Skocz do zawartości

Wiśniol

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Wiśniol

  1. Mam zawór zwrotny!!!, jutro przystępuję do czyszczenia (jeśli to jest możliwe) i poinformuję o efektach. Dzięki za cenne dla mnie, laika, sugestie.
  2. Witam, moja instalacja CO+CWU to piec na ekogroszek z regulacją pogodową. Do tej pory było wszystko OK, jednak od kilku, kilkunastu dni mam pewien problem. Dotyczy on obiegu związanego z ogrzewaniem CWU. Otóż na regulatorze mogę ustawić temperaturę tzw. "dyżurną" (max. 35C) i "komfortową" w różnych porach dnia. Jednak obecnie, woda przy nastawionej temperaturze dyżurnej 35C osiąga nawet 54C. Temperatura zawsze jest nieco wyższa od ustawionej, ze względu na bezwładność układu, jednak ta różnica najczęściej nie przekraczała 5C. Sprawdziłem prawidłowość działania czujnika temperatury w zasobniku CWU. Po wyjęciu czujnika z zagłębienia w bojlerze, i wystudzeniu go, pompa obiegowa zasilająca zasobnik CWU włączała obieg po obniżeniu temperatury poniżej 35C i przestawała pracować, gdy temperatura przekroczyła tę granicę. Co jest powodem, że woda z pieca "grawitacyjnie" nagrzewa wężownicę w zasobniku? Czy może to być jakieś uszkodzenie pompy? Obserwowałem uważnie, pompa nie włącza się "samoistnie" by w jakiś niekontrolowany sposób podgrzać wodę w zasobniku. Czy znajdzie się wśród Grupowiczów ktoś, kto pomoże rozwikłać mi powyższą zagadkę?
  3. "Uzywane" to pewien skrot myslowy :) W kazdym razie te glowice sa po jakichs "przejsciach". Temperature trzymaja raczej dobrze, tzn. na 4 szt. jakie obecnie uzywam jedna pozwala sobie na przegrzanie o ok. 0,5 stopnia, ale umiescilem ja w najwiekszym pomieszczeniu, i praktycznie temp. jest zgodna z nastawiona. Co do zaworu RTD-N15 (tu niestety nie jestem fachowcem), ale na zdjeciu nie wyglada mi on na typowy, standardowy zawor grzejnikowy. Jesli tak jest, to Rondostat nie pasuje do niego, a adapter też chyba nic nie pomoze. Ale zaznaczam, nie jestem fachowcem. W instrukcji pisza o: Honeywell-Braukmann MNG Heimeier Junkers Landis&Gyr ’Duodyr’ Danfoss RA Danfoss RAV Danfoss RAVL jesli RTD jest zgodny z ktoryms z ww. to smialo kupuj :) Jesli masz wolne srodki - kup jeden na probe. Jak nie bedzie pasowac - sprezentujesz komus lub odsprzedaz. Pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat i Sczesliwego Nowego Roku! Tomek
  4. Witam, uzywam tych glowic 2-gi sezon i generalnie jestem zadowolony. Mam piec na ekogroszek ze sterownikiem pogodowym RecalArt A3000D . Czujnik pokojowy mam umieszczony w pomieszczeniu najzimniejszym (tym najszybciej stygnacym) niech sie nazywa reprezentatywnym. Utrzymuje w domu temp.: 19 dzien / 17 noc ustawione na piecu i glowicach. W pokojach z głowicami temp. dzienna osiagana jest wczesniej niz w reprezentatywnym, wiec glowice przymkna zawor (podobnie jak glowice standardowe). Natomiast w nocy pokoje te stygna wolniej, wiec gdy temp. w pomieszczeniu reprezentatywnym spadnie i piec zacznie dogrzewac, to glowice w pokojach z wyzsza temperatura beda trzymaly zawory zamkniete, nie pozwalajac na niepotrzebne grzanie tych pomieszczen. Co ciekawe (tak mi sie wydaje) pozwalaja one na lagodniejszy start calej instalacji. Jak to dziala? W moim przypadku tak: 1. Piec rozpoczyna grzanie (w zaleznosci od warunkow na zewnątrz) kilkanascie do kilkudziesieciu minut przed zadanym czasem. Ciepla woda idzie w podlogowke, do lazienek i piwnicy (taka I strefa grzewcza); 2. 10 minut przed zadanym czasem na piecu otwieraja sie glowice na poddaszu (II strefa) 3. 10 minut po zadanym czasie otwieraja sie glowice na parterze (III strefa) Ich cena na allegro jest niska, bo sa to glowice uzuwane (jednak sprawne, gdyz tam tez kupilem swoje). Sprawuja sie bez zarzutu, czasem w czasie pracy przekreci sie obrotowa blaszka mocujaca i zarazem zwierajaca baterie, co powoduje przerwanie dzialania, ale latwo temu zaradzic blokujac ww. blaszke. Wady: - ww. mocowanie baterii - dla niektorych moze byc lekkie mruczenie w czasie pracy (krecenie zaworem) - mozliwosc zaprogramowania tylko 2-ch okresow/2-ch temperatur (dzien/noc) do zmiany w ciagu doby (opisuje jako wade, bo w jednym z pomieszczen chce zastosowac czeska glowice HD20, ktora pozwala na zaprogramowanie 3-ch temperatur (dzien/noc/party) w 3-ch okresach doby. Zalety (poza oczywistymi wynikajacymi z mozliwosci sterowania) - mozliwosc programowania kazdego dnia odzielne oraz cykl 1-7, czyli takie same nastawy na kazdy dzien tygodnia (przydatny na ferie czy tez przerwe swiateczna). Ne musze przeprogramowywac wszystkich dni (normalnie w dni powszednie grzanie rozpoczynam ok 15:30) tylko ustawiam program 1-7 z zadanymi parametrami grzania od rana do wieczora, dodaje czasy grzania na piecu i po robocie). - raz w tygodniu pelne otwarcie i zamkniecie zaworu (profilaktyka przeciwko osadzaniu sie kamienia) Jak zauwazylem, pomiar i ew. korekta nastawu glowicy odbywa sie co 3 minuty. Sa to glowice PI i uwazam je za dosc ciekawy wynalazek. Na wszelkie pytania chetnie odpowiem. Tomek
  5. Moze to wina paliwa? Jak jest duzo mialu to dmuchawa nie jest w stanie tego pokonac. U mnie bylo tak, ze retorta nie byla dobrze wypoziomowana i po stronie, ktora jest najnizej gromadzily sie najmniejsze drobiny wegla. I w zasadzie byl on wogole nie spalony (poza tym, ktory byl na gorze i dostal temperatury od plomieni). Terez retorta tez nie jest ustawiona idealnie, lecz spalanie mam o niebo lepsze (miał idzie bardziej do srodka i kanal powietrzny nie jest juz zapychany). Wypoziomowalem nozkami pieca :angry:. Sam piec stoi teraz lekko pochylony, ale pali się w nim prawie na medal.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.