dylan Opublikowano 30 Grudnia 2012 #1 Opublikowano 30 Grudnia 2012 Witam, czytałem duzo na temat ogrzewania wody w sezonie letnim ale moze jakos razem wymyslimy dobre rozwiazanie. Potrzebuje podgrzewać ciepła wode na 3 osoby. Ciepła woda (55-60stopni) musi być codziennie od 6-11 i od 18-21 boiler jeszcze nie został kupiony, aktualnie pobieram wode od tesciów, jest to jeden dom z dwoma piecami, mój piec to jest miałowy. Po głowie chodza mi rózne pomysły..mógłbym ogrzewać wode z tego pieca palić miałem ale chodzi mi o wygode,,, 1 kupić piec gazowy zasilany z butli (piec odrazu z wbuiowanym zasobnikiem na wode 60-80l ) piec tylko na CWU nie bedzie grzał domu 2 taki sam rodzaj pieca ale na olej opałwy 3 kupić zwykły solar i zasobnik 200litrów sa na allegro takei zestawy w granicach 1000zł 4 rozwiazanie najprostrze grzałka w boiler 2KW i po temacie ( z odpowienia automatyką) co radzicie ? Cytuj
pasik1002 Opublikowano 30 Grudnia 2012 #2 Opublikowano 30 Grudnia 2012 chyba najtaniej wyjdzie solar i do tego w razie jak by nie było słońca grzałke Cytuj
dylan Opublikowano 30 Grudnia 2012 Autor #3 Opublikowano 30 Grudnia 2012 czyli takie coś http://allegro.pl/kolektor-sloneczny-solar-kolektory-sloneczne-tanio-i2885861112.html do tego boiler 120Litrów i grzałka jednoczesnie boiler podłacze do mojego pieca.... Cytuj
pasik1002 Opublikowano 30 Grudnia 2012 #4 Opublikowano 30 Grudnia 2012 znalazłem coś takiego http://allegro.pl/kolektory-sloneczne-130-l-supersolar-hit-nitexplus-i2908073440.html tylko było by trzeba coś wykombinować z grzałką Cytuj
dylan Opublikowano 30 Grudnia 2012 Autor #5 Opublikowano 30 Grudnia 2012 tez o tym myślałem ale mam wysoki dom i jakos to nie bedzie estetycznie na dachu wygladało, na ziemi nie postawie bo działke mam za domem a tam jest cień, myslałem nad pierwszym rozwiazaniem, Cytuj
pasik1002 Opublikowano 30 Grudnia 2012 #6 Opublikowano 30 Grudnia 2012 no tylko to 1 rozwiązanie trochę więcej będzie kosztować grupa pompowa zbiornik i nazbiera sie tego troche Cytuj
Charon Opublikowano 31 Grudnia 2012 #7 Opublikowano 31 Grudnia 2012 a może zwykły junkers i po kłopocie. Cytuj
pasik1002 Opublikowano 31 Grudnia 2012 #8 Opublikowano 31 Grudnia 2012 zwykły junkers też rozwiązanie ale nosić butle i wymieniać to też trochę uciążliwe Cytuj
dylan Opublikowano 31 Grudnia 2012 Autor #9 Opublikowano 31 Grudnia 2012 junkers moze i tak jestem ciekawy na ile wystarczyła by butla11kg.... Cytuj
mezik0 Opublikowano 31 Grudnia 2012 #10 Opublikowano 31 Grudnia 2012 podejrzewam że dwie butle na tydzień Cytuj
rafwla Opublikowano 31 Grudnia 2012 #11 Opublikowano 31 Grudnia 2012 pompa ciepła woda/powietrze i nastawić na drugą taryfę np. http://www.e-bhu.pl/prod/141/pompy-ciepla-do-c_w_u_/pompa-ciepla-do-c_w_u_discovery-2-atlantic-200-litrow-1457.html Cytuj
pasik1002 Opublikowano 31 Grudnia 2012 #12 Opublikowano 31 Grudnia 2012 no pompa ciepła to też rozwiązanie Cytuj
automatyk Opublikowano 1 Stycznia 2013 #13 Opublikowano 1 Stycznia 2013 Witam, czytałem duzo na temat ogrzewania wody w sezonie letnim ale moze jakos razem wymyslimy dobre rozwiazanie. Potrzebuje podgrzewać ciepła wode na 3 osoby. Ciepła woda (55-60stopni) musi być codziennie od 6-11 i od 18-21 boiler jeszcze nie został kupiony, aktualnie pobieram wode od tesciów, jest to jeden dom z dwoma piecami, mój piec to jest miałowy. Po głowie chodza mi rózne pomysły..mógłbym ogrzewać wode z tego pieca palić miałem ale chodzi mi o wygode,,, 1 kupić piec gazowy zasilany z butli (piec odrazu z wbuiowanym zasobnikiem na wode 60-80l ) piec tylko na CWU nie bedzie grzał domu 2 taki sam rodzaj pieca ale na olej opałwy 3 kupić zwykły solar i zasobnik 200litrów sa na allegro takei zestawy w granicach 1000zł 4 rozwiazanie najprostrze grzałka w boiler 2KW i po temacie ( z odpowienia automatyką) co radzicie ? albo kocioł gazowy na przepływce albo zasobnk gazowy ityle ,taki zasonnik na 3 osoby to ok 2-3 butle gazu na miesiąc Cytuj
dylan Opublikowano 6 Stycznia 2013 Autor #14 Opublikowano 6 Stycznia 2013 mysle że kupie boiler 120litrow który bedzie miał dwie węzownice, pierwswza węzownica bedzie podłacona do pieca, druga natomiast do kolektora słonecznego i dodatkowa pompka cyrkulacyjna. To będzie najlepsze rozwiazanie bo gdy nawet dzien bedzie pochmurny to moge piecem lub grzałka dogrzać wode. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.