Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Dworek Mzn 29Kw Bulgocze I Strzela Przy Pelnym Zaladowaniu Opalem


szymoszek1986

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

czyli co na te 30sC mam ustawić pompy czy jak bo do tej pory mam na zalączanie pomp 35sC

Opublikowano

Fakt tu nie powalczysz - a pompy próbowałeś odpowietrzać ?

Trzeba kilka razy, jak pompy zaczną odbierać ciepło to bulgotanie powinno ustać.

Jak dajesz went na max to masz kocioł też na max , trzeba to zmniejszyć przez zmniejszenie obrotów wentylatora, a nawet jego częściowe przysłonięcie.

Teraz pogoda powyżej 0C to nie ma co myśleć o paleniu na max., poczekaj do -20C.

Opublikowano

Tak co jakis czas odpowietrzam pompy za pomocą tych nakrętek w pompach-nie wo iem czy jakoś inaczej też można. Z tym nawiewem to nie wiem bo u sąsiada jest ten sam piec tylko inna instalacja i tego efektu nie ma.Czytałem na innym forum,ze moze jest piec zle ustawiony i tworzy sie tam jakas poduszka powietrzna i stad te bulgotanie i trzaski sie biora

Opublikowano

Przy tak dużej mocy kotła rury stabi wyglądają na 25 czyli średnice wew to 17 mm to co ma to ciepło z tego kotła odebrać(???). Każde kolanko i zawór to kolejne przewężenie. No rozumiem oszczędności, systemy zgrzewane są tanie i proste w montażu, ale to co stworzone jest u kolegi to już głupota nie oszczędności Kolejna głupota to obieg kotłowy zamiast na stalowych rurach min 6/4" i takiej samej średnicy 4D daje się rurą stabi 25 i chyba dla dobrego samopoczucia instalatora z inwestorem pompa przed zaworem 4D. O czym tu dalej dyskutować, tą kotłownię trzeba poprawić i wykonać jak potrzeba a nie szukać przyczyn gdzie ich nie ma

Opublikowano

Dlatego muszę chyba tego instalatora sprowadzic zeby poprawil tu i owdzie. tylko na co mu zwrocic uwage zasugerowac bo z tego co tu koledzy pisza sam nie jestem w stanie usunac usterki

Opublikowano

Koledzy nie zwrócili uwagi na błędy w montażu elementów. Po pierwsze, co robi ten zawór kulowy zaraz za śrubunkiem kotła. Takie wykonanie jest niezgodne z zasadami bezpieczeństwa. I żaden szanujący się instalator nie zamontuje tego zaworu.

Zawory zwrotne powinny być zamontowane za pompami , a nie przed.

Połączenia mosiądz z ocynkiem, tak nie powinno być. Z biegiem lat nastąpi destrukcja złączek ocynkowanych. W instalacjach c.o. stosuje się złączki żeliwne lub stalowe. Zredukowanie średnic rur zaraz za kotłem na trójnikach z pewnością utrudnia przepływ wody. Kocioł dużej mocy, dlatego podgotowuje wodę. A najkrótsza droga to zbiornik przelewowy.

 

Tak jak napisał kolega wyżej. Ustawić niższą temperaturę załączenia pompy co. Ewentualnie zwiększyć prędkość obrotową pompy c.o.

Do czego służą te rozgałęzienia bez pomp, poniżej i powyżej ze spadkiem instalacji w dół?

 

Co do cyrkulacji c.w.u. Jeśli jest to rozbudowana instalacja, i nie występuje cyrkulacja grawitacyjna , to musi trochę czasu upłynąć aby dotarła ciepła woda z zasobnika.

Opublikowano

Brak napowietrzenia naczynia i rura bezpieczeństwa "PP" - śmiech na sali. Sprawdź czy czujnik sterownika masz dobrze wsunięty.

Opublikowano

Wywal dmuchawę i wstaw miarkownik ciągu.

Opublikowano

Opisz co jest połączone rurami po kolei od najniższej ( przy piecu ) i jaką masz temperaturę powrotu ?

Jeszcze jedno ten czujnik na wyjściu z kotła to od czego jest .

