Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Wymiennika Płytowego


tomczykhbr

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam problem w trafności doboru wymiennika płytowego. Powierzchnia pomieszczeń do ogrzania to 160m2. Piec Defro Optima Comfort 15KW, podgrzewacz gazowy z wężownicą PSW150 litrów firmy Termica, w sumie 147 żeberek grzejnika aluminiowego SERIR SUPER 500/100 firmy Fondital, i około 200 metrów bierzących rury ogrzewania podłogowego na metrarzu ok 50m2. I teraz pytanie jakiej mocy zastosować wymiennik. Czy wystarczy taki:  SL34TL-20 (20-sto płytowy) firmy sondex czy może SL34TL-30 (30-sto płytowy)tej samej firmy czy moze jakiś większy bo w jednym skepie sprzedawca powiedział mi że im większy tym szybciej będzie oddawał ciepło ze strony pieca na układ grzewczy. Bo szczerze powiedziawszy widząc te wymienniki gdzies w sklepie to wydają mi sie jakieś takie małe i nie wiem jaka będzie faktyczna wymiana tego ciepła ze strony pieca na strone odbiorników grzewczych. Prosze o pomoc bo szukam wszelkich informacji na ten temat w internecie ale nigdzie nie moge znależć tej konkretnej. Z góry za odpowiedz dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Posiadasz kocioł o mocy 15KW

Moim zdaniem najbardziej optymalnym mocowo wymiennikiem będzie 30KW

ponieważ producent wymiennika podaje jego moc dla konkretnych warunków przepływu którym trudno sprostać

przewymiarowanie wymiennikia nie wiąże się z żadnymi złymi konsekwęcjami a może usprawnić instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego Tobie potrzebny wymiennik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje cnetralnego ogrzewania mam już zrobioną, podłogówka i grzejniki są w układzie zamkniętym a sam piec w układzie otwartym z naczyniem przelewowym dlatego musi być zastosowany wymiennik płytowy. Panowie hydraulicy zainstalowali mi SL34TL-20 (20-sto płytowy) firmy sondex nie jestem w stanie na razie powiedzieć czy daje sobie rade bo niestety nie mam założonych większosći grzejników z powodu malowania ścian. Tak więc cały układ tak naprawde nie przetestowałem do końca. Ale ten wymiennik wydaje mi sie (tak na oko) jakiś mały i zastanawiam sie nad wymianą na większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten który masz założony powinien w zupełności wystarczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.