Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Rozdzielacza


miklamer

Rekomendowane odpowiedzi

Hey ekipa!

 

Pisze z wydawac by sie moglo durnym pytaniem- ale... kto pyta nie bladzi ;)

 

Czy istnieje mozliwosc montazu rozdzielacza do gory nogami? Szafka znalazla by sie pod sutifem w piwnicy i mial bym dzieki temu ulatwiony montaz PEX. Jesli to durny pomysl... nie krepujcie sie mnie *** ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , można tak zamontować rozdzielacz podłogowy , ale jak już kolega napisał powinna być każda pętla na górze przecięta i wstawiony odpowietrznik , można też założyć separator powietrza , z doświadczenia wiem że w instalacji zamkniętej powinno działać ale jednak lepiej zrobić to tak jak w książce pisze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać. Najlepiej z separatorem lub z pomysłem jego przyszłego montażu w razie "w".

Musisz też mieć w pełni ozaworowany rozdzielacz z zaworami spustu i napełniania, tak aby skutecznie napełnić i przelewać każdą pętlę z osobna. Jeśli będą rotametry, to mogą się trochę brudzić z racji odwrotnego położenia.

 

O działanie się nie martw. Przy przepływie rzędu 1-1,5l/min baaaardzo trudno PEX-a 16 zapowietrzyć, gdy rozdzielacz ma własną pompę. Gdyby był z tym problem, to nie byłoby ogrzewań płaszczyznowych ściennych. Nikt przecież nie przecina węża i nie wstawia puszek z odpowietrznikiem pod sufitami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.