nic natomiast nie wiem, jak to wygląda w ekoenergii - podjedź i zobacz sobie na żywo.

Sam napisałeś, że masz blisko, zadzwonić do firmy, umówić się, podjechać z synem w jakis piątek i obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 Widzę że jeszcze szukasz pomocy w decyzji, ale podjąć ją powinni młodsi...Palisz węglem  od dawna, ja z krótkiego doświadczenia mogę powiedzieć że efektywność w tych piecach zależy bardziej od węgla niż pieca. Piec powinien być łatwy w czyszczeniu w twojej małej kotłowni będzie ciężko coś rozkręcić, zdemontować jeśli będzie wymagane do czyszczenia pieca czy awaria, a jak z ceramiką jeśli oblepi się sadzą to z efektywności nici, a jak to się czyści czy demontuje..trzeba na to zwrócić uwagę. Piszę to bo miałem trochę drewna z sadu i z budowy piec tak się zakleił sadzą, smołą że ledwo doczyściłem. No piec Ceramik zachęcająco wygląda na stronie producenta może pracować na niskich temperaturach, ale nie wiem jaki masz komin bo bez wkładu nie radzę go używać zresztą wkład w kominie musi być tak czy inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noel, marzec-kwiecień, to okres, gdzie coś na zamówienie można stworzyć.

Coś kojarzę rok temu temat robienia dla kogoś podajnika na bazie takiego niskiego kotła, wymiarowo byłby zblizony do tego, co podałeś wyżej.

 

Jak zmieści się Tobie kocioł z ekoenergii i masz blisko - to podjedź, dogadaj szczegóły.. i montuj.

Witam Pieklorz O takiej dyskusii meślalem. Jeżeli chodzi o kontakt z Ekoenergią to prubowalem wszystkiego. Telefonu nieodbierają na meile nieodpowiadoją. Na meile odlowiedzily dwi firmy jedna ma kocioł Wys. 135cm. gl.62cm.dl.165cm 38kw Cyszczenie tesz zgóry do Brucera doplata 400zl. W drugiej firmie podobne rozmiary Przedstawiciel wezmnie rozmiary bo robią takie kotły na zamówienie to znaczy przystosowują do kotłowni. Jeżzeli chodzi dojazd prowadzę i pokonuje duże odległości a pozatem ztym niema kłopotu mam trójkę dzieci i wszyscy są zmotoryzowani i wnuczki tesz. Bardzo dziękuje za opinie Tobie i robsnsw Postaram się poinformować ale jeszcze nie teraz bo mam obłożnie chorą w domu Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 Widzę że jeszcze szukasz pomocy w decyzji, ale podjąć ją powinni młodsi...Palisz węglem  od dawna, ja z krótkiego doświadczenia mogę powiedzieć że efektywność w tych piecach zależy bardziej od węgla niż pieca. Piec powinien być łatwy w czyszczeniu w twojej małej kotłowni będzie ciężko coś rozkręcić, zdemontować jeśli będzie wymagane do czyszczenia pieca czy awaria, a jak z ceramiką jeśli oblepi się sadzą to z efektywności nici, a jak to się czyści czy demontuje..trzeba na to zwrócić uwagę. Piszę to bo miałem trochę drewna z sadu i z budowy piec tak się zakleił sadzą, smołą że ledwo doczyściłem. No piec Ceramik zachęcająco wygląda na stronie producenta może pracować na niskich temperaturach, ale nie wiem jaki masz komin bo bez wkładu nie radzę go używać zresztą wkład w kominie musi być tak czy inaczej.

Witaj rosonsw Jezeli chodzi o to one są wspólne jest curka i ddwie wnuczki a ten co miał przejać moje dzieło wybrałgolembnik a nie rodzine. Jestem wdzięczny Tobie i pieklorzowi za konkretne odpowiedzi. Potwirdzily się moje przewidywania. Jeżeli chodzi o kotłownie to zastanawiam się czy do obsługi wystarczy okolo 85cm. bo kotłownia całkowita dlugość jest 4metr. tylko usytuowane są 3 otwory dzwiowe a miejsce na kociol od rury powr. co do otworu dzwi jest 175cm i przy tych dzwiach bylby zbiornik i cała retorda także miejsca na demontarz pozostanie prawi 1.5mt. Pozatym na przewodzie bedzie zawór 4rodrozny tym bardziej ze jest bojler solarny 300l Jeszcze raz dziękuję Tobie i Pieklorzowi za pomoc w podjęciu decyzji Odezwe sie za jakis czas po przemyśleniach i innych rodzinnych klopotów Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No różnie się układa w życiu trzymam kciuki, ciekawe co mi dzieci zgotują ale co by nie było biorę w ciemno..... Nie szukaj na forach gotowych odpowiedzi, sami podejmijcie decyzje. Ja u siebie pisałem, powiększałem kotłownię aby się zmieścić, ale co roku tacham po 5 ton groszku do kotłowni po schodach a mogłem dostawić obok budynku... a koszt no trochę wyższy ale wybór kotłów większy no i pracy mniej. No i jeszcze gaz sąsiad przy takiej słabej zimie spalił prawie za taką samą kwotę jak ja, za piec też dał ok. 10tyś i drugie tyle podłączenie. Ja groszek traktuje przejściowo jak się zwróci kotłownia zmieniam, większość teraz zakłada ogrzewanie gazowe kondensacyjne lub pompy ciepła. Trzymaj się, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mieszkam na poryferiach niedaleko Elektrowni 3km. od centrum . Byly u nas plany podlaczenie cipła z elektrowni ale w obcnej rzeczywistosci po z prywatyzowaniu wszystko się urwało ta samo jak rurociag gazowy.To wszystko się przedluż i ciagle ta nipewnosć. Curka myśli pompie cipla ale to sprawa przyszlości. Na obecną chwilę trzeba coś stwożyć latwego w obsłudze i utrzymaniu stalopalności gdyż są sytuacje że czasami niema ich pare dni w domu a okres zimowy a jak mnie zabraknie alb jakaś choroba to wowczas tragedia, Jeszcze jedno ta przszczeń pkol1,5m wystarczy do rozmontowania retordy ze zbiornikiem. Kocioł jest boczno obslugowy i tumogło bybć wiencej miejsca na obsluge ale czyszczenie jest z góry to chyba się jakoś poradzi. Mam nadzieję że tragedii ni bedzie Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.