Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór Mieszający 4 Drogowy + Termostat Pokojowy


survi

Rekomendowane odpowiedzi

Będę przerabiał instalacje ogrzewania poprzez założenie wreszcie zaworu mieszającego oczywiście 4 drogowego, jednak nasuwa się tu moje pytanie by nie latać co tydzień do kotłowni jak będą zmiany temperatur czy jest możliwość podłączenia pod zawór mieszający termostatu pokojowego, na pewno by mi to oszczędziło sporo pieniędzy na ogrzewaniu?

Póki jeszcze spec nie zaczął pracy chciałem się dowiedzieć czy jest taka możliwość, mam piec z podajnikiem nie wiem dokładnie jak to jest z C.W.U. ale to będę z fachowcem ustalał czy grawitacyjnie wystarczy czy będzie trzeba dodatkową pompę montować

 

Jeżeli jest takie coś proszę o jakieś informacje jak to działa czy zawór zamyka w jakimś czasie przeskakując czy jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie rozwiązania.

Ma taki np. firma Insbud.

Jeśli działa dokładnie tak jak piszą w instrukcji, to jest to najlepsze rozwiązanie jakie znam na naszym rynku.

Nie trochę lepsze niż inne tylko istotnie lepsze niż inne, bez porównania.

Zadzwoń do nich i się dopytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to do zaworu potrzebuję siłownik i do tego wszystkiego jeszcze albo sterownik albo właśnie termostat pokojowy z funkcją sterowania zaworu - podsumowując wydatek bez zaworu około 500zł

 

Czy jak będę miał na piecu temp 50oC a na termostacie ustawiał temp dzień 20,5oC a na noc 19,0oC to czy mi się zwróci ten wydatek? Jeżeli zawór będzie albo otwarty albo zamknięty to chyba nie ma co liczyć bo to się oszczędzi przez noc pójdzie nad ranem do ponownego ogrzania?

 

Może ma ktoś coś takiego zamontowane i by podzielił się opinią

Edytowane przez survi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

survi - najpierw powiedz jaki masz obecny stan i i co jest nie tak - oraz co chcesz osiągnąć przez ten zawór mieszający.

 

Raczej powinieneś wcześniej się zorientować choćby tu na forum co by trzeba było zrobić i jakie koszty się z tym wiążą nim się umówisz z kimś na robotę.

Bo w końcu się okaże że będziesz to robił kilka razy, albo niepotrzebnie się wykosztujesz

 

Nie ma informacji jaki masz kocioł, czy masz jakieś wymogi w kotle odnośnie temp powrotu i czy przypadkiem sterownik kotła nie ma w sobie obsługi siłownika do zaworu mieszającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam pisać, zawór 4 drogowy trzeba zamontować bo nie ma, pierwsza rzecz piec przy mrozach -10 chodził na 35^C i w domu było 20,5^C, w jesieni trzymałem na termostacie ale to też nie dawało dobrych efektów.

Dorabiam pompkę do ogrzewania wody, a cała reszta to wiadomo dodatkowo teraz pali mi około 40kg/dzień ekogroszku ustawienia na piecu są dobre:

podawanie 18s

czas miedzy podawaniem 90s

czas przerwy 15min

moc dmuchawy 30%

 

Bardziej mi chodziło o sterowanie zaworem czy jest sens zakładać jak pisałem koszt 500zł ale czy będą korzyści wymierne na tym, jak nie to mnie nie zabije zmienić pozycję na zaworze raz na 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to do zaworu potrzebuję siłownik i do tego wszystkiego jeszcze albo sterownik albo właśnie termostat pokojowy z funkcją sterowania zaworu - podsumowując wydatek bez zaworu około 500zł

 

Czy jak będę miał na piecu temp 50oC a na termostacie ustawiał temp dzień 20,5oC a na noc 19,0oC to czy mi się zwróci ten wydatek? Jeżeli zawór będzie albo otwarty albo zamknięty to chyba nie ma co liczyć bo to się oszczędzi przez noc pójdzie nad ranem do ponownego ogrzania?

 

Może ma ktoś coś takiego zamontowane i by podzielił się opinią

Może się zwróci po 20 latach, a może po 10 ? Zależy to w dużym stopniu od konstrukcji domu. Jeżeli jest on zbudowany np. w systemie kanadyjskim to z pewnością szybciej, ale gdy masz ceglane, grube mury to obniżanie temp. w nocy o 0,5 stopnia oszczędności wielkich nie przyniesie. Ja mam zawór 4 dr bez siłownika czwarty sezon i powiem Ci szczerze, że zmiana jego ustawienia nie jest żadną uciążliwością. Nie robi się tego kilka razy dziennie, ale naprawdę sporadycznie. Można to przecież zrobić podczas ładowania zasobnika, czy czyszczenia kotła. Chyba to robisz częściej niż raz na dwa tygodnie?

Po drugie każda dodatkowa automatyka skazuje nas na serwisantów, bo nie wszystko można samemu naprawić, a usterki się zdarzają nawet renomowanym firmom. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.