Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzątanie Kotłowni


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie stoję przed wyborem odkurzacza, który da rade sprzątaniu kotłowni. Stary przemysłowy padł wiosną a warstwa pyłu w kotłowni zrobiła się już pokaźna ;)

Podzielcie się info czym sprzątacie kotłownie (jeśli to robicie) lub co kupić (bo wiecie, że daje radę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bie....e widziałem separator do odkurzacza, za 70 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Przed chwilą żona przywiozła abym zobaczył co to warte. Na oko (bo uruchomić nie mogę) to średnie rozwiązanie. W instrukcji jak byk stoi, że sadzy sprzątać nie wolno, a przecież zawsze trochę gdzieś się jej znajdzie ;) A może masz jakieś z nim doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego. Sprzątam zmiotką, kotłownia w piwnicy więc nie musi być super sterylnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Wiem. Przed chwilą żona przywiozła abym zobaczył co to warte. Na oko (bo uruchomić nie mogę) to średnie rozwiązanie. W instrukcji jak byk stoi, że sadzy sprzątać nie wolno, a przecież zawsze trochę gdzieś się jej znajdzie ;) A może masz jakieś z nim doświadczenie?

Mam to. Nic nie warte. Lezy sobie od dwoch lat w garazu. Pozniej kupilem odkurzacz przemyslowy do wyciagania pylow z wymiennika( poziome kanaly). Okazal sie nastepnym bezsensownym zakupem. Filtr zatykal sie pylem po minucie pracy. Od kilku miesiecy mam Kaerchera z automatycznym trzepaniem filtra zasadniczego i dodatkowym fartuchem miedzystopniowym, ze tak go nazwe. Drogi gips, ale dziala rewelacyjnie. Niestety jest tak, ze trzeba miec kupe kasy zeby kupowac tanie zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr zatykal sie pylem po minucie pracy.

..a worek założony był? Ten filtr w tych odkurzaczach to jedno, zabezpiecza po prostu silnik przed uszkodzeniem, ale bez worka nie masz prawa tego uruchomić o ile nie wciągasz wody, a i do wody jest z reguły taka nazwijmy to pianka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wy kupujecie zabawki - trzeba prawdziwy przemysłowy np Hilti - ja takim od 2 sezonów czyszczę kocioł,- sadza, nie sadza, popiół, piasek a jak trzeba to zdejmuję filtr i zbieram wodę z podłogi - te prace tylko w weekendy .

na co dzień odkurzacz pracuje z bruzdownicą do muru i nic mu nie jest.

Filtr jest wibracyjnie czyszczony, wymieniany raz na rok i spoko.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.