Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,kupiłem defro optima komfort 10kw z zestawem nadmuchowym,mam zamiar palic weglem od góry.Jednak narazie jeszcze przy dosc wysokich temperaturach chce przepalac drzewem.Wczoraj pierwszy raz rozpalilem tylko drewnem i palac od góry kocioł grzal przez około 3,5 godz.wypaliło sie ładnie wszystko,dymu z komina własciwie nie było widac.Moje pytanie czy to w miare dobry wynik no i najwarzniejsze czy to dobrze palic drewnem od góry w tym kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównujac moj stary kociol to dzien do nocy,ogrzewam okolo 90m ,stary ogniwo nie dawał juz rady a opału szło strasznie duzo,przy pełnym zasypie 30kg paliło sie 6-7 godz.Moc starego .8kw a ten niby 10kw a prawie dwa razy ciezszy i wiekszy no i wypala sie do konca a w starym duzo takiej szlaki zostawało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w piecu 10 KW z wymiennikiem, czy jest też tak rozbudowany jak w większych modelach, ale problem był zawsze z cieknącym kominen, kazdy ze znajomych po zakupie tego pieca musiał montować wkład kominowy. Jeżeli był swiadomy i zrobił to przy montazu pieca to ok, bo później to masakra, smród, syf, skuwanie tynków i kupę kasy na remont..

 

Co do palenia od góry to tylko tak masz palić w tym piecu!!!

 

Drewno też się spala spoko od góry, tyle że wentylator + drewno= smoła w piecu i kominie.

Jak juz chcesz bardzo spalać przy pomocy wentylatora drewno, to nawiew ustaw na minimum, temp na 80 stopni, poprostu spal drewno w wys. temp. nagrzej dom, wodę i i finito. Nie można "kisić" opału bo zrobisz BUBE piecu i kominowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.