Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modernizacja/przeróbka Instalacji


Patrol

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chciałbym odkopać wątek, bo mam wątpliwości co do zasilania odbiorników w mojej instalacji.

Jak widać na pierwszym rysunku pętle podłogówki i grzejniki są u mnie zasilane z jednego obwodu - jak tu:

http://foto.icp.pl/albums/userpics/10194/RTL.jpg

pół biedy, że są to tylko dwie małe pętle i RTL jak dotąd daje radę, ale temperatury kotła z wiadomych wzgl. nie podnoszę powyżej 60st.

czekam jeszcze z przeróbką, o której mowa w tym wątku - docelowo ma być tak:

cf80146e45e9d29dm.jpg

teraz pytanie czy jak zaworem 3D ograniczę temp. zasilania do 55st, to już bez obaw o podłogę mogę na kotle zadać ~70st no i kolejna kwestia - zakładam, że temp zasilania 55st dla grzejników też nie będzie niczym negatywnym, a nawet ze wzgl na ich przewymiarowanie to byłoby nawet korzystniej?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pomożecie koledzy?

zapomniałem tylko poprawić na rysunku podłączenia naczynia w linii prostej, ale generalnie chodzi teraz tylko o kwestię zaworu 3D, czy ktoś miał styczność z takim ograniczeniem temp. na grzejniki i podłogówkę spiętymi razem za wymiennikiem - nie chcę sobie taką przeróbką niczego pogorszyć;

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.