Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwrot kosztów


Gość Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam zamiar kupic piec na ekogroszek lub miał. Słyszałem ze mozna starac sie o zwrot polowy kosztów zakupu pieca! Czy ktos cos o tym wie???

A przy okazji jaki piec wybrać? Budynek nieocieplony, 200m2, instalacja stara, grzejniki stare ale aluminiowe!

A o co chodzi z tymi podajnikami? Tłokowe są lepsze?

 

Pozdrawiam

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli chodzi o zwrot kosztów to prawdopodobnie sprawa dotyczy oddzielnie każdej gminy. W naszej takiej możliwości nie było, ale po pewnym czasie rozesłano kartkę z informacją o takiej możliwości, z tym zastrzeżeniem, że zwrotów będą dokonywać tylko w przypadku zebrania odpowiedniej liczby chętnych.

 

Tak więc tak czy inaczej należy się dowiedzieć w gminie.

 

Mam identycznie taki sam dom z tym, że grzejniki są żeliwne, a okna nowe plastiki. Użytkuję w tej chwili piec na ekogroszek z podajnikiem retortowym o mocy 25 kW - moc pieca jest w zupełności wystarczająca.

 

Natomiast co do podajnika - ja słyszałem o dwóch rodzajach - ślimakowe i szufladkowe. Słyszałem, że ślimakowe są lepsze. Natomiast nie słyszałem o podajnikach tłokowych - także w tym temacie niewiele mogę powiedzieć. A może ktoś z czytelników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Panie Marcinie. chciałam zapytać, czy koszt pieca obejmował także jego automatykę (sterowanie temperaturą, pompy, itp) czy jest to tylko piec. Mam dużo mniejszy dom, 120m kw, ocieplony, drewniane nowe szczelne okna, miedziane rurki i nowe kaloryfery. Jaki rodzaj pieca poleciłby mi Pan? Mieszkam w zachodniopomorskim i nie wiem, jak to jest z cenami tego ekogroszku. Będę wdzięczna za odpowiedź. Mam olejowy piec Ulrich i powyżej uszu cen oleju opałowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi :)

 

Koszt pieca to piec ze sterowaniem, podajnik retortowy, zbiornik na węgiel i automatyka sterująca nim. Pompy są elementem instalacji. Ich liczba i moc jest różna w zależności od instalacji - kupuje się je oddzielnie (oczywiście zwykle firma sprzedająca piece ma wszystko w ofercie).

 

W naszej miejscowości dofinansowanie obejmuje m.in. demontaż i utylizację starego źródła ciepła, zakup i montaż nowego pieca, zakup i montaż niezbędnej armatury (w tym właśnie pomp obiegowych, zaworów, rur, izolacji rur, itp...).

 

Osobiście bardzo polecam kotły na eko-groszek. Mimo, że zdania na ich temat są podzielone a ceny węgla zróżnicowane, piece tego typu wydają się w tej chwili najtańszym w eksploatacji źródłem ciepła. Są przy tym stosunkowo wygodne w obsłudze.

 

Trudno mi powiedzieć jakie są ceny eko-groszku w Twoim miejscu zamieszkania - może ktoś z Forumowiczów może podzielić się z nami tą informacją.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

 

co do podajnika tłokowego to wygląda on jak tłok w silniku z tym że jest ułożony poziomo pod podajnikiem w ten sposób że tłok wypycha spadający z zasobnika groszek do pieca.

 

co do ceny groszku - w sierpniu 2007 płaciłem 460zł za tonę eko-groszku luzem ale mieszkam pod Krakowem... z kolei kuzyn żony kupił gdzieś na Śląsku w połowie września workowany eko-groszek po 450zł za tonę (ale on ma dostawczaka to sobie 7ton przywiózł od razu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.