Opublikowano

pierwsza rura z zaworem ferro podpisana jest zasilanie podlogowki, wyzej z pompa idzie do bojlera(zasilanie czynnikiem grzewczym),kolejna z pompa idzie do zaworu czterodroznego,przedostatnia to idzie do skrzynki od podlogowki poddasza od gory na rozdzielaczu chyba zasilanie,ostatnia jest chyba przelew ze zbiornika wyrownawczego.dzisiaj jak bede rozpalal w piecu to ustawie zalanczanie pomp na 30sC,ponadto pompy ustawione sa na trzecim biegu

Opublikowano

Przerost formy nad treścią. A ten twój monter to nie umie poodwracać pomp? Pierwsze powinna iść pompa do CWU następnie zawór 4d bez pompy dalej za zaworem rozdział poprzez pompy na podłogę i grzejniki. Złap tego "hydraulika" i niech przerabia na własny koszt.

Opublikowano

Brak napowietrzenia naczynia i rura bezpieczeństwa "PP" - śmiech na sali. Sprawdź czy czujnik sterownika masz dobrze wsunięty.

powiedz tu wszystkim co ty chcesz od PP przecież to więcej wytrzyma niż miedz lutowana na miękko ....
Opublikowano

a kolega niech prawidłowo podłączy ten zbiornik bo zapewne takie podłączenie napowietrza wodę i stąd ten układ staje co chcwile

Opublikowano

Mnie zainteresowało to naczynie wzbiorcze na strychu..

co jest podpięte do tego trójnika na jego szczycie?

od dołu naczynie, z boku rura PP- gdzie ona prowadzi?

A co jest na górze tego trójnika bo nie bardzo widać?

Opublikowano

Z tego co mi wiadomo to rury PP są przeznaczone do transportu cieczy nie przekraczającej 90 oC.i jest dopuszczalny tylko chwilowy przepływ wody o większej wartości. Nic nie pisałem o miedzi. Może jest ona gorsza w tym wypadku. Polska norma przewiduje jedynie średnice wewnętrzną nie mniejszą jak 25 mm. ale nie pisze z jakiego materiału ma buc rura bezpieczeństwa. Pisze tam też że wewnętrzna średnica rury przelewowej nie powinna być mniejsza niż wewnętrzna średnica RB i RW. A na pokazanym zdjęciu jest chyba inaczej.

Na górze tego naczynia w trojaku ( może nie miał kolana) jest chyba korek ( to dobrze bo napowietrzenie powinno być z boku tam gdzie idzie przewał).

Podłączenie tego naczynia;

z góry RB

z boku RP

z dołu RW .

Opublikowano

no widzisz i dlatego proszę abyś nie przekreślał PP ,bo norma nie określa a najpewniejsza powinna być stal a już widziałem rozwaloną miedz po ciężkim gotowaniu wody bo ktoś sobie 20 l zbiornik przelwowy zamontował wg zładu wody ale to tak na marginesie a tutaj zbiornik jest zle podłączony i tyle musi to poprawić i się rawdopodobnie sprawa uspokoi

Opublikowano

Na końcu trójnika jest przykręcony korek z wywierconym otworem przez który niby ma się odpowietrzac cały układ.Ta cienka rurka PP jak się nie mylę to idzie do kratki ściekowej.

Opublikowano

Zapytam jeszcze raz jaką masz temperaturę powrotu?

Opublikowano

kurcze tylko nie wiem co to jest temp. powrotu. Na sterowniku ustawiona jest temp 56st.Jezeli kolega mi wytlumaczy jak ją odczytać i gdzie to oczywiście podam

Opublikowano

Przy zastosowanym zaworze 4d na powrocie do kotła powinieneś mieć zamontowany termometr i na nim odczytaj wskazania.

Opublikowano

Na dole kotła masz rurę która jest powrotem z instalacji chodzi mi o temperaturę jaka jest na wejściu do kotła . Można to zmierzyć przykładając jakiś czujnik np.od pompy CO .

Opublikowano

Tak jest zamontowany termometr od gory przy zaworze i jak dobrze pamietam bo nie sprawdzam to jest tam ok 40 czy 50stC

Opublikowano

Przy samym kotle na dole

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.