Skocz do zawartości

czapka

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia czapka

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. przeczytaj to: https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=201&st=0&gopid=38400entry38400
  2. Witam, a może zrobisz eksperyment - puść układ tak jak na początku chodził tzn. priorytet pompy CWU i poczekaj, aż temp. spadnie poniżej zadanych 40stC i wtedy wyłącz pompkę od CO i zobacz jak szybko CWU się nagrzeje. Jeśli szybko to będzie oznaczało "podkradanie" ciepłej wody raz przez 1 a raz przez drugą pompę i wstawienie zaworów zwrotnych powinno pomóc.
  3. To powinno rozwiązać problem: http://www.luskar.pl/imp/kotly/prezentacja_zawor.html
  4. Witam, zmieniłem tylko jeden parametr - prędkość nadmuchu na 1 i oto rezultaty: - przy podawaniu 5s, przerwie 30s i temp zadanej 56stC znacznie szybciej wraca do niej (7-8min) - dłuższe podtrzymanie (15min) - dziś rano widzę, że popiół jest ładny, sypki a nie zbity w spieczone grudy Jeszcze jedną rzecz dziś przetestuję żeby przedłużyć podtrzymanie - zmniejszę z 15 min na 14 min i mniej i sprawdzę rezultaty bo jak dotąd to w piętnastej minucie włącza się podtrzymanie na 2s a za ok 30s-1min włącza się już piec bo mu temp spada poniżej zadanej.
  5. Witam po Świętach i po testach nowych ustawień. Niestety nie jest tak dobrze jak się spodziewałem. Ustawiłem czopuch otwarty na max. podawanie 5s, przerwa 30s, siła nadmuchu 3 (testowałem też 4 ale chyba wtedy za silno dmucha), przepalanie co 15min, doregulowałem nadmuch i ... niestety mimo że piec nie chodzi na max mocy to spala tyle groszku co gdyby chodził... mimo ostatniego ocieplenia (zmniejszyłem podawanie na 5s) nie mam oszczędności, co więcej zauważyłem, że piec pali lepiej przy dłuższym podawaniu np 8s (szybciej dochodzi do zadanej temperatury i ma dłuższe przerwy). Jeśli podawanie ma 5s to strasznie długo dochodzi do zadanej i co chwila mieli podajnikiem... jeśli chodzi o podtrzymanie to rekord miałem 12 minut przy podawaniu 8s... przy podawaniu 5s to po 6minutach się już załącza... co jest grane???
  6. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. W końcu coś konkretnego!! Niestety ja przy piecu nie wiedzieć dlaczego nie miałem instrukcji i moje ustawienia były robione trochę po omacku na podstawie obserwacji. Dziś się biorę do zaaplikowania nowych ustawień i mam nadzieję że uda się oszczędzić groszku :) Dzięki i pozdro w te mroźne dni! ps. Wesołych Świąt !
  7. czapka

    Zwrot kosztów

    witam, co do podajnika tłokowego to wygląda on jak tłok w silniku z tym że jest ułożony poziomo pod podajnikiem w ten sposób że tłok wypycha spadający z zasobnika groszek do pieca. co do ceny groszku - w sierpniu 2007 płaciłem 460zł za tonę eko-groszku luzem ale mieszkam pod Krakowem... z kolei kuzyn żony kupił gdzieś na Śląsku w połowie września workowany eko-groszek po 450zł za tonę (ale on ma dostawczaka to sobie 7ton przywiózł od razu)
  8. cześć, ja mam na swoim Komforcie Eko (25kW) takie nastawy CO+CWU otwarte (temp.zadana 45-50st C) ============ czas podawania: 1min 45s przerwa w podawaniu: 12minut przedmuchy co 5minut CO zamknięte, CWU otwarte (temp.zadana 45st C) =================== czas podawania: 5s przerwa w podawaniu: 30minut (nie ma znaczenia) przedmuchy co 4minuty dom ocieplony 10cm styropian+tynk+puc, powierzchnia 145 m kw, zasobnik na wode 250litrów. W lecie pełny zasobnik wystarczał mi na 14dni, obecnie (temp zewn 0-10st C) CO mam otwarte i zasypuje co 6-7 dni.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.