Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Help! Jaki kocioł, na jaki opał??


Zyla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem na etapie budowy domku: pow. użytkowa 130 m2, całości ok. 240 m2. Zastanawiam się nad ogrzewaniem na ekogroszek lub olej opałowy. Jeśli macie jakieś doświadczenia podzielcie się. Wiem, że ceny ekogroszku galopują w górę, a olej opałowy też nie jest tani. Jakie macie zużycie oleju czy też ekogorszku?

Z góry dzięki.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes patriota to na prad zamontuj sobie,budzet sie powiekszy czysto ,brak smogu...ekologia .

Koledzy z rzadu wiecej do kieszeni wloza ,powiatowi tez non stop reklamy na papierze kredowym placa srodkami z uni pol do kieszeni tylko rachunek musi byc. Stany Zjednoczone i tak wykupia od nas nadwyzke ekologiczna i dymek i tak z wiatrem przybedzie.

Wegiel coraz drozszy nic sie na to nie poradzi ,polityka malego kraju sluchac i milczec.

 

Mozesz wspomoc panstwo zakupujac piec na gaz ,w jednym pokoju ustawiasz temperature 19stopni ,w sypialni na gorze nawet 17stopni lepiej sie spi a w tych pokojach co malo uzywasz na termoregolatorze zeby tylko nie zamarzlo.

 

A jak chcesz miec cieplo i malo placic ,to kup piec na mial pal wszystko i smiej sie z ekologi no chyba ze masz zarobki europejskie ,podobno coraz wiecej zarabiamy.

Ekologia pojawia sie samoistnie wraz z wiekszymi zarobkami ,ktorych u nas w Polsce nigdy nie bedzie.

 

Nie stac Cie na piec mialowy ,kup sobie termofor hahahaa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam,

 

Jestem na etapie budowy domku: pow. użytkowa 130 m2, całości ok. 240 m2. Zastanawiam się nad ogrzewaniem na ekogroszek lub olej opałowy. Jeśli macie jakieś doświadczenia podzielcie się. Wiem, że ceny ekogroszku galopują w górę, a olej opałowy też nie jest tani. Jakie macie zużycie oleju czy też ekogorszku?

Z góry dzięki.

 

Pozdrawiam,

oleju nataki metraz powinno 2000l starczyc przynajmniej tak sie zakłasda jakzima bedzie taka jak terar to 1500 l starczy ,a co do groszku to tak ze 6-8 t to sobie policz rozmawiamy o przyszlosciowym 240 m powierzchni dogrzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cos wydawalo mi sie za mało więc zgodne z zaleceniami sobie sprawdziłem i zacytuje za sprzedawcą oleju firmą statoil:

Do ogrzania domu o powierzchni 200m2 w sezonie grzewczym potrzebne jest średnio 4000 litrów oleju opałowego oraz dodatkowo 2000 litrów do ogrzania ciepłej wody

kolega ma o 20% wiekszy dom czyli musi pomnozyć jeszcze 4000 razy 1,2=4800 litrów+2000 litrów na CWU

czyli razem jako zywo 6800 litrów

 

to jest ze strony sprzedawcy czyli z góry mozna założyc że pomimo tego że obliczenia zostaly uśrednione dla warunków temperaturowych na zewnatrz, to mimo wszystko przeprowadzone dla idealnie pracującej instalacji

 

http://www.statoil.pl/statoil/index.jsp?pl...1&layout=16

 

zauwazyć się też da zależność ze 1 tona ekogroszku=1 tonie oleju opalowego

to tak by zapamietać na dlużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj moje zdanie jest takie chcesz, tanio palić tu kup zwykły dobowy kocioł miałowy i pal czym się da już taniej na pewno nie będzie, jak chcesz mieć kocioł mniej obsługowy tu kup z podajnikiem, lub ślimakowy, natomiast od gazu trzymaj się z daleka, bo cena litry opału dobrze załatwionego to około 2,20 za litr pomnóż przez liczby podane przez mojego przedmówcę, a wyjdzie Ci koszt ogrzewania twojego domu.

 

 

Pozdrawiam Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak pan mrozik zawita czesciej to zuzycie wzrasta o 100% tak jest ze wszystkimi paliwami no ale na ropie pradzie i gazie bedzie bolało no i skoki cen kup wiekszy na szuflade kobieta czy dzieciak dosypie widerko do pojemnika i masz ciepelko kupisz w lipcu ze 2-3 t grochu i olejesz mroza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.